Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig áll el az anyatej...

Meddig áll el az anyatej szobahőmérsékleten?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném,hogy én sem vagyok annak a híve,hogy fél délután kint kell hagyni megromlani és azt adni a babának,de ezt már kicsit túlzásnak érzem. 2 hétig itt volt anyám,hogy segítsen a ház körüli munkában,amíg a gyerekkel vagyok. Az első 5 nap talán még jól is működött,de aztán kezdett itt eluralkodni és már egyre nehezebben viselte,hogy nem úgy csinálok mindent,ahogy ő akarja. 90ml (!!) fél órája lefejt anyatejet kiöntött,mert azt már nem lehet a babának adni,utána szinte számonkérően kérdezgette,hogy nem megyek-e fejni. Azért ez a fél óra nem túlzás? Azért meg nem fogok naphosszat fejegetni,hogy a lefolyóban végezze. Aznap már nem is tudtam se szoptatni se fejni,anyám meg sírt anyósomnak,hogy nem elég a picinek a tej. Én meg már így is eléggé stresszben voltam,nem akartam még egy lapáttal rátenni,de szívesen megmondtam volna,hogy lett volna elég,csak te kiöntötted,aztán meg kezdhettem előlről. Szóval szerintetek eláll fél órát,vagy neki volt igaza?

2018. júl. 29. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Elvileg 25 fokig szobahőmérsékleten 6-8 óra,de én sosem tároltam kint. Fejés után hűtőbe tettem,majd nap végén fagyasztottam.
2018. júl. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Nekem tavaly azt mondta a védőnő, hogy 25 fok alatt 6 órán át eláll szobahőmérsékleten, tiszta, zárt edényben, ha steril mellszívóval fejtem és előtte lemostam a mellem. Eltérő esetben (értsd melegebb van, nem steril a mellszívó stb.) tegyem azonnal hűtóbe, ahol 24 órán át tárolható.(Ha sterilek a körülmnyek 72 óra, de otthon általában nem azok.)

Nekem is vo?t olyan, hogy negyed órát vagy fél órát kint maradt, mert pl pont felsírt a baba.

Ha nem volt meleg a lakásban, le volt fedve a tej, akkor kár volt kiönteni.

2018. júl. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Csak annyira felhúztam magam,mert alapjáraton alig van tejem,pedig mindennel próbálkoztam, motherlove kapszula,mecsek,meg laktoherb teák,volt,hogy szinte non-stop szoptattam és egyszerűen nem állt be. Erre adott egy jó nap,hogy le tudok fejni 90-et,erre meg kiöntötte,aztán még majdnem én voltam számonkérve,hogy miért nincs tejem.
2018. júl. 29. 10:04
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
6-8 ora! En is csodalkoztam mikor olvastam, de tenyleg.
2018. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Szív lapáttal csaptam volna agyon a helyedben. Zavaros haza. Uristen.
2018. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
De most nem 25 fiók a szobahőmérséklet. Ebben a melegben azonnal hűtő.
2018. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Teljesen felesleges fejegetni. A baba a legjobb tejszaporito. Ezt 3 gyerek sikeres szoptatasa utan irom.

Azt mar nem kommentalom, hogy anyukad segitsege miert kellett...mint lathato, sok ertelme nem volt...


Ilyen melegben azonnal huto!

2018. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Én ebben a melegben max egy órát hagyom kint a tejet, szobahőn meg 3 órát, én utána már nem éreztem annyira jó illatúnak.
2018. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

En sem ertem, hogy minek fejed ki ha aztan meg oda adod?

Legyen mellem ha kell 50x egy nap. Csinal maganak annyi tejet anennyire szuksege van!;)

Amugy ebben a melegben nem jo akar fel orat sem kint hagyni. En sem adtam volna oda a babanak😖

2018. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most amúgy nem az a téma,hogy miért fejek,de akkor leírom mégegyszer: nem indult be a tejem rendesen még mindig,pedig rengetegszer szoptattam (nem muszáj elhinni,eddig úgyis feleslegesen magyaráztam el mindenkinek),de rendszeresen megvadul rajta,elkezd rugdosni,csapkodni,üvölteni meg rángatni. Meg szoktam nyomkodni egy ilyen után és semmi nem jön. Nagy ritkán meg amikor érzem,hogy beindult és a pici még alszik vagy épp csak nem kér már,akkor inkább lefejem és kapja meg később ő,minthogy a melltartóbetétbe csordogáljon bele,mert annyira azért nem dúskálok a tejben,hogy csak úgy kiöntsem a lefolyón vagy dobjam kukába a betéttel együtt.
2018. júl. 29. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!