Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik járnak, számotokra...

Akik járnak, számotokra mennyire fontos a pszichológus neme? Legyen azonos nemű, vagy ellenkező nemű?

Figyelt kérdés
Nekem nőként teljesen mindegy, eddig 2 pszichológusnál jártam, az egyik nő volt, a másik férfi. Szerintetek lehet különbség?
2015. jún. 10. 03:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én valamikor még évekkel ezelőtt nagyon férfit szerettem volna, de úgy alakult, hogy nőhöz kerültem többnyire. Egyszer találkoztam férfival, ő végtelenül kedves és szimpatikus volt, lehet hogy nem bánnék egy hasonló terapeutát. Viszont a jelenlegim is nő és rengeteget segít nekem, szóval igazából nem látok nagy különbséget. Maximum azt, hogy nekem akadnak problémáim a fiúkkal meg a nőiességgel és ezt lehet hogy egy női terapeutával könnyebb megbeszélni, mint egy férfival. De szerintem ha a terapeuta elég jó, akkor át tudja hidalni ezeket a dolgokat és nem számít a neme. 20/L
2015. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A neme lényegtelen, az viszont fontos, hogy kiképzett terapeuta legyen.
2015. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem eleinte nehéz volt férfi pszicológussal, mert pont olyan gondjaim vannak, amik férfiakkal kapcsolatosak. Aztán sikerült kicsit javulnom, elkezdtem járni egy másikhoz, ő férfi, teljesen jól működik a dolog.
2015. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sokat számított. Egy időben jártam férfi terapeutához (ő pszichiáter volt), sokat segített az apámmal való kapcsolatom feldolgozásában. Viszont egyáltalán nem tudtam vele feldolgozni "mélyebb" sebeket, amik az anyámtól származtak. Amikor nőhöz kezdtem el járni, akkor kezdtek el begyógyulni ezek a sebek.
2015. jún. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!