Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiúkkal tényleg nehezebb?

A fiúkkal tényleg nehezebb?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves kislányunk, aki egy angyal. Jól alszik, jól eszik, nem vesszük észre a fogzást, hisztizni se hisztizik, jókedvű.... (nem vagyok elfogult😅). De tényleg, egy szavuk se lehet. 26 hetes kismama vagyok, fiúnk lesz. Amint megtudja valaki azt mondja, hogy vége a jó életnek, nem fogok aludni 3 éves koráig, mert a fiúk nem bírják az oltásokat, a fogzást, rosszul alszanak és még sorolhatnám... ekkora különbség lenne?!


1,5 éves kislány, 26 hetes kismama


Köszönöm a váaszolat előre is!



2018. júl. 2. 08:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki ezt mondta, annak szívesen kölcsön adom a lányomat. 😈 Egy nap után visszahozza.

Babaként sokkal nehezebb volt vele, mint az öccsèvel és a bátyóval összesen. Most, hogy lassan kamaszodik, még nehezebb.


Szerintem nem azon múlik, hogy milyen lesz a következő baba, hogy mi van a combija közt, hanem puszta szerencse a genetikai lottón. ☺


Az fog sokat segíteni, hogy most már van rutinod. Sok dolog lesz ismerős.

2018. júl. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Hát itt igazából nincs különbség ez mindig változó!Én kisbaba koromba fiú létemre nagyon nyugalmas voltam és akkoriban sosem kellet rám szólni most van 1 kishúgom aki viszont nagyon türelmetlen és szófogadatlan Szóval ez mindig váltózó!
2018. júl. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Nekem 1 fiam van. Nem lesz tesósa. AMikor megkérdezik, szoktam viccelődni, hogy a tökéletest nem próbáljuk felülmúlni...

Nekem a fiam olyan, mint amilyen a lányod.

Mindig jó baba volt, mindent evett, nem volt hisztikorszak, a fogakat észre sem vettem, ahogy jöttek. Most télen kapott bárányhimlőre oltást, annyi volt a reakció, hogy "au". Áprilisban volt 5 éves. Egyszerűen fantasztikus gyerek.


Ez nem a nemen múlik, hanem a gyerek habitusán. Vannak lányok közt is kezelhetetlen hiperaktív hisztigépek, ahogy kisangyalok is. Fiúknál szintén.


Szóval ne hidd el, hogy csak azért kezelhetetlen rossz lesz, mert lóg valami a lába között...

2018. júl. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

3 fiam van.

Soha nem volt bajom velük.

Cici,alvás.

Fogzást nem éreztük.

Oltásnál semmi baj nem.volt.

Hisztizni nem szoktak.

Dacckorszak pár hét alatt lement.

Most meg már illedelmes,kedves nagy fiúk.

Lányról nem tudok véleményt írni,de ne félj a kisfiadtól minden rendben lesz! :)

Boldov babavárást.

23 hkm.

2018. júl. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem a gyerek nemétől, hanem a természetétől, temperamentumától függ. Két fiam van, az első eszik/alszik/nézelődik baba volt, nagyobbként meg eszik/alszik/játszik kisgyerek, még a fogzást is magasról letojta. A kisebb lényegesen magasabb fordulatszámon működik, de evvel együtt is kezelhető, kedves, együttműködő gyerek. Mindkét fiam saccperkábé 2-3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, többen mondták már, hogy azért ekkora piszok mákom már nekem sem lehet. A kicsi mióta beszélni tud, még a védőoltást is megköszöni a doktornőnek. Dackorszak is átlag hisztikkel lement, ebben a házban sírás utoljára akkor volt, mikor a kisebb karácsony előtt rávágta a kezére a budiajtót és megrepedt a kisujja. Nagyon eleven, kíváncsi , de egy csöppet sem hisztis, egyik sem volt sosem, kiegyensúlyozott gyerekek, pokoli jó természettel, nem tudom kitől örökölték, az az egy biztos, hogy nem tőlem.
2018. júl. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jó sok hülyével lehetsz körülvéve!annyira szoktam szeretni,mikor valamilyen belső tulajdonságot a gyerek nemével hoznak összefüggésbe...nagy ostobaságra vall!

Te meg nem foglalkozz ilyen hülyeségekkel,minek ülsz fel az okoskodásnak??

2018. júl. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért momdták,mert a fiúk éretlen idegrendszerrel születnek. Én úgy tanultam,hogy még 2 évesen is észrevehető ez. Elméletben.


Gyakorlatban ez sokszor nem is tűnik fel az anyukáknak. Sok az ellenpélda is.



Pl. az én lányom 2 éves,extra érzékeny. Fogzás,oltás,mindenre. Van hiszti,dac,minden :)

2018. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én kifogtam, az biztos. :) Össze sem számolom hányszor hallottam orvostól, védőnőtől, akárkitől ha megemlítettem egy problémát, hogy jaaaa, hát fiú! :-D Amit felsoroltál minden megvan, amit nem, azt meg inkább nem mondom, nehogy rosszul legyél, pedig teljesen egészséges gyerek. :-D
2018. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 19 éves, tündér gyerek volt...13 éves korától 17 éves koráig mint akibe ördög bújt.Iszonyat nehéz volt vele a kamaszkor.

Lányom 12..mióta megszületett olyan mint a tűz...vele most kezdődik a kamaszodás és néha már fogom a fejem.

Megint fiú, ő 1 éves.Egy hisztigép.Nem tudom mily3n lesz később.

2018. júl. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tök butaság általánosítani. Nekem egy ördög fiam van (volt, mert már kinőtte) és angyal lányom (volt, mert azóta átfejlesztette magát Királylányba), mondhatnám, hogy igen, nálunk ez bejött de több ismerőst tudnék sorolni ahol a lány volt nehéz eset, a kisfiú meg pont egy tündéri nyugodt, jól alvó. Szomszédban a 4 éves kislány viselkedésben lepipálja a fiamat akivel egyáltalán nem volt könnyű az élet 3 éves koráig.
2018. júl. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!