Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Október elején születendő,...

Október elején születendő, várhatóan 3,6-4 kg közötti súlyú kislány babára hányas méretű, milyen típusú, és hány darab kezdő ruha beszerzését ajánljátok, hogy ne vásároljam feleslegesen túl magam?

Figyelt kérdés
Gyakorló kislányos anyukák segítségét kérem szépen, köszi!
2010. jún. 20. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

56-os ruhák jók lesznek rá. Az én Manóm 3890g-mal született novemberben.

Olyan variációkba öltöztettem, hogy ujjatlan body+hosszú ujjú rugi vagy hosszú ujjú body+ujjatlan rugi. Az utóbbi kivételével tescoban vásároltunk, a 00-s méret azt hiszem a legelső, 1 hónapig volt jó rá. ( nem kell túl sok pont emiatt) Aztán vehetsz még lábas nadrágot, kombinálhatod rövid-, vagy hosszú ujjú bodyval, ha elég egy réteg.

Jó vásárolgatást, aztán babázást :)

2010. jún. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 3680grammal és 50cm-el született. A ruha méretnél a centi számít, szóval ez mindenkinél lutri. De talán 56cm-nél nem lesz nagyobb, így 56os rucikat vegyél. olyan 5-6 bodyt és ennyi rugit. A ruginál figyelj, hogy a lába között, vagy ami még jobb végig patentos legyen, amég nem vagy rutinos pelenkázó/öltöztető, addig nagyon praktikus. Októberre 1-2 pulcsi, nadrág, takaró.1 vastag rugi, vastag takaró. A zsák nem kötelező, de én imádom, ha itthon hűvösebb volt, a body+rugi szettre adtam egy vékony zsákot is. És vastag utcaim is van. Ja, és zokniból is vehetsz 4-5 párat. Azt hiszem mindent leírtam :) Gratulálok a babához! Könnyű szülést, jó babázást :)
2010. jún. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy 2 naponta, vagy heti 1x akarsz mosni:) igaz nem lesz sok idős mosni vasalni a baba mellett, én heti 1x mostam vasaltsm, és napi 2 garnitúra ruha fogyott el, mert nem volt oyan nap hogy amit reggel ráadtam ne bukta volna le, vagy ne folyt volna ki a kaki pisi, volt olyan nap hogy 5x kellett átöltöztetni.

Szerintem a nadrág felső zokni kombinációt felejtsd el, mert kényelmetlen a babának, a zokni leesik vagy ha szoros a gumija bevág, a nadrág felcsúszik ha ölben van kivan a lába és állandóan azt igazgattam és a felső is felcsúszott ki volt a hasa bosszantott.

A legjobb kombináció a rövidújjú body hosszú újjú lábfejes plüss rugdalózóval, vagy a hosszú újjú body lábfejes plüss ujjatlan rugdalózóval!

Én vettem 6 db rövidújjú bodyt, 9 db hosszú újjú bodyt, és 14 db rugdalózót. Pizsamának 6 db pamut rugdalózót ami hosszú újjú talpas rugi.

A rugikat bodykat a tescoban vettem, 3,86 kg 58 cm- el született a lányom, a 0-3 hós méretet vettem, és nagy hosszú és husos baba volt, 4 hónapos koráig hordta őket! Nagyon szépek jó minőségűek, és jó áron vannak, 3 db body 1200 ft- ennél olcsóbbsn sehol sem kaptam!

Kell még egy overál, 2 db kardigán, 2 db harisnya, 2 db sapka.

Nekem ezek váltak be!

2010. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22:10 vagyok. Itthon én is bodyt+rugit adtam rá, a nacit, pulcsit, zoknit azért írtam, ha mennek valahova, októberben elég hűvös van már, ezt a rugi+bodyra adtam mikor hűvös volt.
2010. jún. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

rugikból én 56-ból nagyon keveset vettem, inkább 62-ből vásároltam be - ez az elején egy picit persze nagy lesz rám de egyáltalán nem zavaróan nagy.

bodyból bettem több 56-t, de mi nagyon hamar, kb. 2 hét alatt kinőttük őket. a 62 tovább jó volt


szerintem rugi: 56: 2-3 db közepesen vastag, átmeneti

62: 3-4 db, de azok közé vegyél 1-2 melegebbet is


body 56: 8-10 db (rövidujjú rugi alá hosszuujjú body és fordítva)

62: 8-10 db


1-2 kis mellény vagy pulcsi, azt is inkább 62-t


ja, és az én kisbabám 51 cm-el és 3170 g-al született

2010. jún. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem mindegyik gyermekem nagyobb volt, mint az átlag.

3750 g és 59 centi...

3950 g és 57 centi...


56os ruhák nem voltak jók rájuk!

A pici most fél évesen 80as (1évesre való) ruhákat hord.


Arra azért kiváncsi lennék, hogy már most honnan tudni, hogy hány kiló lesz a gyermek?!

Nekem szülés előtti napon azt mondták 3 kiló körüli lesz, max 3.5. Ehhez képest 3950 lett!

2010. jún. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor a biztos a gyermek mérete, ha már megszületett, mert ez csak becslés, nekem is elmérték. Legfőképpen a hossza számít a gyermeknek!


8-10 db 56-62-es méretű hosszú ujjú body illetve hosszú ujjú rugdalózó, de lehet közte rövid ujjú body és rövid ujjú rugdalózó is.

2 db 56-62-es méretű kardigán illetve mellény.

2-2 db zokni-harisnya

2-2db vékony-vastag sapka

2 db kb.62-68-as overál, egy vékonyabb és egy vastagabb


Az én kislányom 1,5 hónapig hordta az 56-os méretű ruhákat, de márka függő a méretezés! Van nagyobb 56-os és kisebb is. Az én lányomra rá sem tudtam adni a kisebb méretezésűt. 3600 gramm és 51 cm volt.

2010. jún. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig nagy babát jósóltak(mondtak)az uhkon,még a szülés előtt 1 nappal is.Erre megszületett 3000gr-al,és 49 cm -vel,minden ruha lógott rajta,ahogy hazajöttünk mentem 50es rucit venni neki,még most hordja az 56-os ruhákat,pedig 6 hetes .Szerintem ne vegyél nagyobb ruhákat,62-est,ráérsz ha megszületett és tényleg nagy baba lesz.
2010. jún. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha várhatóan ekkora lesz a babád, akkor szerintem 56-os méretet ne is vegyél. Az én babám 56cm 3450 gr-mal született, 2 hét alatt kinőtte az 56-os méretet. Még szerencse, hogy csak 3 db 56-os rugit vettem, nem többet.

Októberre várom a második lányomat, neki már nem is veszek 56-os méretet, hanem egyből 62-est.

Nem fog megsértődni, ha 1-2 napig lóg rajta a rugi esetleg.

Vegyél 6-7 bodyt, rugit, vastagabb rugit, overállt, sapkát.

Ujjatlan és rövid ujjú bodyhoz - hosszú ujjú rugi,

hosszú ujjas bodyhoz - ujjatlan rugi.

Igazából menet közben fog kiderülni, hogy te melyik ruhadarabot tartod praktikusnak. Érdemes hasonló színeket vásárolni, hogy könnyebben menjen a mosás, ne kelljen válogatni.

Remélem tudtam segíteni.

2010. jún. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a helyedben minimálisan vásárolnék 56-os ruhát. Inkább csak elmenősnek. Otthonra inkább 62-est vennék. Bár szerintem ha 4 kg körül várjátok a bébit, akkor nem sokáig lesz rá jó az 56-os ruha. Mert még ha 52 cm-vel is születik pl. a súlya nagy a hosszhoz és feszülni fog rajta.
2010. jún. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!