Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen rövidre vágjuk a baba...

Milyen rövidre vágjuk a baba körmét?

Figyelt kérdés
A babám 9 hónapos.Ma vágtam először úgy a körmét hogy aludt.Lehet kicsit túl rövidre vágtam.Nem sírt fel nem verzett semmi ilyesmi csak nagyon rövidnek tűnik.lehet ettől valami baja?

2018. júl. 8. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Dehogy lesz baja! Én az egyik picimnek néhány hónapos (kb. 2-3) korában meg is vágtam az egyik ujját, mert valahogy megrántotta. Sokáig vérzett, meg újravérzett, mert az ujját szopja. Tiszta lelkibeteg voltam tőle... Pedig nálam három gyerkőc van, túl vagyok pár száz/ezer rángatott kezű baba és gyerekköröm levágásán, mégis megesik az ilyen.


Szóval nyugi. Nem történt semmi!

2018. júl. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem. Két nap és újra megnő.

De legközelebb azért szerintem hagyd hosszabbra.

Én amikor magamnak vágtam túl rövidre, nagyon zavart , picit fájt is.

2018. júl. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.nagyon bűnösnek érzem magam mert eddig soha nem vágtam ilyen rövidre csak most éppen fogzik,alig alszunk és kb én is félálomban voltam.de akkor megnyugodtam.(amúgy mindig szoktam 1-2 mm-t hagyni plusszban).ment a zöld kéz mindenkinek.
2018. júl. 8. 23:01
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Hát ja, valóban jó hülye kérdés, én egyszer elvágtam a kis ujjacskáját körömvágás közben és képzeld attól sem lett semmi baja!
2018. júl. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez hihetetlen kinek mennyi ideje van es ilyen semmitseero inkabb leszarom dologra tesz fel kerdest,aminek semmi ertelme,aztan panaszkodhat,hogy jajj de sok a dolgom el kell dontenem hogy a lila vagy a piros poloban aludjon melyik ?

Baj lehet a piros poloval?

Kb ez a szint

2018. júl. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a lábán vágtam be egyszer jobban a körmét, sajnos be is gyulladt neki :( Vagy 3-4 nap alatt rendbe jött de engem nagyon megviselt :( Szóval megértelek
2018. júl. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 JustinBaby válasza:

A babák körmei, igen gyorsan nőnek ezért

hetente kell levágni a picike körmeiket úgy hogy, ne vágjunk le a körömágyig és legalább, fél-1 mm-es maradjon a körömrészből a lábakon pedig nem szabad kivágni a körmök sarkait, ezáltal elkerülhető a köröm benövése.

2022. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!