Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amiket a babának adtak volna...

Amiket a babának adtak volna ajándékba, visszautasítottátok? Vagy elfogadtatok mindent?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk, ősszel érkezik. Fiatalok vagyunk, nincsenek kisbabás barátaink, rokonaink, a családban a legfiatalabb a 10 éves unokatestvérem. Neki az anyukája az én nagynéném. Most felajánlották, hogy előkeresik a kiságyat, babakocsit, babaruhákat, hordozót és elhozzák. Mondtuk, hogy nem kell, mert már kinéztük, hogy miből milyet szeretnénk, hol vesszük meg. Ráadásul nem mondtam neki, de azok több, mint 10 éves holmik, amiket ő is használtan vásárolt, 7-8 éve ki tudja, hol állnak. De csak erőlködött, és tegnap is felhívott ezzel, én pedig mondtam határozottan, hogy semmi szükségünk ezekre a holmikra, a babakocsit már megrendeltem, a kiságyat is kinéztük, megoldjuk majd mi. Erre megsértődött, hogy "hát ő csak segíteni akar"... Ma már azt hallottam vissza, hogy ezek után ő egy lyukas babaruhát sem fog nekünk adni, még ha kérjük sem, nemhogy majd új babaholmikra költi a pénzét. De senki nem kérte tőle, hogy bármit vegyen nekünk, semmi ilyen elvárás nem volt felé. Meg könyörgöm, így is építkezünk, pakolunk, semmi szükség arra, hogy még plusz cuccokat kerülgessünk.


Bennem van a hiba? Hogy lehet az ilyen helyzeteket kivédeni?


2018. júl. 8. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Én sem bírom az ilyet , ha valakinek mondok valamit és azért is csak erőlködik. Hagyd rájuk majd megnyugszanak.
2018. júl. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Hat kivedeni maximum sertodes aran...

Nekem is idepakoltak a parom nagyszulei a huszon eves kisruhakat amiket padlason orizgettek.. Hiaba szoltam,hogy ne mert nyilvan nem fogom raadni egyikre se.

2018. júl. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen erőszakos, nyomulós idiótákat hagyni kell a fenébe.

Ki nem állhatom az ilyet, nekem anyósom ekkora barom.

Nem te vagy a hibás hanem az értetlen, erőszakos rokonod.

2018. júl. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Fogadj el mindent, és azonnal ajánld fel rászorulóknak!
2018. júl. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Az anyósom a 30 éves 2 fiú által hordott ruhákat akarta a lányunknak.

Mivel azt úgy gondoltuk Neki emlék visszautasítottuk. Természetesen volt sértődés.

Többi ismerős tervez tesót, így nem volt ilyen probléma.

2018. júl. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Teljes mértékben megértelek! Olyan legyen minden amilyet Ti szeretnétek. Nekem az unokatesóm (16 évvel idősebb tőlem) ajánlotta fel, hogy a 12 éves fia holmijait nekünk adja, ha elfogadjuk és azt csinálunk vele amit akarunk. Javasolta, ha tudom és van türelmem hozzá adjam el. Tehetős, nem szorul az ebből kapott pénzre, eddig meg érzelmi okok miatt őrizgette. Az etetőszéket, néhány ruhát (tényleg újnak néztek ki) és egy szuper (beülős tanuló ) játékot megtartottam, a többit pedig sikerült 2 heten belül eladnom. Nagyon aranyos volt Tőle, nagy segítség volt. Egyáltalán nem erőszakoskodott.
2018. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem veled van a baj, hanem a tokonid tul eroszakos es nem toleralja, hogy te nem ugy gondolkodol, mint o.

Mindenkinek joga van eldonteni, hogy akar-e barmibol hasznaltat, vagy ragaszkodik az ujhoz, legyen az egy kerti pad, vagy epp babakelengye.

Teljesen normalis, ha megfelel a hasznalt, de ugyanolyan normalis, ha valaki ujat akar.

Mi pl 10 ev utan varunj ujra babat es hiaba nem elso, de olyan regen akarjuk es annyi kudarc ert mar bennunjet, hogy jo erzes keresgelni, valogatni a babakelengyet. A nagyobb gyerekkel nem volt ilyen erzesem, most viszont a terhesseg feletol kezdve megnyugtat, hogy keresgelek. Anyagilag nem problema es nem is marka/ar a fontos, hanem az, hogy mar tudom, hogy melyik agyat szeretnem, milyen jellegu ruhakat szeretnek. A babakocsit 3 eve kivalasztottuk, azota mar uj modell is van belole, de meg mindig az a favorit. :)

Amikor elmodntuk a csaladnak/baratoknak, hogy terhes vagyok, akkor tobb felajanlas is erkezett, szerintem az egesz babakelengyet ossze lehetett volna szedni, de mi egyenesen, de finoman elmondtuk, amit leirtam az elobb. Azt hiszem, hogy szerencses vagyok, mert mindenki megertette es temat valtottunk.

Ha velem csinalna ezt valaki, amit veled, akkor nem arra gondolnek, hogy velem van a baj, hanem arra, hogy o ertetlen es sertodos. Hagynam beken, amig meg nem nyugszik, ha pedig ocsarolna masok elott is, akkor oedig hatrozottabban iranyba allitanam.

Akkor legalabb lenne oka megsertodni. :)

(Halkan megjegyzem, hogy ilyen ertelmi kapacitasu ember akkor is rolad beszelne, ha elfogadtad volna a cuccokat, de akkor azt terjesztene, hogy tole kaptatok mindent...)

2018. júl. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tokonid = rokonod

Ne kerdezd hogy utottem el ennyi mindent. Biztos van meg sok masik, ne haragudj. :)

2018. júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez ment,én úgy voltam vele,hogy elfogadtuk és elosztogattuk olyan ismerőseinknek,akik rászorultak. Pl én egy rakás babaruhát kaptam,de egyrészt az volt a baj velük,hogy lányruhák voltak,pedig az összes rokonom tudta,hogy fiú lesz,mert többször szóltunk nekik,ráadásul olyan giccsesek voltak,hogy ha lány lett volna,se adtam volna rá. Legjobban ott akadtam ki,amikor már azt is meg akarták mondani (nekem is a nagynéném),hogy melyiket tartsam meg. Pl volt egy rózsaszín virágmintás ruha és meg akarta mondani,hogy hát ha nem megyünk sehova a picivel,otthonra ráadhatom. Hát mondom itthon se fogom lánynak öltöztetni a fiamat,a férjem se hord szoknyát,mikor itthon van,a fiamnak miért kellene?
2018. júl. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!