Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi és mekkora méretű...

Mennyi és mekkora méretű pelusokat vegyek, hogy elég legyen az első, nehezebb időkre?

Figyelt kérdés

Jó lenne, ha nem akkor kéne pelusért rohangálnunk, amikor hulla fáradtak vagyunk, még a legelején, amikor éppen hogy csak megszületett. Mennyi pelust vegyünk előre? És popsitörlőt? Milyen márkájúakat? A DM-es Babylove pelusokról mi a véleményetek? Vagy mindenképpen csak a Pampers/Libero a jó? Csak a legkisebb méretből vegyünk, vagy az egyel nagyobból is?

Első gyerek, nem igazán tudom még hogy mi hogy van.

24hkm


2016. ápr. 28. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem érdemes előre sokat venni mert nem lehet tudni melyik pelus fog beválni. Pl pont a babydream-es volt rossz a babámnak, ami méret szerint jól lett volna szorította a combjánál, a babylove-os jó volt viszont pampers-re váltottunk, mert szerintem jobban szívja a nedvességet, de addig megfelelt valahogy a babylove is. Szóval nem lehet előre tudni. Újszülöttként pont a pampers nem nyert mert nem dumis a háta és kifolyt a kaki, most mivel sűrűbb már így bejött viszont.
2016. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Bella169 ***** válasza:

Én kapásból 2- es mérettel kezdetm. 3860-al született a lányom.

A kettes méret 1 hónapig volt jó. Az első hónapban 250 db pelenla fogyott el. Rossmanosból ez 6 csomag.

Én a rossmanos babydream pelenkára esküszöm. Pampers és babylove nekem folyton átázott a piso vagy kifolyt a kaki. Liberot csak a kórházban használtunk. Ott azt adtak. Nem volt rossz de majd duplája az àra mint a rossmanos és semmivel se jobb.

Popsitörlőből 2 féle jött be. A rossmanos babydream és lidls toujurs. Utóbbit akkor veszem mikor 4- es csomag akció van. Így a 4*80db 1365 ft.

Szerintem 1 es méretből nem érdemes előre venni. Ha mégis pici súllyal születne a baba akkor mig kórházba vagy vesz a család 2 csomaggal. Az bővem elég lesz.

Amúgy az 1- es méret 2-5 kg og vam

A 2- es méret 3-6-ig.

Érdemes pici korban a felsö mérettartomány elött 1 kilóval válltani.

2016. ápr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem érdemes előre nagyon betárazni, mert nem tudod, hogy a Te babádnak melyik pelenka lesz jó, melyik nem. Nincs olyan márka, ami biztosan jó, mindenki másra esküszik. Én például a Liberót szerettem, a Pamperst meg nem, sokan fordítva mondják. A saját márkásokkal ugyanez a helyzet, ki kell próbálni. Meg azt se lehet előre tudni, hogy napi 5-6 vagy 10-12 darab megy majd el az első időkben.

Én azt tanácsolom, vegyél egy-egy kis csomag 1-es méretű pelenkát két különböző márkájút, aztán meglátjátok. A pelenkavásárlás meg nem olyan nagy dolog, amikor úgyis mentek a boltba tejért meg kenyérért, legfeljebb vesztek pelenkát is.

2016. ápr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én Pamperst vettem. A Baby new born-t. 2.7 kg volt a fiam, bőven jó volt rá.

És be is vált a Pampers. Végig az active baby-t (zöldet) használtuk.

Kaptunk Liberót, abból mindig minden (pisi-kaki) kifolyt. Próbáltam DM-Rosmann saját márkást, sokkal rosszabb a tapintása, és gyorsan átázik.


Most 3 éves a fiam, csak éjszaka kell pelus, de az is Pampers bugyipelus. A zöld. Minden más csak pénzpocsékolás volt nekem.


Sógornőm a Liberóra esküszik, barátnőm lányánál bevált a Tesco pelus (pedig lenne pénzük drágábbra is).


Így azt mondom egy féléből ne vegyél sokat, mert majd ki kell tapasztalni a babádnál melyik fog beválni.

2016. ápr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom,ne tárazz be előre,mert nem lehet tudni mi válik be.Mi 2-es Pampers-el kezdtünk,míg nem kellett 4-es méretre váltanunk,az volt a legjobb az összes kipróbált pelenka közül.De mindenkinek más válik be.Amire figyelj pelenka és törlőkendőnél,hogy ne legyen illatosított a törlőkendő,illetve a pelenkáknál sem jó az,ami valamilyen krémmel van átitatva,mert az újszülöttek bőre igen érzékeny.Törlőkendőből a tesco new born vállt be.
2016. ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

1. Nem tudni a baba születési méreteit. Lehet, hogy rögtön kettessel kell kezdeni. Az 1-es méret a "tankönyvi", 3 kg körüli babákra jó, nagyjából egy hónapig.


2. A babák alkata is eltér egymástól, így ami az egyiknek bevált, a másiknál nem fog, mert derékben vagy combban nem passzol, szorít, tág, kifolyik, bevág, stb.


Pelenkát a terhesség végefelé vegyetek, akkor már nagyjából tippelhető a mérete a gyereknek. De akkor is a legkisebb kiszerelést, mert ha óránként kifolyik belőle valami, akkor úgyis a kukában fogja végezni a többi.


Mivel bevásárolni mindenképp el kell menni néhány naponta (ha mást nem, tejet, kenyeret, stb magatoknak), a férjed beugrhat egy drogériába és vehet új pelenkát. Vagy nagyszülő, vagy bárki, aki a kezdetekben kéznél van és segít.


Saját, szubjektív tapasztalat immár 2 éves gyerekkel: Liberon kívül semmi nem volt jó. Minden másból vagy kifolyt a cucc, vagy bevágott neki valahol. A szomszéd, hasonló korú gyereknek viszont a Pampers vált be, náluk a Liberoval volt ugyanaz, mint nálunk a többi márkával.


Ezt sajnos egyénileg kell kitapasztalni. Egyedül az sejthető előre, hogy ha az utolsó 1-2 hétben 4 kg körülinek mérik, akkor inkább 2-es mérettel kezdjetek, az 1-es kicsi lesz rá.

2016. ápr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ja, Babylove-val saját tapasztalat: a vizeletet elől összegyűjti, aztán folyik ki belőle. Hátul tök száraz a betét része. A Libero viszont a betét teljes felületén eloszlatta a nedvességet és nem szivárgott soha. Úgy értve, hogy a fenekénél is duzzadt volt, nem csak elől.

Nálunk a BabyLove ezért ment a kukába.

2016. ápr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem táraztunk be pelenkából. Anyám mindig azt mondta a felhalmozásra, hogy maradjon csak a boltban, tárolják ők.:)


A mi gyerekünk amúgy 2 napos kora óta átalussza az éjjeleket, szóval nem is vagyunk hulla fáradtak, ezt nem tudhatod így előre.


Mi csak egy 40-es körüli csomag libero newborn 1-et vettünk itthonra, egy részét elajándékoztunk, mert nemsokára már 2-est hordott a gyerek...


Mi Babydream és Babylove mellett döntöttünk, mert jó és megfizethető az ára. A Libero, Pampers is ugyanolyan jó, csak drágább.


Popsitörlőből 2 zacskó volt itthon, kaptuk őket ajándékba boltokban (egy pampers és egy johnsons), a pamperst utáltuk, vizes volt. mostanában babydreamet használjuk, szeretjük. de a johnsons a nagy kedvenc.


mondjuk mi 5 perc sétára lakunk egy dm-től és 10 percre egy rossmanntól, így nyugodtak lehetünk. de ez persze egyénfüggő.

2016. ápr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

első hónapra 2-5 kg-osból vettem két csomaggal, ez 43 db-os Pampers New Born volt, napi 5-7 pelussal lehet számolni tehát ez elég volt 2-3 hétig. Utána váltottam a méret miatt már a 2-es pelenkára.

Szerintem ebből a méretből veszel két csomaggal aztán meglátod milyen a bőre. Ha jó bőre van nem üti ki, nem kakil negyed óránként (anyatejesnél normális a napi több kaka de normális ha 3-4 vagy napig vagy akár egy hétig nem kakil) akkor váltasz gyengébb minőségre.


Én a fent említett Pamperst vettem kb 4-5 hós koráig, aztán a narancssárga Pampersre váltottam, amit sokan szidnak mert nem gumis hátul, nekem arányaiban alig folyt ki belőle a többihez képest és nagyon szeretem az illatát. Ezt a mai napig szoktuk használni mert viszonylag jó áron van, olcsóbb mint más Pampers és Libero pelusok. Emellett ahogy közeledett az 1. évhez elkezdtem kísérletezgetni. Sorrendben írom, 1. a legjobb

1.) Pampers New Baby

2.) Libero

3.) Pampers Sleep&Play (narancs)

3.) Auchan Bella

4.) Dm Babylove

5.) Spar Pretty Baby

6.) Lidl Toujours

7.) Rossmann Babydream - na ez katasztrófa.

Az összes többiből minimálisan folyt ki bármi is (ha meg órákig nem veszed észre h kakis tök mindegy mi van rajta úgyis kifolyik) a Babydream azt 2 óránként kellett cserélnem, oké hogy olcsóbb, de dupla annyi fogy belőle.


Ha spórolnál a Bellát ajánlom, ha pénz nem számít, a Pamperst (kéket)


A törlőkendőknél nálam 2 szempont van: legyen jó illata és legyen egy darab vastag és nagy, hogy ne 50-et kelljen egy kakinál elhasználni belőle.

Itt is sokat használtam, ami nyert a Libero (zöld is jó, fehér is jó), a Pampers, és ha olcsóbbat keresel, akkor a Lady Gaga (Tescos). Elmegy a Sparos Pratty Baby is egyébként.


Amit semmiképp nem ajánlok a Tesco Value saját márkásai, a Huggies - ez ugyan állagra jó de hánytam a szagától - és a Baby Bruin, ami fillérekért bazi sok az auchanban de olyan is, nem nagyobb mint egy "szelet" wc papír, a pelusozáshoz elment egy fél doboz kakánként és a szaga is katasztrófa.

2016. ápr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nagyon baba függő.Nekünk például bevált a Rossmann Babydream.
2016. ápr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!