Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen színű lesz várhatóan a...

Milyen színű lesz várhatóan a gyerek haja, ha az apának vörös, az anyának barna?

Figyelt kérdés
2018. jún. 8. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
A vörös elég domináns, minden vörös ismerősömnek csak az egyik szülője az, tehááát.. nem tudom, hogy ez törvényszerű-e, de szerintem nagy valószínűséggel vörös baba lesz. :)
2018. jún. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az öröklődés ennél sokkal bonyalultabb dolog, mint hogy ennyiből itt megválaszolja bármilyen laikus ember.
2018. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy ilyen párt.2 fiúk született,az idősebbik barna lett mint az apja,a kisebbik vörös mint az anyja.Később szerettek volna még egyet,hátha kislány.Ikreik lettek,lányok.Az egyik barna lett,a másik vörös.

Viszont én úgy olvastam,hogy a vörös szín egy genetikai mutáció,ami csak akkor öröklődik,a mind a két szülő hordozza ezt a "mutáns" gént

2018. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fiamnak szőkésbarna de van benne vörös árnyalat, lányomnak sötétbarna, mint az enyém. A férjemnek is szőkés vörös csak jóval több vörös van benne, mint a fiunknak.

Szóval lutri. :D

A fiunk meg az én szemem örökölte (kék) a lányunk meg barna lett. Anyósomnak van barna szeme, az én családomban anyámnak apámnak kék, a férjemnek meg zöldes. A lányomnak full barna lett. Nem lehet ezen kiigazodni. :D

2018. jún. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk barna lett.

A férjem unokahúga is vörös, ott az apuka barna, mindkét gyerekük vörös lett, szerintem ez teljesen random, bàrmi lehet.

2018. jún. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Kisebb eséllyel lesz vörös, mint barna.


A szüleim fekete-barna pár, nagyszülők közül csak egy vörös volt, èn mègis vörös lettem, tesóm barna.


Lányom apja szőke, én vörös, nagyszülők közül senki sem vörös, a gyerekem sem lett.


Jól mondta az egyik válaszoló, akkor lehet vörös, ha mindkét családban előfordult valamikor és akkor is csak kicsi eséllyel..


Barna gyerekre számíts szerintem.

2018. jún. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4. válaszoló


Ha anyádnak, apádnak kék a szeme, akkor a tiéd is kék, mert két kék szeműnek csak kék szemű gyereke születhet. A szürke és a zöld is kéknek minősül. Ha a férjedé zöldes, vagyis kék, hiszen a zöld is a kék egy változata, akkor a lányodnak is kék szeműnek kéne lennie. Esetleg zöld, vagy szürke szeműnek.

Tehát elárultad magad, hogy a barna szemű lányodnak nem a férjed az apja!

2018. nov. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!