Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám leszoktatni a 20...

Hogy tudnám leszoktatni a 20 hónapos kisfiamat, erről a rossz szokásról?

Figyelt kérdés

Van egy fél évvel idősebb unokatesója, akitől sokmindent megtanul, de most rosszat tanult tőle. A kislány nem túl jó evő, 2 falat után felpattan az asztaltól, és megy játszani. Igazából kiskora óta ez van, szóval ő így szokta meg, náluk ez a természetes, hogy nem kell normálisan ennie, viszont nálunk nem így van. Nálunk mindenki szépen az asztaltál ül, és eszik. Az én kisfiam nagyon jó evő, de múltkor ellátta azt, hogy 2 falat után fel lehet pattanni az asztaltól, és azóta nem hajlandó kaja közbe ülni :( Borzalmas, mert etetőszékben ül, de képes felállni benne. Sajnos a biztonsági öv egyszer eltört, ezért azt leszereltük róla így bele nem tudom kötni :( (nem esik ki így ülve,mert rá van téve a tálca, de rájött hogy fel tud állni, ami már azért veszélyes)

Bohóckodik evés közbe, fel akar mászni az asztalunkra, stb.

Múltkor sikerült kicsit leszoktatnom róla, de aztán megint egy hétvégén együtt volt a két gyerek, és ott, ebéd közbe is megindult a kislány után játszani 2 falat után... azóta megint katasztrófa az ebéd :(

Mit lehetne csinálni? hogy tanítsam meg, hogy üljön vissza? :( Eddig olyan ügyesen evett, aztán szólt hogy jól lakott, vegyem ki...



2017. júl. 19. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Új etetőszék amiben be lehet kötni.
2017. júl. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem akarok új széket. tök drágáért vettük :( Szeretjük, egyedül ennyi baja van, hogy az egyik csat eltört ( nem is mi törtük el, hanem egy rokonunk itt volt, és eltörte véletlenül :S ) megpróbálom hétvégén a régi hintaszékéről lereszelni a csatot, hátha kitudom cserélni :\
2017. júl. 19. 21:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem eszkábálni kell , ha balesetveszélyes akkor ki kell cserélni, nem kell komplett széket venni neki már bőven jó lenne olyan etetőszék amit székre tudsz rakni és az asztalnál tud enni veletek.

Ne akarj az ügyeleten kikötni, egy lassan 2 évesnél nincs olyan hogy úgyse esik ki.

2017. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elmegy akkor nincs tovább evés. Éhen halni nem fog, de párszor ezt eljátszod vele és le fog ülni enni.
2017. júl. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaj, nagyon rossz úton haladsz afelé, hogy mindig másokat hibáztass a gyereked viselkedéséért, kérlek ne tedd!

Ahogy az előttem szóló mondta, én is azt javaslom. Éhen nem fog halni! :D

Különben meg a gyerekek nagyon okosak, tudják, hogy otthon mit lehet, és a nagyinál mit lehet. Nem kell belőle ügyet csinálni. Ha ott pogácsát fog egész nap enni, akkor azt fog, eljön az idő, hogy jégkrémet fog ebédelni, azzal sincs semmi gond. Nagyinál nyaral! :D

2017. júl. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nem azt írtam hogy nem akar enni, hanem az asztal tetején állva szeretne enni. Ha megengedem neki hogy elmenjen az asztaltól, akkor pedig vissza akar mászni. Ha vissza teszem a székébe, akkor megint felmászik az asztalra, és úgy eszik... Szóval nem vagyok előrébb azzal se hogy kiveszem a székből, és menjen játszani, mivel nem megy, hanem akkor a combomon csüng.

Egyébként nem fogok senkire semmit! Én láttam a saját szememmel, hogy itt ettek nálunk a rokonok, a kisfiam szépen evett, aztán mikor a kislány elfutott játszani,akkor jött rá, hogy ő is fel tud állni a székébe, és akkor úgyis kiveszem onnan. Ezt azóta csinálja. ha néha elfelejti, akkor ahogy újra együtt esznek, megint elkezdni ezt csinálni.

Nem fogok rá senkire semmit! Olyan negatívak vagytok...

Úgy kezdtem az egészet, hogy milyen sokat tanult a nagyobb gyerektől..

2017. júl. 20. 11:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne engedd ki, szólj rá, ha feláll, ültesd vissza, mondd, hogy nem szabad. Ha evett, akkor kiszállhat. Mi most nyaralunk, ahol reggelizünk és vacsizunk (teraszos megoldás), van egy játszótér is. Mindenki más gyereke 2 falat után rohan, a miénkkel is pár napig harcolni kellett, hogy először egyen, de már megtanulta, mert nem hagytuk. Utána sokáig játszhat mindig. Van ilyen, pár napig állandó vita, szenvedés, de mindig következetes legyél.
2017. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne engedd neki.


Ha nem tud a helyén maradni, ELKÜLDÖD az asztaltól, és nem eszik tovább.

2017. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!