Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan aki korai fejlesztob...

Van olyan aki korai fejlesztobe hordta 2 ev koruli gyereket? Mit csinaltak ilyen kicsikkel? Hogyan, mennyi ido utan volt valtozas?

Figyelt kérdés
22 honapos a fiam.Gondolkodom ,hogy elviszem egy ilyen helyre.Aggodom erte,ugy erzem gond van vele.Nem beszel,nem mutogat,egyszeru dolgokat nem ert szerintem.Baba nyelven beszelget,visitozik.Volt esetlegmolyan akinek azt mondta semmi baja csak lassan fejlodik vagy "lusta"?
2018. júl. 22. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi 3 hónapos kora óta jártunk...

Alapvetően mozgásterápiával, játékosan fejlesztik a különböző részterületeket.

2018. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2,5 éves fiunkkal jártunk, mert megkésett beszédfejlődésű volt. Mindenféle mozgásos játék volt, illetve készségfejlesztő játékok, mondókák stb. De vele 3 alkalommal voltunk összesen, mert beindult a beszéde, és alig van szakember, így kérték, hogyha nem muszáj, akkor ne vigyük többet.

Kislányunkkal 2 hónapos kora óta járunk, most 5 hónapos, vele nagyrészt torna, masszázs van egyelőre.

Elsőként ilyen tünetek mellett azt kellene tisztázni, hogy hall-e a fiad. Gyerekorvos, védőnő mit mond? Állami korai fejlesztőbe két módon lehet bekerülni: fejlődés neurológus javaslata alapján vagy szakértői bizottság véleménye alapján. Első körben a gyerekorvossal és a védőnővel kellene beszélnetek, ők tudják, hogy milyen lépéseket kell megtenni (hallásvizsgálat, neurológiai vizsgálat stb). Ha nincs gond, akkor nem fogják javasolni a fejlesztést. Rettenetesen leterheltek, azokra a gyerekekre is alig van idő, akiknek valóban szükségük van rá. Sőt már a magánszférában is azt veszem észre, hogy kezd feltöltődni a rendszer. A dévényesünk pl jelenleg nem fogad új gyerekeket, mert egyszerűen nincs rá kapacitása, így is minden nap megállás nélkül fél 8-től délután 5-ig dolgozik.

2018. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.A gyerekorvosnak emlitettem.Mondta varjuk meg amig betolti a kettot de kerjek idopontot hallasvizsgalatra.A gond az hogy mi kulfoldon elunk es csak a nyaron vagyunk itthon.Persze csak magan uton lesz hallasvizsgalat.De meg megyunk a gyerekorvoshoz oltasra(baranyhimlo)es megkerdezem mit gondol,kit keresek fel odakint.Csak ott nem tudom hogy fognak tudni segiteni,hogy magyarul tanitsam a gyereket...Bar gondolom megtanitanak technikakat amiket otthon hasznalhatok.Pl. :most ebed utan mondtam menjunk mossuk meg a fogad,nyisd ki az ajtot,kapcsold fel a lampat ezt megcsinalta.De ha azt mondom hol az auto,labda...hozd ide anyanak..megyunk tata(de ha meglatja hogy hozom a kocsijat,cipojet akkor tudja),menjunk pancsizni(ha oltoztetem le es viszem a furdobe akkor tudja) nem erti.De erti hogy nem szabad,gyere ide,hol a cumi...
2018. júl. 22. 13:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet nálunk is. A védőnő azt mondta, várjuk ki a 2 évet, és meglátjuk, megbeszéljük, szükséges-e fejlesztés.

Mondjuk mi kisebb korában mozgásfejlesztésre is jártunk, gyenge izomzata volt, 10 hónapos koráig szinte semmit nem csinált. (Nagyon duci volt, ezt is mondták, hogy hátráltatta.)

2018. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi járunk,de semmi eredmény. Nem kap mozgásfejlesztést,csak leülős logopédia van és kognitív fejlesztés. 40 percet ül a széken a 28 hós lányom...Nem így képzeltem el...pedig szakértői bizottságtól van papír komplex fejlesztés jár neki. De így sem kap... Amúgy ez Nyíregyháza.
2018. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!