Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom szép kék utazóágyat...

Kislányom szép kék utazóágyat kap! Mennyire furcsa?

Figyelt kérdés

Párom veszi neki egyik ismerősétől.

Alig használt szép állapotú ez egy fix utazóágy.

Nemsokára szülök eddig nagyon kislánynak néz ki.😀


2018. aug. 15. 18:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyolcassal értek egyet. Rühellem, hogy fiúnak csak kék, lánynak csak rózsaszín legyen mindene.


A kék lánynak is tökéletes. Több felnőtt nő szereti a kéket, mint a rózsaszínt.

2018. aug. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Jesszus, ne legyél már ennyire szexista, kérdező. A szín az csak szín, nincs neme.
2018. aug. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ugyan már! 😀 Nekünk most kisfiú után kislányunk lessz, és egy csomó mindene kék lessz meg szürke mert megörökli. Egyébként nagyon szép szín a kék, én sem vagyok oda a habos babos rózsaszínért. Barátnőm kislányának meg kék a babakocsija.
2018. aug. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

ezen gondolkoztam, de fél perc után leesett!!!


ÁHhh, te is egy olyan anyuka vagy, hogy kislánynak csakis rózsaszín! értem! félsz, hogy lefiúzzák a kislányt? :)

szerintem ez nagy hülyeség, a kisbabák az alap színeket szeretik a legjobban (kék, piros, sárga) és élveznek mindenféle színkombinációt. Ettől megfosztani őket a szülő hülyesége miatt?

Szerintem nagyon szomorú mikor egy szülő bele erőszakolja a gyerekbe, hogy ne játsszon lány létére pl fiús játékokkal. Nagyon gáz. Unokahúgom is olyan, hogy egy szuper játékhoz, legyen kirakós, labda, fejlesztős, lego stb, nem nyúl hozzá, mert az fiús játék, mert az anyja bármilyen "fiús játékra" azt mondja, hogy "fújjj az fiús".

Persze viccesen akarja mondani, de már ott van, hogy 7 éves a lány és nem hajlandó rózsaszínen kívül bármit is felvenni, mert egy zöld, egy kék, egy tök normális szín fiús, egy kiskocsihoz nem nyúlunk, mert fiús, dinoszauruszokra rá sem nézünk, mert fiús... szerintem szörnyű és el sem tudom képzelni milyen felnőtt lesz így belőle.

2018. aug. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt olvasni is rossz... :( Nálunk is van a családban kislány (lassan 2 éves), néha vigyázok rá. Mikor egyszer átjöttek hozzánk, leültünk a kislánnyal színezni. Az anyja pedig jajgatott, hogy "jaj, most milesz? Muci látod, a kék színhez nyúl?!" Látszott az aggodalom az arcán. A párja persze rászólt, hogy "És akkor mi van?" De többször volt ilyen. Illetve többször volt olyan is, hogy hangosan helyeselt, mikor a kislány a pirosat vagy rózsaszín holmikat (filctoll, labda, stb) vette magához. Ezen gondolkodtam egyébként, hogy ez a kislány vajon tényleg szereti a piros színt, vagy abból a két választásból, amit az anyja enged neki, ez volt neki a legszimpatikusabb? És a többi gyerek? Valóban szeretik a kéket/rózsaszínt vagy simán csak arra nevelték, hogy ezeket szeressék? Az öcsém is nehezen nyitott a piros szín felé, de rájött szerencsére, hogy mennyire tetszik neki, és mennyire összepasszol a kékkel. Azóta a rózsaszínen kívül minden szín felé nyitott, de ha leül színezni, szívesen használja a rózsaszínt is, mert ő is látja, hogy mennyire passzol a figurához vagy a többi színhez. Remélem egyszer kifog kopni ez a kékfiú - rózsaszínlány dolog, bár erre még jó pár évet várhatunk. :(
2018. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!