Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy sokat gondolok rá?

Normális, hogy sokat gondolok rá?

Figyelt kérdés

Mindig is tudtuk, hogy szeretnénk több gyereket, de még várni szeretnénk vele kb egy évet. Mármint a második gyermekkel.

Ennek ellenére napi szinten eszembe jut, milyen jó lesz majd a két kis csöppséggel, vagy épp az, hogy milyen nehéz lesz, de igazából ez sem szegi kedvem, mert inkább legyen, mint ne legyen.

Szóval normális ennyire várni, hogy újra terhes legyek, kisbabám szülessen, és testvére legyen a gyermekünknek? Ne nézzetek hülyének, de úgy érzem, ő ott van már valahol, és szeretettel gondolok rá, mint ahogy az első gyermekemmel is azonnal megvolt a kötődés, imádat, ahogy megfogant. Őt is vártam már, sokat gondoltam rá, már előtte is.

Ez dilis dolog?

Nem az elégedetlenségem jelzi, mi nagyon boldogok vagyunk a gyermekünkkel. Csak folyton eszembe jut, hogy ha ő is meglesz majd, még boldogabbak leszünk.



2018. júl. 14. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem írtad, miért akartok várni még egy évet. Enélkül nem lehet véleményt mondani.
2018. júl. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem dilis, nagyon aranyos. Mennyi időt szeretnétek a két gyerek közt?

Van, akit az anyaság kiteljesit, vagy hogy mondjam. Szerintem szép család lehettek, ahol már látatlanban is ekkora a szeretet, de leirtad, hogy a nehézségek is eszedbe jutottak. Tehát nem egy rózsaszín ködben úszó, igazi "anya állat" vagy.

2018. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Több oka van, pl az is, hogy császárral szültem. Szeretnénk még időt adni a regenerálódásra.

Aztán szeretnénk most csak vele foglalkozni, úgymond először az egygyerekes életet megtapasztalni, és akkor vállalni újat, ha maximálisan azt érezzük, boldogulni fogunk a helyzettel, nem megy egyik gyerek rovására sem a dolog. Én szeretek aktívan foglalkozni vele, tanítani neki amit csak lehet, játszani vele sokat, nem csak úgy lézengni mellette.

2018. júl. 14. 22:19
 4/6 A kérdező kommentje:

Kettes, ezen azért jót nevettem. Nehézség is van, az biztos, kicsikém nem a legnyugodtabb természet, ráadásul az apját is nagyon igényli, nincs úgymond lerendezve velem. Kilenc hós, de az éjszakát még nem alussza át. Nem is tudom, mi lenne, ha mostanában érkezne egy picúr.

De összességében ő nem egy probléma, hanem boldogság.

2018. júl. 14. 22:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát így érthető, hogy még várnátok egy évet. Addig se baj, ha sokat gondolsz a leendő kistestvérre. Inkább jó, hogy olyan családba fog érkezni, ahová örömmel várják. Bár minden kisbaba megkapná ezt az élettől!
2018. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 19 éves vagyok, és ezt a kategóriát olvasom. Pedig még nagyon nagyon sokat kell várnom egy babára. Nem csak te vagy dilis :D
2018. júl. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!