Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes kisbabám pár napja...

7 hetes kisbabám pár napja etetés közben (cumisüvegből tej és táp vegyesen) hátrafeszíti a fejét meg az egész testét és utána ha kiveszem szájából, felrakom a vállamra büfizni, akkor is csinálja és néha még nagyon sír is közben pár percig. Miért?

Figyelt kérdés
Hasfájásra szedi az espumisant már egy ideje, büfizni azért tud mindig. Bukni nem igazán szokott, csak nagyon ritkán és akkor is épphogy keveset. Nyála az viszont sok folyik meg cuppogtatja a kezét, de a foga ilyen korán nem jöhet még nem? Vagy miért csinálhatja?
2018. aug. 6. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló! Meg tudod mondani miért vagy ekkora TAHÓ?

Ha a pocakja fáj a babának, és a kérdező “elkotródik” vele orvoshoz, szerinted a doki mit csinál vele? Azonnal elmúasztja a hasfájását vagy mi???


Valószínű a hasa fáj. Lehet hogy az espumizan nem a legjobb neki. Kipróbálhatod az infacolt, de azért az orvosnak említsd meg. Ezt az időszakot meg túl kell élni.

2018. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hanyas a cumi? Nekem a fiam 6-7 hetesen nőtte ki az 1-est. :) Így viselkedett ő is. Tudom 2 hónapos kortól ajánlják de megpróbáltam és probléma meg lett oldva.

A kéz cuppogtatás lehet éhségtől, meg az is, hogy hátrafeszíti magát. Utóbbi álmosságtól vagy savasságtól is de ha nem bukós a babád, akkor erre kevesebb az esély.

2018. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es nyilvan ha nem javul, el fogunk menni..de egyelore ezt leszamitva jol van, sirast par perc utan abbahagyja, ha sir..

2-es hat nem tudom lehetseges, hogy hasa, de eddig ugy tunt, hogy jo volt neki meg hasznalt az espumisan.

3-as NUK-os M-es cumisuvegbol eszik, nem gondolnam, hogy az a baj, hogy kicsi neki, neha ígyis mellé folyatja. Remelem, hogy nem a sava vagy reflux vagy ilyesmi. De akkor sokat sirna meg bukna ha marná neki nem?

2018. aug. 6. 13:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Az se jó, ha nagyobb, mint kellene. Ha melléfolyik megpróbálhatod a kisebbet. Igen, szerintem sírós lenne, nem tudom az alvása milyen. Nekem a kicsi volt refluxos ő nagyon rosszul aludt, rengeteget bukott, nem is hízott majd kapott tápszersűrítót, azzal is voltak bajok a cumival. Eleinte nagyobb lyukú majd olyan 3-4 hónaposan kicsi volt a 2-es, nagy a 3-as. El kellett hagyjuk a sűrítőt de a reflux már nem jött vissza, viszont normálisan evett legalább. Úgyhogy nálunk a cumi okozott kavart bőven.
2018. aug. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A harag néha tahót csinál belőlem, de ti úgyis töröltetitek. Az espumisan csak fingat, ha nem a szél a baj, akkor szenvedsz tovább. Nagyon messze van az orvos?
2018. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Aludni alszik, amennyit szokott.

Szabin van a héten az orvos, helyettesítés van, de ha nem mulik el, (esetleg masik cumisuveggel se), akkor elmegyunk hozza.

2018. aug. 6. 16:58
 7/8 anonim ***** válasza:

miénk is csinálta kb 2 hónaposan. Vicces volt nézni ahogy lecuppant a ciciről és megbámult maga körül mindent.

Elég erős lett a nyaka és háta, hogy forgolódva nézelődjön és MINDENT meg akart nézni! MINDENT!

Ne ijedj meg, ez tök normális.


ha hasfájós, próbálkozz te az étrend változtatáson, nálunk az jött be. Feleségem kemény diétába kezdett, kihagyott néhány ételt (hagyma, tejtermékek és persze a szokásos bab, K betűsök, stb stb) és nagyon hamar elmaradt a hasfájása.

Az espumisant nem igazán segített.

2018. aug. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma voltunk orvosnal, azt mondta torka, szája tiszta, valoszinuleg meleg miatt eszik kevesebbet es azert fesziti magat, mert nem kell neki..
2018. aug. 7. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!