Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy döntitek el, hogy a...

Hogy döntitek el, hogy a babátok fent akar e lenni vagy éppen az a baja, hogy fáradt és emiatt sír?

Figyelt kérdés
Egy hetes a pici babánk és nem szeretnék rosszat neki, a 3 órás szopik után 10 percet böfizünk és utánna vissza rakom az ágyba. Van, hogy elalszik de vannak alkalmak amikor sír és "hisztizik". Nem tudom, hogy ilyenkor vegyem vissza vagy hagyjam megnyugodni egyedül? Akinek volt hasonló "gondja", hogy cselkedett? (pisi, kaki nincs a pelusban, inni nem akar, ha felveszem az sem nyugtatja meg igazán, cumi sem kell neki) Hogy altatjátok? Háton, hason? A védőnő azt mondta, hogy hason a legjobb, de 5-ből 3-szor lerakom hasra és csak nyöszög, tolja össze vissza magát, olyan mintha tök kényelmetlen lenne neki. Mik a tapasztalataitok?
2010. jún. 18. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
pólyázd be vagy egy kis takaróval tekerd körbe. egy hetes babánál sokszor előfordul hogy "hirtelen nem tud mit kezdeni a nagy térrel" szülés után. A méhben össze volt kucorodva azt szokta meg. Csak egy ötlet próbáld ki vesztenivalód nincs. Egy hetes baba nemhisztizik egyszerűen ilyenkor csak még nagyon él bennük a szülés élménye.
2010. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg szeretgesd meg egy kicsit. Egy 1 hetes babának nagyon nagy szüksége van a bújásra, hisz 9hónapig veled volt, egyek voltatok. Most ő úgy érzi, hogy egyedül van, éreznie kell téged, hogy vele vagy, nincs egyedül. Tedd picit a melledre, hasadra, úgy könnyen el fog aludni, és neked is nagyon jó érzés érezni picit őt. Hidd el, olyan hamar nőnek, hogy kb 2hónapig tudod csak így a pocidon altatni. nálunk 4hós a kissrác, én így csináltam, és nincs elkapatva, nem lett hisztis, de bármikor meg tudom nyugtatni, épp ezért, mert tudja, hogy bármikor számíthat rám. Sok sikert, és kitartást!
2010. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor nyöszörög vedd fel nyugtasd meg, beszélj hozzá.

Fontos, hogy érezze te mindíg ott vagy ha nyugtalan egy picit. Egyébként nem minden baba szeret hason aludni, nem is kell erőltetni. Az enyém is kb. csak 6-8 hós korától alszik hason.

2010. jún. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok jo valaszokat kaptal, en is egyett ertek azzal, hogy probald egy vekonyabb pokroccal korbe tekerni. Ezt szeretni szoktak a pici babak. A kisfiam is megnyugodott ha a pocimra tettem. Sokszor orakig kepes volt aludni rajtam en meg jokat teveztem kozben. :) Ne felj attol, hogy felkaptatod az en kisfiam 3 honapos koratol szepen elalszik a kisagyaban ugy, hogy ott allok mellette pedig rengeteget volt olben es aludt rajtam amig ilyen pici volt. Hasra sosem tudtam tenni mert nem szerette. HA haton altatod akkor vigyazz, hogy a kis fejet ne fekudje el, cserelgesd az oldalakat. Szuksege van nagyon rad, szeretgesd sokat. Egyebkent azt, hogy faradt csak nem tud elaludni vagy nem faradt es fent akar lenni csak kesobb lehet eldonteni amikor mar jelei vannak. Pl. ha faradt dorzsoli a szemeit, pirossas egy picit a szeme, elfordul a jatekaitol vagy az arcat probalja belefurni a takaroba vagy a bluzodba, ki akarja zarni a kulvilagot. De ezeket most meg nem csinalja csak kb 2 honapos koratol, igy nehez eldonteni.
2010. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!