Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden anyának ilyen nehéz az...

Minden anyának ilyen nehéz az eleje?

Figyelt kérdés

30.hetes terhes vagyok.

Sogornomnek van egy egy eves gyereke. Kislány. Nagyon aranyos. Nem sírós extrán. Szopizik még éjszaka neha.

De mást se hallok tőle csak folyton a panaszkodast hogy faradt, elege van, állandóan megkeri a nagyszuloket, heti többször hogy csak vigyék el a gyereket. Volt hogy én is elvittem egyet sétálni. Azt látom ha együtt vagyunk, akkor a férje pelenkazza a gyereket, mindig ő furdeti este. A sogornom pedig elaltatja. De van hogy fel ora utan kijon, es kozli a ferjevel hogy o nem bírja, menjen be o a gyerekhez.

Annyira ijesztő számomra hogy most ez vár rám is. Folyton csak azt mondja hogy milyen nehéz neki. Meg nem tud aludni.

De valakinek meg 3 gyereke van, még sincs baja, vagy egyedulallo szülő akinek nincs segítsége.

Mondta hogy utazzunk el hárman a babaval, de aztan visszavonta hogy ő nem bír el egyedul a gyerekkel. Neki ez sok.

Félek, ez ilyen nagyon fárasztó és rossz?


2018. júl. 29. 17:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem vagyunk egyformák, ahogy a gyerekek sem. Azért mert ô nem bírja, nem jelenti, hogy te sem fogod.

Az én sógornôm is hasonló, mint az általad leírt hölgy sôt. Soha nem gondoltam, hogy majd én is ilyen leszek a gyerekkel, nem is lettem.

2018. júl. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Én annyira várom már a babat, sőt igazabol évek ota. Készültem az anyasagra.

En is nehezen alszom. Van hogy tízszer kelek ejjel, vagy két harom órát fent vagyok. De meg sem kottyan.

El sem tudom képzelni hogy ennyire szenvedjek miatta.

Mondtam neki hogy jövőhéten megint elviszem a babat setalni es mondta hogy vigyem a ferjemmel ketten, mert úgy nekem sem olyan faraszto. Dehat nekem nem volt az. Tök aranyos kislany, setaltunk, leultunk, jatszottunk.

2018. júl. 29. 18:00
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Mindenki mást él meg nehéznek, és minden anya-apa és gyerek más. A tűréshatár, a habitus, a szokások, a szorongás szintje, az életkörülmények. Nekem a 2 éves kora sokkal nehezebb a dackorszakkal éa azzal, hogy visszamentem dolgozni. Van, akinek meg ez a könnyebb és a pici kor nehéz.
2018. júl. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Ezt mindenki másként éli meg, de bizony fárasztó tud lenni. Addig nem is lehet elképzelni, amíg bele nem csöppensz. Mi szerencsére csak talán egy-két hétig szenvedtünk hasfájással, így az éjszakák nem voltak annyira nehezek ilyen szempontból, de azért az első két hónapban nem nagyon aludtam 3 óránál többet egyben az etetések miatt, és azért az tényleg nagyon lefárasztott. De mindenki tűrőképessége más, meg fontos, hogy hogy állsz hozzá. Te most annak a csöppségnek az anyukája leszel, akire a legnagyobb szüksége van a világon, úgyhogy megteszel érte bármit, és kibirod a nehezebb hónapokat. Aztán egyre könnyebb lesz, nyugi. Jó babavárást! :)
2018. júl. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%

Megint egy tipikus szidjuk a rokont "kérdés"?


Majd meglátod, ha odajutsz, hogy az égvilágon semmi nincs abban, hogy azonnal átadja a gyereket, ha a férje hazajön és onnantól az övé, mert 1) különben az ő műszakja 0-24 lenne, 2) azaz ekkor tud pihenni, 3) enélkül szarabb lenne az apa-gyerek kapcsolat is.


De te majd csinálhatod mártír módra segítség nélkül is.

2018. júl. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
Egy orvosnő-pszichológus mondta: Minden baba úgy viselkedik, ahogyan szoktatják! Az első perctől kezdve csak azt engedd/tedd meg a babádnak, amit később is meg akarsz tenni neki. Tőled függ, hogy milyen babát nevelsz.
2018. júl. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Miert szidnam a rokont? En csak értem es félek tőle hogy ez lesz nekem is.

Nem akarok ilyen lenni. És nem a delutan passzolja at, hanem most nyaraltunk együtt és szinte az apa.foglalkozott vele a legtöbbet. Úgy érzem hogy ők túlságosan is ahhoz szoktattak hogy folyamatosan foglalkoznak vele. Le sem teszik. Jatszanak vele. Mindig amikor nem alszik. Együtt is alszanak vele. Én ilyenkor mar bőven sajat szobába szeretném majd rakni a mienket.

2018. júl. 29. 18:19
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

"és szinte az apa.foglalkozott vele a legtöbbet"


És akkor mi van? Tán tilos?

Az anyának kellene nyaralás alatt is kizárólag?

Ennyi erővel maradhatott volna otthon.


"folyamatosan foglalkoznak vele. Le sem teszik. Jatszanak vele. Mindig amikor nem alszik. Együtt is alszanak vele. Én ilyenkor mar"


Majd te beteheted a sarokba. :)

Egyébként a külön alvás nem zárja ki, hogy foglalkozz a gyerekkel.

2018. júl. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem. De terhesen én is paráztam ettől. Aztán született egy teljesen nyugis jófej kislányom, aki átalussza az éjszakát és nagyon ritkán bőg, szerintem nekem egyáltalán nincs okom panaszkodni.
2018. júl. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
13 hónap korkülönbség van a két nagy között, de sosem éreztem azt, hogy le kellene passzolnom őket. A férjemé a fürdetés, hogy legyen köztük is jó kapcsolat. Hétvégén sokszor ő is etet, amikor már nem csak szopi van. Hiszen ő az apjuk. 😊
2018. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!