Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7heteset hogy lehet "leszoktat...

7heteset hogy lehet "leszoktatni"?

Figyelt kérdés
Akarhanyszor lerakom aludni, elkezd sirni es fel ora 40perc mig megnyugszik. Eleinte tok konnyen, leraktam mar aludt is. Most meg ha lemerem rakni a kisagyba mar kiabal mig fel nem veszem vagy el nem alszik. Viszont egesz nap megsem hordozhatom. Mert sokszor ha el is alszik a kezemben, lerakom es mar ebren is van, es jon a siras.
2018. aug. 15. 04:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk az volt a tapasztalat, hogy ha nem akartam túlfáradt gyereket, akkor hagytam, hogy a kezemben aludjon. Kb 3 hónaposan megérett arra, hogy letegyem, persze nem 5 perc után, az csak mostanában van, már 10 hónapos.

Vagy van a másik módszer, sírni hagyod. Annak viszont érdemes utána olvasni.

2018. aug. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy. Felveszed, szoptatod, ringatod. Biológiai igénye a testközelség, ez teljesen normális, majd kinövi. Jó esetben néhány hónap, nehezebb esetben néhány év alatt. Most még nagyon kicsi, és a ő a te babád, nem lehet fontosabb dolgod, mint hogy gondoskodjon róla. Érzelmi szinten is, amihez most az is hozzá tartozik, hogyan annyit ölelgeted, amennyit csak igényli. A mindennapi dolgok elvégzéséhez hordozókendőbe rakható, éjszaka pedig megpróbálhatod az együtt alvást, hogy te is tudj pihenni. Szándékosan sírni hagyni kegyetlenség, és egész életére rossz hatása van. [link]
2018. aug. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Még elalvás előtt érdemes volna bebugyolálni a babát. Most már nincs olyan őrült meleg, egy vékony takarót fogsz, ráfekteted, először a lába irányából ráhajtod a takarót, aztán balról-jobbról is ráhajtod úgy, hogy ne essen szét a csomag. Az anyag tartja a testét és nem fogja annyira érezni a lerakás miatti hőmérséklet változást sem.
2018. aug. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezért kötött ki nálunk is az egyik végül a mi ágyunkban, mert 2 óránként kelt éjjel-nappal és hiába vártam ki a 20 percet, amikor már látszólag teljesen kidőlt, és raktam volna olyan óvatosan az ágyába, mint egy targonca ugyanabban a testhelyzetben, rögtön teljes hangerővel ébredt és kezdhettük újra. (Pedig a nagyobbnál mindez bevált.) Szóval mellettem fekve szopott, aztán bealudt és úgy is maradt, így is 2 óránként kelt, de én nyertem darabonként fél óra altatási időt.
2018. aug. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8%
Nekem nem volt ilyen gondom, tehát csak elméleti tanács. Azt olvastam, higy kb. 20 percre van szükségük, hogy melyen elaludjanak és érdemes azt kivárni majd utána letenni őket.
2018. aug. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell felvenni azonnal, leteszed szépen, ha meg nekiáll sírni, hagyod hadd sírjon, úgyis abbahagyja egy idő után!
2018. aug. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amikor nagyon sirt, en adtam neki meg egy kis tapszert. Attol sokszor lenyugodott. A kezemben altattam, aztan vartam kb fel orat es utana raktam le. Sokszor hagytam sirni ha felebredt. De aztan kb 3-4 hos koratol ataludta at ejszakakat. Most 2 eves es sajat agyaban sajat szobajaban gond nelkul alszik.
2018. aug. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem nagyon mukodik nalunk az a 20perc.. ujabban csak nezegelodik a kezemben es nem akar aludni. Este leraktam mellem, sirt ugyanugy
2018. aug. 15. 12:03
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem tapszeres sajnos kb 3hete-4.. eleinte fel uvegnel mar becsukta a szemeit, es vegig csukott szemmel ette mar, es mikor elfogyott, siman beraktam az agyaba es meg se nyikkant. Voltunk kb 2hete korhazban, es miutan hazajottunk, azota mint akit kicsereltek. Amit evett tapszer az nem jo mar, alvasilag sem ugyanaz mar. Pedig semmifele gyogyszert nem adtak neki ami teszem azt befolyasolta volna.
2018. aug. 15. 12:13
 10/13 anonim ***** válasza:
És nappal mennyit alszik? Egyáltalán nem biztos, hogy nálatok ez van, de sok babánál van egy szakasz (bár azt hiszem, inkább egy hós kor körül jellemző), amikor felcseréli a nappalt az éjszakával.
2018. aug. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!