Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanulja, dolgozzak vagy...

Tanulja, dolgozzak vagy vállaljunk gyereket?

Figyelt kérdés
(A phd, azt jelenti, hogy dr. Lehetnék, taníthatnék, kutathatnék, versenyeken-vitákon vehetnék részt, publikálhatnék stb. )25 vagyok, '09-ben befejeztem a főiskolát, férjhez mentem úgy gondoltam már nem illik nappalira járni, el kell kezdenem dolgozni. Most ugyanezt az iskolát folytatom egyetemi szinten levelezőn és mellette dolgozom. A munkám nem az álmom, szinte minimálbérért dolgozom egy hivatalban . Amit tanulok azt imádom. Az egyik tanárom megkérdezte, miért nem megyek vissza nappalira, phd-s is lehetek. Ő segít mindenben, de nekem kell ezt eldöntenem. A férjem nem nagyon örül, kiesne egy fizetés 1 évre kb, utána kapnék ösztöndíjat, ez 4 évet jelent, mikor lesz gyerekünk? Aztán azt mondta, h menjek ha ezt akarom, majd lesz vhogy. A szüleim, azt mondják, h ne hagyjam ki ezt a lehetőséget, mert megbánnám és h szülhetek közben is, vagy ha nem, manapság 30 évesen sok nő szül!
2010. okt. 31. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Én még gyerek vagy (14/L) De azért olvasd el a tanácsom:)

Szerintem válald el ez jó lehetőség, a gyerek miatt ne agódj tényleg sok nő szül 30 körül nekem az anyukám 53 éves. Azaz anno 39 éves korában szült, teljesen egéséges vagyok, a szüleim is jól vannak olyanok vagyunk mint bármely más család. :) ha 29-30 sőt akár 35 évesen szülsz gyereket abból nem lehet semmi baj :)

2010. okt. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én gondolkodtam a master képzésen, de akkor nem vágtam bele, meló és aztán gyerek....jó állásom van, de a tanulás már tényleg összeegyeztethetetlen meló és gyerek mellett, így kimarad (bánom vagy nem?, minden nem fér bele egyszerre)...nekem is jó lehetőségnek hangzik, gyerekkel minden sokkal nehezebb, bár tanulás közben is jöhet. Én úgy érzem az írásodból, h neked lenne kedved hozzá akkor meg mi tart vissza?
2010. okt. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért vagyok bizonytalan, mert úgy képzeltem el magam mindig is, hogy 25 évesen már lesz gyerekem, a nagyszülők, ismerősök is folyamatosan zaklatnak emiatt. Mikor lesz már kisbabánk?Nem leszek túl öreg 30 évesen, mi van ha a korom miatt nehezebben jön majd össze a baba?

Az is zavar, hogy kevés lesz a pénzünk, pedig utazgatni nagyon szeretek. Nem maradok ki vagy le bármiről is emiatt.

De tudom valamit valamiért! De melyik legyen fontosabb?

2010. okt. 31. 13:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért lennél túl öreg 30 évesen?Ezt nem értem...Ha 40 lennél,elhiszem,hogy ezen filóznál,de így...

Én is 30 éves voltam elsőre összejött a gyerkőc.

Sztem ez egy nagyon jó lehetőség.Pláne,hogy konkrétan a tanár kérdezett rá a továbbiakra és lát benned lehetőséget.

Én nem hagynám ki.Az iskola után úgyis kell dolgoznod ,hogy gyedet kapj,és valószínű,ezzel a sulival többet is tudnál keresni.

Az meg ,hogy kieseik egy fizetés...ha otthon lennél egy gyerkőccel,"akkor is kiesne",mivel sokkal kevesebbet kapsz míg otthon vagy,pláne minimálbérre.

A másik,hogy az írásodból úgy tűnik számomra,hogy inkább tanulnál,akkor hajrá.Amúgy tanulás mellett is tudsz dolgozni.

2010. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
tapasztalatból mondom h azzal a döntéssel leszel megelégedve később, amit TE egyedül hoztál (persze a pároddal egyeztetve)......
2010. okt. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!