Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdjek a hisztijével?...

Mit kezdjek a hisztijével? Hogy reagáljam? Már kikészülök!

Figyelt kérdés
2éves kisfiam mostanában egyre többször hisztériázik az utcán.Nem akar sétálni.Cipeltetné magát,én viszont nem vagyok hajlandó,először is egy ekkora gyereket ne kelljen már cipelni,másodszor pedig 13 hetes kismama vagyok.Elfekszik az utcán,földhöz vágja magát,ha felhúzom össze rogyasztja magát még húzni se lehet,plusszba még üvölt.Kikészülök tőle teljesen,a vége persze az,hogy megszakadok és cipelem,ő meg hazáig visít így is.Mit csinálljak vele?
2011. szept. 22. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál úgy továbmenni mintha semmi nem történt volna?
2011. szept. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy végül mégis felveszed, és erre utazik, ha egyszer otthagyod, és kivárod, hogy utánad menjen, akkor rájön, hogy a hisztivel nem megy semmire
2011. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy igen,mindig ott hagyom,de inkább ott fetreng és üvölt,nem jön utánam.Mennyit kéne várnom?Mert egy idő után már visszamegyek és inkább felveszem,mert ilyenkor ugye az emberek ott bámulnak és ilyenkor persze mindig a szülő a hibás :( Bár biztos tényleg így van.Amúgy annyira szeretem,mert egy értelmes okos kisfiú,csak ezt ne csinállná.Hihetetlen milyen akaratos,pedig azt is tudja ám amikor nem hisztizik,hogy anya nem cipelheti,mert vigyázzni kell a kistesóra,de olyankor nem érdekli.

Első azt,hogy értetted,hogy csinálljak úgy mintha mi sem történt volna?

2011. szept. 22. 11:18
 4/8 anonim ***** válasza:

A legeslegfontosabb, ne foglalkozz azzal, ki mit gondol,vagy mond. Amíg ez érdekel, addig nem fogsz sikert elérni!!!!!!!!!!

Én épp ma reggel a boltban hagytam bent, ilyen miatt :) Lesz@rom mit mondanak. Eltel jó negyedóra, és kijött.

2011. szept. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ilyen volt 2 évesen. Én pocakosan úgy oldottam meg, hogy bárhová mentünk, vittem a babakocsit is. Ha elfáradt, beleült, és kész, nem volt hiszti. Én sem szakadtam meg, ő is pihenhetett (általában a játszótérről hazafelé hisztizett). Amikor megszületett a kicsi, még rosszabbodott a helyzet, de most már jobb. (2éves, 5 hónapos a nagyobb, 5 hónapos a kicsi).
2011. szept. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bár még csak 17 hónapos a fiam, de nekem is csinálja. Általában viszünk kocsit, de van, hogy itthon hagyom. Ha olyankor áll neki hagyom, hisztizzen, én meg megyek, mintha mi sem történt volna, és integetek neki, h szia, anya itt hagy, ha nem fejezed be. Ha olyan helyen vagyunk ahol nem jön autó akkor akár 2-3 m-re is eltávolodok tőle, ha olyan hely ahol jöhet akkor max 1, de inkább még annyi se. Eddig max 10 percig hisztizett aztán utánam futott, teljesen lenyugodva.
2011. szept. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Két évesen még nem érti ám pontosan hogy mit is jelent, hogy anyának vigyázni kell a babára a pociban. Gondolj csak bele. Jó jó, mondogatni kell neki, szoktatni a gondolathoz az jó, de nem úgy értelmezi ám mint mi. Másik az, hogy óvatosan hivatkozz a babára, mert még féltékeny lesz nagyon, hogy még meg sincs, de máris miatta neki nem lehet dolgokat. Nem tudod felvenni stb.


No a kérdésedre pedig, szerintem amikor lementek, először elégítsd ki őt, hogy mit merre szeretne látni, megérinteni, mert csak érdeklődik, felfedezi a világot. Nem lehet ekkora korban még hogy márpedig most erre megyünk mert erre van dolgunk. Lehet persze és sokszor muszály is, de adni kell lehetőséget nekik a saját kis utukat felfedezni. Beszélj vele, hogy először arra megyünk amerre te szeretnél, kicsit játszunk, majd csere és arra amerre anya szeretne. Szánj rá időt. Legyen olyan is, hogy csak felfedezni mentek le amerre ő szeretne.

Amikor menned kell vele valahova, akkor kitalálhatsz mondókákat. nekem a csigabiga bevált.

Lassan jár a csiga biga eleségét keresi,

várja haza lánya fia, csiga-biga feleség.

ekkor lassan mentek, aztán gyorsítotok

Gyorsan jár a csigabiga ....

...

2011. szept. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia sorstárs!

Az én fiam is 2 éves,és ugyanezt műveli velem.Leírom mitörtént tegnapelőtt.Motorral jött és felidegesítette magát hogy nemtud menni a rögös úton.Mondtam neki hogy menjünk a járdára ott majd tud menni,erre ledobta magát a földre és ott hisztizett hogy ő nemjön.Megkértem rá szépen párszor,de csak jobban hergelte magát,már néztek páran minket:( Felakarta magát vetetni,de én mondtam hogy van két szép lábad vagy ott a motor,de ő hajthatatlan volt.Erre már bepöccentem és felhúztam de visszadobta magát és a cumit kérte,amit ritkán kap meg utcán.Oké fiam odaadom,de akkor sétálsz és odaadtam csakhogy újra jött a felveszel anyával és én visszavettem a cumit és úgy csináltam mint aki odaadta a néninek aki mellettünk állt.Jött a hisztiroham a cumiért.Akkor mondtam hogy oké visszakérem,de csak ha sétálsz és onnantól csend volt és jött mellettem sétálva mint a kisangyal fogva a kezem.Tehát komprumisszumot kellett kötnöm vele,valamit valamiért.Próbálj meg teis hatni rá valamivel amihez ragaszkodik.Nálunk ez az integetek és otthagylak nemjött be soha,inkább ott dekkolna estig minthogy utánam jöjjön.

Ja,mégeggy dolog bejött nála az a nemlátlak módszer.Ha hisztizik sosem találom,és kiabálom hogy hol a jógyerek,egy kisidő múlva szól hogy ittvagyok és mosolyog.Tudom nehéz énis sokára jöttem rá miválik be nála.Bocsi hogy hosszú lett!

2011. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!