Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem értem a hozzátáplálást. A...

Nem értem a hozzátáplálást. A kisfiam 5,5 honapos,4 honapos kora ota elkezdtem, egyenlöre ott tartok, hogy tizorai gyümölcs, ebéd fözelék, de még mindig kell tápszer utánna. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
uzsonnára is adjak már neki gyümölcsöt?nem értem,hogy 7 honaposan,mehet olaj is a fözelékbe,meg liszt is?kenyeret mikor lehet?azaz a glutén tartalmut mikor?és mik azok az ételek?nagyon kezdö vagyok,bocsi
2010. jún. 16. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne! előbb válts ki egy étkezés, utána jöhet a következő.

félre ne érts, nem ítélkezni akarok, e szerintem nem jól csinálod, én a helyedben pár napig nem adnék 10 órait a babámnak, csak ebédre főzit és utána vizet, esetleg teát.

aztán ha nem kér már tápit akkor 10 óra gyümi. majd az uzsit...

esetleg megkóstoltathatod vele a tejpépet, azt szokták szeretni!


kenyeret? hogy gondoltad? leturmixolod? nyilván akkor ha már meg tudja rágni és le tudja nyelni.

glutén a lisztben van... amúgy 6 hónapos kortól.

főzit egy mokkáskanál olivaolajjal és egy mokkáskanál liszttel beránthatod. vagy keksz

2010. jún. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi,akkor 6 honapos kortol lisztet is lehet?de melyiket?mindegy?a tejpépeket nem igazán szereti,mert ha milupa tápszert kap,és nincs megszokva az édes izekhez.
2010. jún. 16. 16:23
 3/6 anonim ***** válasza:

írtam, egy mokkáskanál olajat 1 mokkáskanál liszttel. de nem kell minden nap.


a tejpépet egész sűrűre kell csinálni és ízesíteni, így se az íze se az állaga nem hasonlít a tápszerhez!

dm-ben lehet kapni 4 hós kortól vaníliásat és barackosat is, azt hiszem van még banános meg almás is de abban nem vagyok biztos. azokat már nem kell ízesíteni


szoktad itatni a babádat?


glután: 10 órai gyümihez reszelj bele 1 babakekszet

2010. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fél éves kor előtt a fehérjékből szerzik be a gyerekek a szükséges tápanyagot, kalóriát, attól tudnak fejlődni. Te tudnál hízni ha csak gyümit meg zöldséget ennél? nem, ugye? na, ő sem, ezért kell még tápszer a kaja után. Sokan nem tudják de egy adag tápszerben annyi kalória van, mint 4 almában. ergo 4 almát meg kellene ennie a szegény babának hogy elérje a szükséges kalória mennyiséget, amit egy adag tápszerből/anyatejből elér
2010. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi is 4 hónaposan kezdtük. Nekünk több, mint egy hónap kellett, mire kiváltottunk egy étkezést.

Először az ebédet váltottuk ki főzelékre. Próbáld meg úgy, hogy 1 jó evőkanál rizst megfőzöl, miután megfőtt hagyd a vízben lefedve még úgy 15 percet, így teljesen le tudod majd turmixolni, mert szét fő. Egy kis vizet is tegyél hozzá, mert amúgy száraz lesz.Így laktatóbb lesz a "menü" és ha megetetted ne tápszert, hanem egy kis vizet vagy gyümölcslevet kínálj neki.

Mi következőnek az uzsit váltottuk ki. Ha simán almát kap, tehát nem teszek bele babakekszet vagy ilyesmit, akkor bizony 2 nagyobb vagy 3 kisebb almát bevág. csináltam már úgy is, hogy rizs+ 1 kanál tápszer=tejberizs, hozzá gyümölcs. Imádja a picurkám.

De tudod mit? küldj nekem egy privit és válasz e-mailben elküldöm neked a Nagy Babaszakácskönyvet, abból mindent megtudhatsz:)

2010. jún. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam a lányaimnál, hogy először a tízórait váltottam ki gyümölccsel, a többi étkezés tápszer. Aztán ebédre jött a főzelék, majd uzsira is gyümölcs, esetleg tejpép. Most 9 hónapos a kicsi, 5-ször eszik, reggel-este tápszer, köztes étkezések kiváltva.

Ha még igényli evés után a tápszert, akkor megpróbálhatod hogy nagyobb adagokat adsz. A lányaim nagyon hamar elhagyták az evés utáni tápszert, igaz, én nem óvatoskodtam az adagokkal, a legelején, mikor kezdtünk, volt a pár kanalas kóstoltatás, de utána mindig annyit adtam, amennyit a babám kért. Viszonyításként már 6-7 hónaposan 1 alma 1 banán 1 körte volt a tízórai "adagja".

2010. jún. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!