Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vállaljunk a második...

Mikor vállaljunk a második gyereket?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok és van egy 18 hónapos kislányom. Nagyon szeretnék másik babát, de nem tudom hogy mikor. Néha úgy érzem, hogy jó lenne a két gyerek között visszamenni egy kicsit dolgozni. Néha pedig úgy, hogy akár már most is jöhetne a kis tesó. Férjem most szeretné de én olyan bizonytalan vagyok. A döntést az is megnehezíti, hogy van egy kis egészségügyi problémám, ami miatt lehet hogy több időbe telik, amíg összejön a baba. A doki szerint jobb lenne minél hamarabb. De én egy kicsit félek. Nem tudom hogy boldogulnék két aprósággal. Ti hogy döntenétek a helyemben?
2010. jún. 18. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldöntened, mi nem dönthetünk helyetted. Sok mindentől függ, de a lényeg, hogy akarjad. Ha csak a férjed akarja, akkor nem jó belevágni szerintem.

Nekem 8 hónapos a kilányom, nem megyek majd vissza dolgozni, hanem majd amikor 14-15 hónapos lesz, bevállalunk még egy babát.

2010. jún. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk kevesebb, mint 1,5 év van a két gyerek között, a nagy most lett 2 éves. Ha bízol a dokidban és ráadásul a férjed is támogat és még ott az eü probléma is, akkor én nem gondolkodnék tovább, bevállalnám a második babát. Nem könnyű két kicsivel egyszerre, nagyon el tud fáradni az ember estére, de hidd el, megéri. Megéri látni ,ahogy birkóznak, egymásra mosolyognak. Ráadásul nálad a nagyobb már többet fog tudni segíteni is. Hajrá!
2010. jún. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna a kérdést. :)

Csak én 28 éves vagyok a gyerekünk meg 14 hónapos. De szintén küzdök egy nőgyógyászati gonddal, ami miatt nem tudom szabályozni, hogy pontosan mikor is esek majd teherbe. Az első gyerekre is vártunk majdnem 2 évet.

De vágyom vissza a munkahelyemre is, még ha csak egy-két évre is...

Anyukám mondogatja, hogy pedig jó lenne, ha "egy füst alatt" maradnék itthon és csak utána mennék vissza. A férjem viszont élvezi most a kislányunkat és az apaságot és szerinte várjuk még pár évet a következővel, mert jó így hárman és még mindig újdonság, hogy gyerekünk van. Mostanra akkora, hogy egész nyáron bárhova vihetjük és igazán együtt lehetünk.

Szóval én sem tudom. Ha nem lenne a kis gondom, akkor másképp terveznék. De mi van, ha húzom-halasztom és mikor valóban akarjuk, megint nem sikerül évekig. Kicsit már bánom, hogy nem fiatalabb koromban kezdtük a családalapítást. Több időm lenne.

2010. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Dönteni helyetted nem tudok, de leírom a mi esetünket:


Én amikor az első babát bevállaltuk úgy gondoltam visszamegyek dolgozni 2 év után. Ám amikor már megszületett a kislányom megváltozott minden. Szinte féltem a gondolattól, hogy egész nap más legyen vele. Amúgy is nagyon bonyolult lett volna a bölcsibe vinni és menni érte (én is és a férjem is este 6-nál előbb sosem értünk haza a munkából), így bevállaltuk a kistesót. Kb. 6 hét múlva fog megszületni, a kislányom meg 25 hós. Remélem nem döntöttünk rosszul és bírni fogom, mert őszintén bevallom én is félek, hogy nagyon fárasztó lesz itthon 2 kicsivel. De így legalább együtt nőnek fel és a kis korkülönbség miatt jobban tudnak majd együtt játszani. S mivel több babát nem szeretnénk, 2 év múlva megyek csak vissza dolgozni... addig a gyerekek a "kisfőnökeim" :-)

2010. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Őrület, de nekem késett a havim.

16 hónapos a kislányom, és egész éjjel azon agyaltam, hogy mi van, ha megint terhes vagyok?

Aztán reggel megcsináltam a tesztet, és negatív lett.

Annyira nagyon csalódott voltam, hogy még én magam is meglepődtem.

Még bőgtem is, pedig én is úgy gondolom, hogy visszamegyek dolgozni, aztán jöhet a következő törpöm.


Most viszont azon gondolkodom, hogy ne vállaljam-e mégis máris a következőt.

Csak az tart vissza, hogy megvariálták a GYEDet, és a GYESt... muszáj lesz visszamennem dolgozni legalább egy évig, hogy ne kelljen "idő előtt" bölcsibe adnom a kistesót anyagi okok miatt majd...

2010. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves (első) 13:39-es. Úgy látszik hasonló cipőben járunk. Én is attól tartok legjobban, hogy ha sokáig húzzuk halasztjuk a dolgot, akkor esetleg nem fog összejönni. Azt pedig nagyon sajnálnám. Nagyon szeretnék még egyszer babázni
2010. jún. 18. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!