Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes a babáknak...

Mikor érdemes a babáknak levágni elöször a haját? Kislányom van de mondták h le kell vágni hogy erősődjön neki a haja. De mikor? És igaz ez? 11 hós. Min az 1 éves kort meg akarjuk várni h szép legyen a fényképeken. Ja és fodrásszal vágassuk le?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 10:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem "kell" levágni.

Ha szépnek tartjátok és praktikusnak, akkor nem kell. Fontos, hogy ne lógjon a szemébe, más szempont nincs.

Ez a "megerősödik a vágástól" nincs bizonyítva. Kérdezz meg egy fodrászt.

Ha meg a vágás mellett döntötök, akkor az a kérdés, hogy érzed-e magad elég vállalkozó szelleműnek, hogy levágd. Sok anyuka vágj a gyermeke haját, van aki "sikerrel", van aki bár ne tenné.

Ha budapesti vagy, szívesen ajánlok olyat, aki szuper.

2010. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Ahogy akarod.Nem attól lesz erős a haja hogy le lesz vágva.Ezekért a gének a felelősek.A kislányom nagy hajjal született és kb 9 hónaposan már le lett vágva a hajának csak a vége, egy picit fazonra lett igazitva.ja és fodrász csinálta mert neki kb 3 percig tartott, mig én azt sem tudtam hogyan kezdjek hozzá.
2010. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Kisfiam 8,5 hónapos, és olyan kis pamutkája van. :))) Szöszi, és nagyon kis vékony szálú pihécske. De a tarkójánál és a feje tetején már akkora volt, hogy elkezdett kunkorodni a vége. Így itthon a hajnyíró géppel átmentem rajta (9 mm-esre állítva), és leszedtem neki a kunkorkákat. Ez volt kb. két hete, és már most erősebbnek, kicsit drótosabbnak érzem a haját, és megint kezd kunkorodni, mintha gyorsabban is nőne. Először nem is hittem volna, hogy így lesz, de tényleg bevált ez a módszer.

Várjátok meg az egy évet, hogy tényleg szép legyen a fényképeken, de aztán szerintem nem árt egy nyírás.

2010. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Én kisfiamnak most vágtam le 15 hósan. Nagyon sajnáltam, mert gyönyörű göndör fürtjei voltak, de már nagyon melege volt. Én itthon vágtam le neki géppel. De kislányt fodrászhoz vinnék.
2010. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Akkor ha elmúlt 1 éves akkor lehet elviszem fodrászhoz.Viszont még 1 kérdés.Nem sírt a babátok vagy izget-mozgott?Hogy csináltátok h ne sírjon mozogjon?
2010. jún. 16. 11:06
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Mi ketten csináltuk, apa fogta, én nyírtam. Nem volt egyszerű, mert állandóan a hang irányába akart fordulni.
2010. jún. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Hosszú volt a haja? Kb. milyen volt? Nekem eszembe sem jutott, hogy levágjam, édesen kunkorodik már neki, de még korainak tartom, és nem lóg sehova, nem zavarja. 10 hós.
2010. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Először 11 hónaposan vágattuk le neki fodrásszal, nagyon jól viselte. Igaz, hogy fiú de már nagyon bedúsult a haja és csatakokban izzadt szegényke. Mi ezért döntöttünk így. A héten is elvittük, mert megnőtt neki (azt hittem, a babáknak nem nő gyorsan a hajuk, de a fiam olyan már mint Sámson). Úgyhogy 2 havonta elvisszük fodrászhoz aki rövid aranyos fiús frizurát csinál neki. Ő is jobban érzi utána magát, nem izzad bele úgy a hajába. Lányoknál nem tudom, ha össze tudod neki fogni, és ezt Őt nem zavarja akkor nem hiszem, hogy vágni kellene,de ezt úgy is Te érzed mikor jött el az ideje.
2010. jún. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 7 hónapos és épp tegnap vitte el apa fodrászhoz.Jó rövid lett neki de nem izzad legalább.És legalább nem nézik kislánynak,mert már göndörödött a haja.
2010. jún. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
az én babának folyamatosan vágtam itthon a haját, de csak arra ügyeltem, hogy ne lifegjen neki, meg ne lógjon a szemébe. neki viszont elég éasan sűrűsödött, mert születés után mind kihullott, éjjel meg a sok forgolódástól hátul egy nagy sávban elég pelyhes volt, nem olyan, mint a feje tetején. mi 2,5 hete vágtuk le neki csutkára, mert nagyon izzadt, amúgy is olyan izzadós. nyírógéppel. és nem lrdekel, hogy mindenki kisfiúnak nézi emiatt. most már kinőtt neki, olyan fél cm-s, és jót tett neki, mert egyenletes lesz, és mivel már nem is forgolódik annyit éjjel, kikopni sem fog. én amúgy hiszek benne, hogy a levágás erősíti, de csak ezért nem fogm neki megint majd csutkára lecsapni. ebben a korban őt még nem zavrta (17 hós), gondolom, jövő nyáron már nem feltétlenül menne ez ilyen egyszerűen.
2010. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!