Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállaljunk gyereket?

Miért vállaljunk gyereket?

Figyelt kérdés
Én azt tapasztalom a környezetemben, hogy akinek gyereke van állandóan rohan, fáradt, feszült, ideges, nincs ideje semmire, panaszkodik hogy alig van pénz, nem tudnak megélni, nem tud mindent megadni a gyerekének, nem tud elhelyezkedni dolgozni, mert gyereke van. Nincs idő a gyerekre mert plusz pénzt kell keresni, v. tönkre megy a házassága, nincs ideje magára, nincs segítsége, mert nincs nagyszülő.......Ja és nem annyira boldog. Pedig van gyerek.
2010. nov. 20. 09:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
38%

Nem azért vállalunk gyereket, hogy boldoggá tegyen. Gyereket azért vállalunk, hogy életet adjunk neki. Nem kapunk, hanem adunk. Ahogy mi is kaptunk a szüleinktől. Azért vállalunk gyereket, hogy neki fizessük vissza azt , amit a szüleinktől kaptunk., A gyerek nem kiskutya.

Sokan nem is vállalnak.

2010. nov. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
35%
A gyermek a jövőnk.
2010. nov. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%

amit leírtál az mind igaz, de elég pesszimista hozzáállás, ami magyar tulajdonság. Azt nem mondjuk, hogy mennyi csoda jár együtt egy gyerekkel, mert az úgymond "ömlengős", csak a negatív dolgok mindig!

Én speciel úgy érzem, hogy a gyerektől jobb ember vagyok és boldogabb, fáradtabb, de boldogabb!

2010. nov. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
51%
Ami kényelmes, az sohasem jó. Amiért küzdeni kell, az az értékes, és az a hasznos számunkra.
2010. nov. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
14%

off

"elég pesszimista hozzáállás, ami magyar tulajdonság."

Ezt a baromságot az újságírók terjesztik. Mert a médiaegyetemen feltétel a kritikai hozzáállás.

Én magyar vagyok, és egyetlen pesszimistát sem ismerek a környezetemben. Talán a pestiek rosszkedvűek, de a pesszimizmus NEM magyar tulajdonság. Ez egy médiaszlogen, ami beférkőzik mindenhová. "jaj de letört vagyok, mért vagyunk mi olyan pesszimisták" ez mekkora baromság.Én nem vagyok pesszimista, a férjem sem, a barátaim sem, a hentes sem, a főnököm sem, az orvosom sem, a szomszéd sem. Anyukám aggódós, de bizakodó :)

Kérlek, szüntesd be a magyarozást, kártékony vagy vele!

2010. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
17%

Nem! pesszimista, hanem önző hozzáállás.

Vag ycsak éretlen inkább.

Kapni akar,nem adni. Mint egy gyermek.

Ez is egy lehetőség, de nem jó válasz rá a gyerekvállalás.

2010. nov. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
53%

Gyerekkoromban hallottam ezt a mondast:

Akinek nincs gyereke, se orome, se banata nincs.


22 eves a gyerekem, imadom, nem tudtam volna elkepzelni az eletemet legalabb egy gyerek nelkul..De, most ami megy a vilagban, drog, a sok elmebeteg, gazdasag, stb, azzal a fejjel amit most tudok, (talan) biztos nem szultem volna.

2010. nov. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
75%
Önmagában a gyerektől nem lesz boldog valaki. Ahhoz, hogy boldog legyél, az élet minden általad fontosnak ítélt területén egyensúly kell hogy legyen. Sokan ebbe nem gondolnak bele, de igenis kell hogy sikereid legyenek a munkádban, a párkapcsolatod jól működjön, legyen időd magadra. Az "ősanyák" szerint a gyerek az első és a legfontosabb, de nem így kellene hogy legyen. Én kell hogy legyek a legfontosabb magamnak, mert ha én nem vagyok kiegyensúlyoztt és boldog az élet minden területén, a gyerekemet sem tudom azzá tenni.
2010. nov. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
38%

"elég pesszimista hozzáállás, ami magyar tulajdonság."


Ez nem csak magyar tulajdonsag, hanem emberi. Egyebkent, szerintem nem pesszimista valaki aki nem akar gyereket, de erre/ebbe a vilagba, minek.

2010. nov. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
61%
miért ne magyarozhatnék? magyar vagyok én is, ja és pesti is! Tényleg többet hallani, hogy fáradt vagyok, nehéz a munkával összeegyeztetni a gyereket!
2010. nov. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!