Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikészít az állandó akaratossá...

Kikészít az állandó akaratosságával és hisztijével. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy éves a kisfiam, és nagyon-nagyon akaratos, általában pedig nem azt csinálja amit én szeretnék. Ilyenkor dobálja magát és olyan hangon visítozik, hogy estére teljesen bele fájdul a fejem. Úgy kell vele küzdeni öltözéskor, pelenkázáskor stb. Nem tudom ezt hogy kezeljem, hogy lehetne megnevelni?
2010. jún. 18. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Verj rá a fenekére vagy inkább a kezére, mert a hátsóján felfogja a pelenka, aztán majd egy idő után megtanulja, hogy mi a rend!

Ha meg hisztizik, rakd bele a kiságyba, aztán hagyd magára egy darabig. Előbb utóbb úgyis rájön, hogy felesleges cirkuszolnia, ha nem kapja meg, amit akar.

2010. jún. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
könyörgöm, ne hallgass az elsőre. Itt volt már egy csomó ilyen kérdés, belinkeltek egy rakat jó cikket, hogy mit lehet ilyenkor tenni. Agyalágyult gyerekverőkre, meg akik a kiságyban büntetik a gyereket, nem kell hallgatni. Keress rá az említett cikkekre a google-ön, mert sok módszer van, ki kell próbálni mi működik a gyerekednél. De ha adhatok egy tanácsot, ne várd el tőle hogy "általában azt csinálja amit te akarsz". Ő nem egy bábu.
2010. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Egy kis fenékre vagy kézre csapástól nem lesz baja a gyereknek. Én is néha alkalmazom 16 hós fiamnál. Nálunk az bejött, hogy nem veszem figyelembe, és így gyorsan abbahagyja, mert rájön, hogy nincs értelme.
2010. jún. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk a figyelemelterelés és a nem foglalkozom vele, hogy hisztizik, hanem simán beszélek hozzá másról vált be. 1 évesnek hiába versz a kezére, fenekére, csak játéknak venni, ha meg túl erős, az durva. Nem szabad szerintem. Legyél kitartó, de kedves, következetes, játssz vele sokat, és ne hagyd, hogy erőszakoskodjon. Kérdés az is, mit értesz az alatt, hogy nem azt csinálja, amit te szeretnél. Miért csinálná azt? Lehet, a te elvárásaid nem a baba életkorának, igényeinek megfelelők, ezt is gondold szerintem végig. Sok sikert :)
2010. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Hát az én fiam hisztizett minden egyes pelenkázásnál és szájba illetve mellberugások lettek belőle annyira rugdalózott! Na én ilyenkor bizony egyszer rácsaptam a csupasz fenekére nézett is egy nagyot hogy most mi van! Na ugy elcsendesedett mint egy kezes bárány! Igenis csapj rá a fenekére nem lesz semmi baja, csak igy tanulja meg!


Ha pedig hisztizik tedd a kiságyba és ráun és ő is rájön hogy semmit se ér el a hisztijével! Ne kényesztesd el a gyerekedet ahogy mások tanácsolják, általában az ő gyerekük szokott 3-4 évesen a földre feküdni a boltba és hisztizni egy csokiért! Leleszek pontozva 0 %-ra de nem izgat ez az ovodás pontozásos módszer!

2010. jún. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A veréssel csak azt éred el,hogy féljen tőled.Nlam az jön be, ha szépen elmagyarázom, hogy most várjon egy kicsit még tisztába teszem,és utána játszunk.Adok valami érdekeset a kezébe, ha elviselhetetlenül hisztizik, akkor otthagyom, és nem foglalkozok vele, átmegyek másik helységbe,ilyenkor pár perc múlva utánam jön, és már vigyorog.Ha nincs közönség nincs miért hisztizni.
2010. jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok:Nekem sokszor azért is sír,ha ott hagyom a szobában, ez nagyon idegesített,mert előtte sose volt baja ebből, most meg zokog,jön utánam,hogy vegyem fel, ebből áll ki az egész nap. Sokáig tartott mire megértettem,hogy ez a szeparációs szorongás, így már megértem szegényt, és könnyebb elfogadnom, idővel ez is elmúlik.
2010. jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mit vársz egy 1 éves babától?!? az én fiam is hisztis ha öltöztetem, pelenkázom és hiába mondok neki bármit nem csinálja, mert még nem érti!! Max anyit hogy nem szabad, pfujj...dádá... ennyi idősen nem is várható el, életkori sajátosság
2010. jún. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hú nálunk is megy a küzdelem pelankázáskor meg öltözködéskor, na meg amikor valamit nem szabad, akkor bedühödik ő is, és nagyon sír. (szintén 1 éves)

De soha még csak eszembe sem jutott, hogy rácsapjak, egyrészt teljesen felesleges lenne, csak jobban sírna (egyszer rákiabáltam az sem használt, csak még meg is ijedt szegényem) másrészt ne felejtsd hogy a babák utánozva tanulnak, vagyis ha te rácsapkodsz, akkor ő is ezt fogja majd csinálni.

Volt egy pár hét a babámnál, amikor elkezdett engem bántani, ha valamit nem engedtem, tiszta erőből belemarkolt az arcomba, meg csapdosott. Én erről sem úgy szoktattam le, hogy visszaütöttem neki, hanem szép szóval, finoman mindig elmondtam, hogy ezt nem szabad, ez csúnya dolog. És pár hét alatt el is múlt ez nála.

Szóval tuti receptet nem tudok adni (majd én is utánanézek a neten) de a véleményem az, hogy szép szóval kell, nyugodt, de akár erőteljes hangon mondani neki, és el kell terelni a figyelmét. Ez nekünk be szokott jönni.

2010. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!