Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái?...

Tápszeres babák anyukái? Hogyan mentek el több órára, és hogyan viszitek magatokkal a tápit? Ha nem otthon van etetés elviszitek az egész tápszeres zacskót? Vagy hogy?

Figyelt kérdés
Mert nem szabad csak egy óráig tárolni, aztán ki kell önteni. Hűteni se szabad, mert azzal többet "ártok", mintha melegben lenne. Én ezeket betartom, mert ha kaja után nem mosom ki rögtön az üveget, csak a következő etetés előtt érezni rajta olyan savanyú szagot. Vigyem el az egész zacskót?
2010. márc. 26. 09:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Lehet kapni tápszeradagoló dobozt, nekem 3 rekeszes van (Avent-es), abba szoktam kimérni a megfelelő adagot és termoszban viszek meleg vizet.


Lehet olcsóbban is kapni ilyen dobozt a Tesco-ban.

2010. márc. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem van egy olyan belül hungarocell tartóm, ami hidegben-melegben egyaránt tartja a benne lévő cucc hőjét, abba tettem bele, illetve ha hosszabb útra kell menni, arra az esetre van autóban is használható cumisüveg-melegítőm, és azzal oldom meg (még nem nagyon kellett használnom, majd most a bébiételeknél biztosan fog kelleni).

Víz bekészítve a cumisüvegbe, tápszer külön a műanyag tartójában, és így akár útközben is meg tudom csinálni (egyébként egy óránál többet még nem nagyon állt nekem az elkészített tápszer, de soha nem volt a kisfiamnak baja tőle). (B)

2010. márc. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vagy egész zacskót viszek (ha a kibontottban már kevés van) , vagy lezárom a kanálkával és berakom a dobozba. aztán forralt majd lehűtött vizet teszek a cumisüvegbe . Csak meg kell melegíteni egy mikróban és lehet is adni. (ha több , mint 3 órát vagy el, érdemes 2 üveggel vinni értelemszerűen). Ha netán bevásárlás van, akkor pedig melegen teszem bele a vizet, így langyos marad, bele a tápi, jó összerázni és kész. Van külön baba-termosztát is, ez is könnyítést ad.

2010. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Banyuci! Milyen ez a: "tápszer külön a műanyag tartójában" Műanyag? Hol lehet ilyet kapni, vagy mi az pontosan???

Tápszer adagolónak mi a lényege? Tudom én, hogy mennyi kanál tápi kell.

2010. márc. 26. 09:21
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja meg ha külön viszem a tápszer port, annak nem lesz semmi baja? Mert a zacskója, olyan fura zacskó anyagból van, gondolom valami aromazáró vagy hogy mondjam...
2010. márc. 26. 09:22
 6/16 anonim ***** válasza:

Az elején cumisüvegben kimértem a tápszert, és külön üvegben, termoszban vittem a meleg vizet hozzá.


Most már sokkal rugalmasabb vagyok, elkészítem a tápszert és beteszem a hőtartós cumisüvegtartóba.

2010. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha csak egyszeri etetés adagja kell, vegyél tárolós cumisüveget. Van a tetején egy külön rekesz a tápszernek, így összekeverés nélkül lehet bele tenni a vizet és a tápszert. Már csak a melegítést kell megoldani. Még nekem sincs ilyen, egy ismerősömnél láttam, és nagyon praktikusnak találtam.
2010. márc. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
gondolom azért jobb ez a tápszeradagoló, mert ha bevásárláshoz kell, akkor könnyebb ebből kiönteni, mint kanalazgatni a pelenkázón :) De ha vendégségbe megy az ember, szerintem felesleges. Egyébként én jobban bízok a csomagolásban, mint a "szabad" tápitartásban, mert nekem is van egy olyan érzésem, hogy "aromazáró", meg elég erős anyagból is van... Hát mki máshogy csinálja....:))
2010. márc. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha hosszabban megyünk, akkor viszem a zacskóban a tápszert, úgy ahogy itthon is tárolom. Külön cumisüvegben + melegen tartóban a forralt vizet. Amikor éhes, a saját cumisüvegjébe bele teszem a tápszert, és a vizet, és etetem.

Ha rövidebb a kiruccanás, akkor a cumisüvegben, amiből eszik majd, beleteszem az x kanál tápszert, és csak vizet viszem külön, és akkor készítem el, amikor etetem.

2010. márc. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia!Én is egy kicsit melegebre csinálom és beteszem a hő tartóba.Két-három óra múlva még langyos.6hós a babám,soha semmi baj nem volt igy.
2010. márc. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!