Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldön élő Anyukák! Milyen...

Külföldön élő Anyukák! Milyen nevet adtatok a babátoknak?

Figyelt kérdés

Németországban élünk, és természetesen pont olyan nevek tetszenek, amit itt nem igazán tudnak kimondani. Ti magyar nevet adtatok a babátoknak, vagy próbáltatok az adott országhoz igazodni?

Lánynevünk a Zselyke, fiú pedig a Zsombor.

Két nevet nem szeretnénk adni....



2018. júl. 5. 02:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk fontos kriterium volt, hogy itt is kimondhato legyen a nev, van par rossz pelda ilyen szempontbol a kornyezetunkben, ahol rendszeresen rosszul mondjak a gyerek nevet. Mondjuk meg igyis sikerult egy otthon gyakori, de itt ritka nevet kivalasztani, azt hittem, ennel jobban ismerik, es igyis van, hogy mas neven szolitjak a gyereket, de azert a legtobb helyen gyorsan megtanuljak. Ferjem nevevel szenvednek, sosem mondjak helyesen.
2018. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

Ismerőséknél: Lara, Nora, Daniel


Nálunk: Olivia vagy Bianka, még hezitálunk.

2018. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetkozi nevet valasztottunk a kislanyunknak, eszunkbe sem jutott olyan nevet valasztani, amit csak magyarok tudnak kb kiejteni, hiszen minek szivattuk volna ilyesmivel csak azert, mert nekunk tetszik?

igy eleve elvetettuk az osszes olyan nevet, amit ki sem tudnanak itt mondani.

szerintem akarmilyen fajo is neked, passzoljatok a Zselyke / Zsombor neveket ( bar ezekrol nekem nem lenne nehez lemondanom, mert nagyon eroltetettnek erzem mindkettot...), es valasszatok valamit amit az elohelyeteken is ki tudnak mondani, elvegre az fontosabb mint a ti vagyatok. SZERINTEM.

2018. júl. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Norman Bates ***** válasza:
65%
Mi Emma-t valasztottuk, mivel ez nemzerkozi nev. Angliaban elunk, apuka nem magyar, igy nem volt opcio a kimondhatatlan magyar betuzesu nev.
2018. júl. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
11%
Remélhetőleg nem örökre mentek ki, és akkor nagyon is jó lesz a Zselyke. Az ő bajuk, ha nem tudják kimondani. A Kamillát megértem, hogy tetszik, de az ott sorakozó többi nevet nem. Nem tudom, hányas válaszoló írta.
2018. júl. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%

15# Én írtam a Kamillát!

Életvitelszerűen élünk Németországban, és nem tervezünk hazamenni.

Mi ezeket a neveket választottuk. Nehogymár TE kifogásold a mi választásunkat!!!!

Persze majd olyan nevet fogok adni a gyerekemnek amit ki se tudnak mondani majd itt az oviban, suliban, aztán a gyerek meg msgyarázkodhat lépten nyomon, hogy őt nem így hívják. A hivatalos dolgoknál meg pláne nagy bakik szoktak történni. Az én nevem is többször át kell iratni mert nem jól írják le.

A Flórián például egy nagyon szép Magyar név, viszont itt kint is megállja a helyét. Hihetetlen mekkora egoval rendelkezel hogy TE itt bárkinek is megvétózod a döntését! Én a kérdezőnek válaszoltam és nem neked!!!! Szerintem!!!!!!

2018. júl. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
64%
Mi magyar neveket adtunk nekik Csaba és Ábel de sajnos a család nevünket se birják kimondani (Hortobágyi) de nem hiszem hogy ennek késöbb bármiféle hátrányát fogják érezni.
2018. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
59%

Lány: Anasztázia, Anna, Hanna, (Me)Linda, Dorina, Tamara, Martina, Elena, Barbara, Anita

Fiú: David, Alexander, Viktor, Daniel,Christopher, Martin, Robin,


Hirtelen ennyi.

2018. júl. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
76%

Angliaban elunk

Laura, Henrietta, Annabella

2018. júl. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
59%
Mi hamar megtudtuk hogy fiu lesz úgyhogy lány néven nem gondolkoztunk,a fiunk Liam lett (Liem,igy ejtjük)
2018. júl. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!