Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elsőbabás anyák! Ti hogy...

Elsőbabás anyák! Ti hogy csináljátok? Reggel korán keltek a babával együtt (pl.6-7 óra) korai esti fekvés mellett, vagy este ébren vagytok pl.10-11 óráig és reggel 8-9 körül keltek?

Figyelt kérdés
2018. márc. 6. 07:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Este kénytelen vagyok fent maradni éjfélig, mert a fiam 10nèl hamarabb nagyon ritkán alszik el, bárhogy is próbálom altatni. Utána jut csak idő kettesben a férjemmel. Reggel 7-8 között ébredek, a gyerek meg 8-9 körül.
2018. márc. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Este ébren 10-ig, reggel kelünk 5-6 között. Csak az esti saját döntés. Korán kelőt dobott a gép.
2018. márc. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha a gyerek 6kor kel, akkor te hogyan alszol 9ig? A fiam 5-6 körül kel, én is kelek vele nyilván, este 7kor alszik el, én 10ig szoktam fent lenni általában. Másféléves.
2018. márc. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk a lányunk születésétől úgy volt, hogy fél 7-fél 8 között fürdettük, és utána alvás. Nem volt olyan nehéz beállítani ezt, úgy időzítettük a fürdést, hogy egy ébrenléti szakasz előzze meg, és mikor kezdett álmos lenni, vittük fürdetni, megszoptattam, elaludt, az pedig már éjjeli alvás volt. Nekünk fontos volt, hogy korán feküdjön, egyrészt azért, mert így volt időnk egymásra este, másrészt mert én dolgoztam szinte születésétől itthonról, sokszor altatás után volt erre lehetőségem.

Megvan az a hátránya, hogy reggel meg keltünk nagyon korán, de inkább azt vállaltuk be. Most már 2,5 éves, az esti alvás lassan kitolódott fél 9-9ig és 7 körül ébred reggel. Nekünk mondjuk ennyi idősen már az se mindegy, hogy ez ovikompatibilis ritmus, nem kell majd nyáron szenvedni azzal,hogy átálljon korábbi fekvésre, hogy reggel fel bírjon kelni.

2018. márc. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
A lányom 8 körül alszik el este, mi még 11-éjfélig fent vagyunk a férjemmel. Reggel 6 körül kelünk mindhárman. Igaz, 6 órákat alszunk csak így, de fintosabb a házasságunk. 😊
2018. márc. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Lanyom 10 honapos este 7 kor alszik. En kb 9 kor alszok el, addig tvzunk stb. Reggrl 6 korul kelunk.
2018. márc. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Reggel korán 5-6 között keltem a babával, este 8-9 között fektettem le, és 11-éjfél körül feküdtem.

Most már nem baba, de 7 éve tartjuk ezt a menetrendet.

2018. márc. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#3

Ne köss belém légy szíves, a kérdést értelmezve kell olvasni. :-) Nyilván nem alszom 9-ig,ha a baba már 6-kor ébren van, mivel minden neszre felébredek. A válaszod többi része hasznos, köszönöm.

2018. márc. 6. 08:55
 9/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam fél éves lesz. Eddig este 10-kor feküdt, reggel 9-10-ig aludt. Most kezd átállni arra, hogy este 8-tól reggel 8-ig alszik. A késői lefekvés után mi néha még fenn maradtunk a férjemmel éjfélig, de sokszor megszívtuk, mert újabban nagyon felszínesen alszik, és 2-3 óránként enni is felkel. Szóval néha jobb vele együtt feküdni és akkor fogjuk rá, hogy reggelre kipihenem magam. Persze, ha 8kor elalszik, azért nem rohanunk mi is aludni, de lehet nem ártana néha. :)
2018. márc. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9 hónapos. Este 9 körül alszik el, én a párom műszakjától függ hogy alszik e vele vagy megvárom vagy ha itthon van beszélgetünk még, de legkésőbb 11 körül kidőlök. Mostanában nagyon pontosan negyed 8kor kelünk.
2018. márc. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!