Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvárhatóak ezek egy nyolc...

Elvárhatóak ezek egy nyolc hóstól?

Figyelt kérdés

Hallgasson a nevére, és menjen oda.

Ne játsszon az ajtóval, se semmivel, ahova odacsípi a kezét.

Szóljon, ha le akar szállni a hintáról.

Maradjon meg egy helyben, ha eszik (épp biztonságiöv fóbiája van).

Értse meg, ha valamit nem szabad csinálnia, és ne csinálja.


Cseppet ezeket én túlzásnak érzem. Nem arról van szó, hogy odaengedjük, ahova nem szabad mennie, de elvárható lenne máris, hogy értsen a szóból? Nagymamája szerintz igen. Szülei szerint nem. Én az anyja vagyok egyébként, és ha anyukám vigyáz rá, ezeket szeretné elvárni tőle.

Persze nem sózzuk a nyakába, szeret vele lenni, de csak addig, amíg ő akar, nem passzoljuk le.

Szerinte ezeknek így kéne lennie, illetve folyton mondja a gyereknek, hogy ha ilyen rossz, nem jön hozzá többet. Ez is kicsit rosszul esik, mert hiszen nem kötelező vigyáznia rá, és olyan érzésem van, mintha mi várnánk el tőle. Mi is rá szoktunk szólni, látom, hogy tudja mi az, hogy nem szabad, de szerintem még kicsi ahhoz, hogy be is tartsa. Három éves unokahúgomra is rá kell még szólni, akkor mi elvárható egy babától?

Első baba, így nem tudom, van-e anyámnak igaza. De naygon rosszulesik, hogy ezekkel folyton azt érezteti, nincs a gyerek megnevelve, illetve mondogatja is, hogy jó lenne megtanulnia a szabályokat.

Leírnátok a tapasztalataitokat?



2018. jún. 25. 18:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

Sokszor a 3 évesem sem felel meg ezeknek az elvárásoknak! :D Ne viccelj már.... 8 hónapos!

Dackorszakban anyukád frászt fog kapni! :)

2018. jún. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom a fotelbe ülve néha odaszólni a babádnak kényelmesebb lemne neki.....

Vannak oldalak a neten ahol leírják mit kell tudni a babának adott hónapban olvasgassátok együtt hátha.

Túl sokat vár el egy 8 hónapostól irreálisak az elvárásai. Egy baba aki most kezdi felfedezni a világot minden új neki és érdekes.

Teljesen rendben van a babád csak anyukád emlékei az idővel már nem olyanok.

2018. jún. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%

Ezek közül semmi nem várható el.

Az 1 éves (!) státusz kérdezi azt, hogy egyszerűbb utasítást megért, hallgat a nevére...

A beszédfejlődéssel kapcsolatban pedig 10 (!) hónapos korra kell megjelennie a ciklizálásnak (bababa...) és 12-15 hó között valamikor az első értelemmel bíró (adekvát módon használt) szónak.


8 hónaposan tudod mit kell tudni?

Forogni, gurulni és lassan (!) elkezdeni kúszni (annak ugyanis 9-10 hó az elvárt határa). Ennyi.

2018. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%
8 hónapos, hogy a fenébe tudná betartani ezeket? Nem lehet, hogy türelme nincs minden percben résen lenni?
2018. jún. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
86%

Tudod jól hogy nincs igaza, nem fog szót fogadni egy 8 hónapos , ajtóra amúgy vegyetek becsapódásgátlót, ilyen u alakú kis szivacs ráhúzzátok ,nálunk alap kellék volt, ahogy elkezdett kúszni/mászni ajtózott, de még mai napig imádja a kapukat pedig 2 éves.

Ezzel a szivaccsal meg meg tudjátok akadályozni hogy odacsípje a kezét.

Többi része no comment, én lehet nem bíznám rá a gyereket ha ennyire nincs türelme.

2018. jún. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%

Sürgősen állítsd le a "rossz vagy" szöveget! A gyerek nem rossz, legfeljebb rosszat csinál. De én még ezt is konkretizálnám: veszélyeset, tilosat művel, kárt okoz valamiben, stb. Az ilyen dologtól eltereljük, szükség esetén tiltjuk, vagy fizikailag megakadályozzuk (megfogjuk a kezét, ha tépné a szobanövényt, eltoljuk magunktól, ha rugdos, eltesszük az ételt, ha dobálja, stb.). És főleg folyamatosan vele vagyunk, a csábító de tiltott dolgokat elpakoljuk a keze ügyéből, ne kelljen folyton tiltani, megengedett tevékenységekre irányítjuk a figyelmét, és ha mégis veszélyes dologba kezd, attól eltereljük, szükség esetén akár felvesszük, és arrébb visszük. De őt magát ekkor is nagyon szeretjük, nem gondoljuk, és főleg nem mondjuk rá, hogy ő rossz gyerek.

Teljesen jól gondolod, még kb. kell elmondanod, mit nem szabad, mielőtt belsővé válik a norma. De egyáltalán nem véletlen, hogy a bölcsődés korú gyerekeket nem szoktuk egyedül hagyni (legfeljebb a külön nekik kialakított, lekerített játszóhelyen, de pl. a bölcsiben legalább egy gondozónőnek mindig a szobában kell lennie), mert nem várható el tőlük, hogy ne csinálják, amiről elvileg tudják, hogy nem szabad. Az érzelmeik vezérlik őket. Ha a kétéves kíváncsi, mi van az ablakon túl, és sikerül a kisasztalt odatolnia, fel is fog rá mászni és rossz esetben ki is esik, amiért a szülő felel, mert egy ekkora gyerektől nem várható el a belátás.

2018. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod, hogy nem. De ha ilyen jó a kapcsolatotok (ha nem lenne, akkor is), miért nem mondod el a véleményedet?!! Elvégre a saját anyádról van szó, nem anyósról!
2018. jún. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!