Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főzelékeket eszik 6...

Milyen főzelékeket eszik 6 hónapos babátok? (aki 4 hónapos kora óta hozzátáplált. ) Hogy készítitek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 18. 07:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk csak üvegeseket evett a kisfiam. Amiket én csináltam, mindig a kukában kötött ki. De arra jó volt, hogy kitapasztaltam, mit szeret, és azóta már "leutánzom" az üveges kajákat, én főzök neki.

Egyébként nagyban függ attól is, eszik-e már husit.

Cékla-alma-krumpli (+csirke esetleg), meggyszósz, vagy almaszósz főtt krumplival/főtt rizzsel és csirkével, őszibarack-pulyka-rizs, vegyes főzelék (répa, borsó, krumpli) csirkével vagy pulykával, alma-gesztenye-csirke, paradicsomos burgonya csirkével, cukkinifőzelék csirkével vagy pulykával, ilyesmik.

Nálam az az alap, hogy a kockára vágott husit pici olajon fehéredésig pirítok, aztán csipet sót rakok rá, és aláöntök egy pici vizet, és fedő alatt puhára párolom. Ezután szoktam hozzárakni a zöldségeket, esetleg gyümit, és amikor összepárolódott, főtt krumplival vagy főtt rizzsel turmixolom.

2010. jún. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én babám 5,5 hónapos, 4 hónaposan kezdtem el. Eszik már alma, őszibarack, sárgabarack, banán, krumpli, répa, sütőtök, zöldborsó, zöldbab, csirke, pulyka hús, csirkemáj, rizs. azt hiszem ennyit, majd 6hónaptól akarom bevezetni a glutént is.
2010. jún. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!