Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le tudja írni valaki, hogy...

Le tudja írni valaki, hogy neki miért olyan fontos, hogy adott nemű gyereke szülessen?

Figyelt kérdés

Elég sok ilyen kérdés van, és egyszerűen nem értem a jelensèget, hogy valaki csak fiút, vagy csak lànyt szeretne. (Kivéve, ha van màr 2-3 az egyikből, akkor egy picit.)

Mi olyan hatalmas különbsèg van a kettő között?

Szerencsés vagyok, van fiam, lányom, és a gyakorlat azt mutatja, hogy nálunk nincs különbség. Még kakilni is ugyanolyan büdöset szoktak, tehát pelenkázásnál se számít.



2018. júl. 21. 20:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

1 gyereket terveztünk és jobban vágytam lányra, mert úgy éreztem/gondoltam, hogy tovább része lehetek az életének, mert pl. több közös programot csinálhatunk együtt amikor kamasz, mint mondjuk egy 15 éves fiúval. Anyaként is számíthat rám, míg a menyem nyilván inkább a saját édesanyjára támaszkodna. Kicsiként is jobban megy a babázás, a közös sütés stb.

Sikerült "kikapnunk" egy igazi kedvcsináló lányt, így meggondoltuk magunkat testvér ügyben. Másodszor is inkább lányra vágytam, mert így jól ellesznek együtt a gyerekek (15 hónapos a kicsi és remekül eljátszanak) és praktikus is, így nem megy veszendőbe a sok lányos cucc.


Biztos vagyok benne, hogy ha fiaim lennének vagy vegyes páros, akkor is mindenkit imádnék, de nem bánom, hogy úgy alakult, ahogy vágytam. Egyébként a párom is tökéletesen elégedett ezzel a felállással. Fürdik a lányok szeretetében.

2018. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
4%
Nem tudnék egy lánnyal mit kezdeni. Ráadásul egy lány hisztisebb problémásabb. Nem viszi tovább a nevet. Én mindig szánalommal nézem szegeny apukákat 3 lánnyal.
2018. júl. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Én amiota belegondoltam ebbe, azota kislanyt szeretnek. Nagyon szeretem a gyerekeket, ez igy igaz, de nekem az nyujtana a legnagyobb oromot, ha "apa" kis tundere lenne, es meg tudnam vedeni, ovni mindentol. En nagyon igenylem a torodest, de szeretek is torodni azokkal, akikert mindent megtennek. En mar megalmodtam, ahogy a jovoben a kislanyommal szankozni megyunk, vagy kez a kezben az oviba. Nem tudom miert, en kislanyt szerertnek, es osszesen egyet.
2018. júl. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
1%
2-es egyetértek
2018. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Nem én vagyok a célközönséged, de ez a dolog számomra is érthetetlen.

Egy gyermek szeretete a végtelen, feltétel nélküli szeretet. Szívszorító, ha már az anyja hasában csalódásnak könyveli el az az ember, aki neki a világot jelenti.

2018. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Egyaltalan nem volt fontos. Van fiam es lanyaim is. Az UH-on sosem kerdeztuk, mi lesz.

Mellesleg sok fiu hisztisebb, mint egy lany. Eleg primitiv nemely no gondolkodasa itt. Ismerek boldog csaladokat, boldog apakat 4 lannyal.

2018. júl. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hittem, hogy nekem fontos, és lányokat akartam. Valahogy őket cukibbnak láttam, jobban tudtam velük azonosulni, a fiúk vadnak, agresszívnak tűntek. Szóval nem akartam fiút, na, de úgy egyáltalán. Elsőre kislányom lett, mikor megtudtam, nagyon boldog voltam. Aztán egy ideig nem volt biztos, hogy lesz még egy, majd úgy döntöttünk, legyen. Megint drukkoltam, hogy lány legyen, közben kicsit éreztem, hogy fiú, de elhessegettem, nekem lányom lesz és kész. Közölték az ultrahangon, hogy ő bizony kisfiú. Nos, a reakcióm: körülbelül 3 egész másodpercig néztem döbbenten, aztán elkezdtem vigyorogni, mintha mindig is erre vágytam volna. A következő két napot azzal töltöttük, hogy találjunk egy fiú nevet (csak lány nevünk volt), és lecseréltem a lányos hordozkendőmet fiúsra. Amennyire kizárólag lányt akartam egész életemben, ahhoz képest egy pillanatig nem éreztem csalódottságot, hogy fiú, azonnal örülni tudtam neki. Itt jöttem rá, hogy amúgy tényleg mennyire tökmindegy, az én gyerekem, és ennyi a lényeg.
2018. júl. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig úgy éreztem fiút szeretnék. Nem volt különösebb oka, csak az, hogy a anya-fia viszony az épp olyan szerelem, mint az apa-lánya. Na de mikor így gondoltam még nagyon távolálltam egy olyan kapcsolattól, amiben gyereket vállaltam volna.


Aztán amikor a jelenlegi párommal úgy döntöttünk, hogy jöhet a baba, ha akar és sikerült, akkor mindenki kérdezgette mit szeretnék. És akkor őszintén úgy éreztem, hogy totál mindegy csak egészséges legyen.

Aztán, ahogy teltek a terhesség első hetei elkezdtem vágyni egy lányt. Hogy miért? Valójában nem magam miatt, hanem a párom miatt, akinek olyan családban kellett felnőnie ahol nem volt szeretet, tisztelet, törödés és mégis csodás emberré vált. Ezért szerettem volna szülni neki egy lányt, hogy átélhesse azt az igazi apa-lánya kapcsolatot, amilyen nekem is van apukámmal a mai napig. Plusz náluk nagyon sok a fiú a családban, ideje lett volna egy kislánynak.

De az élet máshogy döntött és fiú a méhem albérlője. De nem bánjuk :) Ha fiú, ha lány, a miénk és imádni fogjuk.


Amiatt pedig egy percig nem izgulnék, hogy ki hisztisebb, vagy agresszívabb. Ugyanis ez pont a szülőktől függ, hogy hogyan nevelik.

2018. júl. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Vilag eletemben fiut szerettem volna.


Az oka szimplan az, hogy en sosem voltam egy lanyos lany, sosme erdekeltek a lanyos dolgok, csak fiu barataim voltak. Es sajnos emiatt sokszor kirekesztettek a tobbiek (lanyok). Mindig is attol feltem, hogy a lanyomnak sosem tudok majd a “noiessegrol” peldat mutatni, es ezert szerencsetlennek vegig kell mennie azon amin nekem is.

2018. júl. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt fontos, de lányra számítottam.

A mi részünkön mindenkinek lánya van, nekem pl hat unokahúgom. Hozzászoktam a sok kislányhoz, míg kisfiú babát azelőtt nem is láttam közelről. Szóval már kisebb koromban berögzült, hogy nálunk valahogy minden baba lány.

Aztán csak a 24. héten derült ki nálunk, hogy fiú, de annyira szerettük volna már tudni, hogy nem is a neme volt a leglényegesebb (tényleg nem volt elvárás), hanem az, hogy tudhassuk végre. A szülőket is úgy hívtuk fel, hogy Végre tudjuk!!!

2018. júl. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!