Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs visszamaradva? Fejleszte...

Nincs visszamaradva? Fejlesztenem kéne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisfiam most 16 hetes, eddig úgy voltam a nagykönyv szerinti dolgokkal, hogy nem érdekel, majd megy minden a maga idejében, de azért olvasgatom, hogy legyen egy körülbelüli fogalmam. Kb 1 hónappal ezelőttre írta, hogy észre veszi a kezét, nézegeti, szájába gyömöszöli. Mostanára már megfog dolgokat, játszik velük, ragaszkodni kezd stb...

Na ebből csak a szájába gyomoszoles van. Nem teszi össze a mellkasa előtt sem a kezét, nem nézegeti.


Egyébként gőgicsél, minap hasról hátra fordult többször is, a tükörben magához kiabál, nevet, de engem kicsit kezd zavarni ez a végtag kérdés.


2 hét múlva megyünk védőnőhöz, ott is említem majd a problémát ha addig nem történne változás.


Köszönöm a válaszokat!


2018. júl. 22. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlaggódod.
2018. júl. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

A babák nem egyformán fejlődnek.Sokszor olvasgatok én is arról, hogy mit kellene csinálni az enyémek.Legtobb helyen úgy írják ,,csinalhatja".Az én 8 honaposom már áll a tőlem 3 héttel később szülő barátnőm babája meg épp csak forog.Ennek ellenére az ő babajaval sincs semmi baj csak nyugisabban fejlődik.

Amellett 2 hét alatt még rengeteget fejlődhet.Ha probléma van a fejlődésével azt mondani fogják.

2018. júl. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
54%

Hihetetlen, hogy ezen az oldalon már mekkora agyatlan, introvertált személyiségek léteznek... De kérdező ne aggódj, nekik nem volt gyerekszobájuk és itt élik ki magukat.


Egyébként szerintem sincs elkésve, bár az én lányom nagyon előre haladott, most 6 hónapos és már lassan járni akar :) 3 hónaposan már térdelve akart felülni de valószínű, hogy a másik kettő testvére ösztönzi ennyire és emiatt "siet".

Minden esetre egy kérdést megér, barátnőm 4 hónapos lányát fejlesztőre küldték mert még ökölben volt a keze... :S

2018. júl. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Nincs semmi baja, nyugi! 😊
2018. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem sincs semmi baj a kisfiaddal. Az én kislányom 15 hetes, ő a pelenkázón kezdte el mindig nézegetni a kezét, azzal kötötte le magát, amíg én cseréltem a pelust. De egy hétig kb csak az egyik kezét nézegette, aztán szépen felfedezte, hogy van belőle egy másik is. Szóval nyugi, a tiéd is felfedezi majd. Az én babám meg még nem nevet, csak nagyokat mosolyog, és a tükörben sem veszi észre magát.
2018. júl. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!