Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális, ma egy...

Szerintetek normális, ma egy 8 hónapos baba (lány) 12 kiló?

Figyelt kérdés
Csak anyatejet kap, de az anyuka nagyon sok szénhidrátot (főleg csokit) eszik. Ez is okozhatja a baba nagyobb súlyát?
2018. jún. 8. 20:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%
A baratnom 8 honapos kislanya volt 7-7.5-8 kg. Pontosan mar nem emlekszem,es szerintem pont jo volt ugy a sulya. De nem egy hatalmas novesu gyerek. A mai vilagban, en nagyon sok tulsulyos gyereket latok,de hogy miert nem tudom...
2018. jún. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
27%

A lányom ma 27 hónapos,és nincs 12 kg. 1 évesen volt 10 kg.

Szerintem nagyon sok a 12 kg 8 hónapos babának.

2018. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Még 1 évesen is átlag feletti a 12 kiló (sok 2 éves ennyi) de hogy normális-e vagy nem, nem írok semmit, pár napja védőnőnél láttam meg hallottam, hogy 80 centi hosszú egy 6 hónapos baba. :O Igaz gondolom eleve születhetett 58-60 centivel, de akkor is. Ő volt hozzá 10 kg, szóval hiába gondolnám soknak a 10 kilót ennyi idősen, a magassága is 1 év körülinek simán megfelelt. (a súlyával együtt)


Az én lányom meg hát... nagyon husis. 11 hónapos, 76 centi és 11,2 kg. Pedig normálisan etetem, nem tömöm cukros vackokkal (nem is kapott még soha). Tápszert is fél liter körül iszik, ennyi meg kell is nekik még. És mégis ilyen husis.

2018. jún. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Az én gyerekeim is 10 kiló körül (inkább alatta) voltak 1 évesen. Szerintem is sok a 12 kiló ennyi idősen. Csak az a fura, hogy a doki és a védőnő sem szól miatta. Gondolom amiatt, mert csak anyatejes és -állítólag- ezeket a babákat nem lehet túletetni, elhízlalni. Hát, nem tudom...
2018. jún. 8. 20:54
 5/24 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ mekkora súllyal született és hány cm.

Bár a 12 kg tényleg durván hangzik.Pedig az enyém is 9kg a 85cm-hez pont 8hosan.

2018. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Ezt most találtam:

A baba súlygyarapodása és hosszfejlődése a 8. hónapban


Nyolc hónapos korában a baba testsúlya átlagosan kisfiúk esetében 8600, kislányok esetében 7900 gramm, de nem ritka a 9000-9500 gramm súlyú csecsemő sem. A WHO ajánlása szerint a gyermekek súlygyarapodása 6-12 hónapos kor között átlagosan heti 50-80 gramm.


Az elhízás már csecsemőkorban is veszélyes lehet, ezért fokozottan figyelj oda gyermeked gyarapodására, és biztosíts számára változatos, kiegyensúlyozott étrendet!

Szóval, sok a 12 kiló.

2018. jún. 8. 21:03
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

Aztarohadt, a 3 éves lányom nincs ennyi :D (jó, tudom, ő meg extrapici, alacsony is, születésekor is sokkal kisebb volt már az átlagnál, csak sokkot kapok ilyenkor kissé).


Amúgy igen, 8 hónaposan ez elég durva valóban, de anyuka szénhidrátfogyasztásán nem múlik, max annyiban, hogy baromi sok teje van tőle. A gyerekbe meg ezek szerint jó sok fér egyszerre. De tényleg nem mindegy az sem, hogy mennyivel született, mekkorák a szülők.

2018. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

"Pedig az enyém is 9kg a 85cm-hez pont 8hosan."


Biztos, hogy nem írtad el? 85 cm egy átlag feletti 1,5 éves magassága, ahhoz pedig édes kevés 9 kg, inkább a 11-12 kg illene hozzá.


Kérdező, ha átlag feletti a magassága is, akkor nem sok. Egyébként nyilván igen.

A súly önmagában viszont sose mérvadó.

2018. jún. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Az anya hiába eszik csokit, attól nem lesz az anyatejben több a szénhidrát. Amíg a baba kizárólagosan szopik, hogy lehetne fogyókúráztatni? Sok a 12 kiló, de a hozzátáplálással és mozgásfejlődéssel biztos rendeződik a helyzet.
2018. jún. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
35%

A 3 éves lányom 12 kg:D hozzá 95 cm.

A 10 honapos lányom pedig 7 kg. Ugyhogy igen, szerintem is nagyon sok egy 8 hos babának...de most öszintén, mit lehet tenni? Igény szerint szoptatott babákat igy lehet már az elején jol elszúrni, megszokja h bármikor bármennyit ehet. Nehéz lenne ezek után mérsékelni a fogyasztását. Grat az anyukának..

2018. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!