Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan aki se keresztel...

Van itt olyan aki se keresztelöt, se névadot nem csinált a babájának? Enyém 6 honapos, de talán névadot sem tartok, mert nem találok megfelelö embert akit választanák.

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 2 picim van. A nagyobb 3,5 éves, a kicsi 7,5 hónapos. Egyiküknek sem tartottam semmit, és nem is szándékozom.....
2010. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Miért KELL tartani?

Nem kell.

Nálunk sem volt egyik sem, mégis van neve... :-)

Anyósom erőltette egy darabig, hogy összejöjjön a család - amúgy abszolút nem összetartók, még megnézni sem jöttek el a kislányomat - én meg nem fogom magam csak ezért költségbe verni (kajáltatás, stb), inkább a gyerekre költöm azt a pénzt, ahelyett, hogy az ablakon dobnám ki...

2010. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
az én 14 hónapos fiamnak sem volt még semmi ilyenje, nem is tervezzük. Fölöslegesnek tartom, ez ma már nem divat, csak régi megszokás. MAjd ha felnő a gyerekem akkor majd eldönti milyen vallást választ, ha választ egyáltalán vmit.
2010. jún. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
3. vagyok: ráadásul képmutatásnak is tartanám ha lenne keresztelője, mivel sosem járunk templomba, nem gyakorlunk semmilyen vallást, akkor ez meg minek.
2010. jún. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Egyiknek sem, volt se keresztelője, se névadója, a nagy 10 éves,a kicsi 15 hónapos.

A párom sincs megkeresztelve (én igen, anyukám úgy gondolta, ki tudja, lehet akarok templomi esküvőt)

Ehhez képest még csak össze sem vagyubk házasodva, pedig majdnem 19 éve vagyunk együtt.

2010. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Mivel nem vagyunk vallásosak, igy a keresztelö szóba se jöhetett (szerintem nagyon idétlen dolog csak a szomszéd miatt megkeresztelni a gyereket), a névadónak meg mi értelme lenne - csak bohóckodás. A gyereknek születéskor adtunk nevet, ennél többre nincs szükség.

Mind a négy gyerekem ennek ellenére felnött, semmi hátrányuk sem volt.

2010. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10 hónapos múlt a kisfiam,nem tartottunk sem névadót,sem keresztelőt.Nem is terveztük.
2010. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

2 kisfiam van,egyiknek sem volt.

Én nem vagyok megkeresztelve(apám sem volt),így ilyesmi eszünkbe sem jutott

2010. jún. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi se tartunk semmit,pedig a rokonok elvárnák! De ez engem nem érdekel,szerintem hülyeség az egész.
2010. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még mi sem tartottunk, 14 hónapos a gyerekünk. De nem is erőltetem. Anyukám meg anyósom szokta kérdezgetni, hogy na mikor, na mikor... Na, majd valamikor...
2010. jún. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!