Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor kezelitek egy nap...

Hányszor kezelitek egy nap újszülött (1-2-3hetes) babátok köldökcsonkját?

Figyelt kérdés
2010. jún. 18. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
minden pelenkázásnál megnéztem, ha kellett fertőtlenítettem, hintőporoztam.
2010. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Minden pelenkázáskor kell!:)
2010. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amikor hazajöttünk a kórházból, aznap leesett a köldökcsonk, de egyszer fertőtlenítettem naponta (esti fürdés után), és hintőporoztam a "heget".
2010. jún. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

csak mert a kórházban is és a védőnő itthon is azt mondta elég csak 1x este a fürdés után.de azt is hozzá tette,hogy eléggé le van tapadva.

16napos a fiam.

ja,és nem nagyon merem feszegetni neki.hogy csináljam hogy ne fájjon se neki se "nekem"?

2010. jún. 18. 14:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem már 8 hónapos a babám és egy nap egyszer kezeltem.
2010. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
neki abszolút nem fáj, neked rosszabb :-(
2010. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi csak az esti fürdésnél kezeltük le.


Korábbi válaszadó,a 8 hónapos babádnak már leesett a köldökcsonkja, nem? Szerintem köldököt már nem kell kezelgetni. Nem jól tudom?

2010. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én babámnak elég nagy volt a köldökcsonkja, azt mondták a kórházban, hogy hintőporozni minden pelenkázáskor kell, alkoholosan leápolni pedig minimum napi 1-szer, de mivel nagy, akár 3-szor is csinálhatom.

Ahogy tudtam, megemeltem, neki nem fáj, de nyilván nem szerette... Alatta véres-váladékos volt, muszáj benyúlni oda, ha vattával nem megy, akkor fültisztító pálcikával. Nekünk csak úgy lett normális a dolog, ha a férjem lefogta a baba lábait. Azt az 1 percet ki lehet bírni, a fertőzés elkerülése fontosabb.

Az én babám is ma 16 napos, vasárnap már leseesett neki a köldökcsonk.

2010. jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Addíg kell kezelni amíg váladékozik!!Amíg olyan nem lesz mint az enyém!:))
2010. jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14:12-nek azt irtam,hogy KEZELTEM.Egyébként mai napig tisztitom neki alkohollal,ha ez kezelésnek számit.
2010. jún. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!