Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a 6 és fél...

Mit csináljak a 6 és fél hónapos kisfiammal? Kihez forduljak? Már teljesen kikészülök.

Figyelt kérdés
Még soha nem aludta át az éjszakát,amivel nem is volt gond,mert felkelt 3 körül,evett,majd aludt fél 7-ig.Ezt átalakította 2 evésre éjjel,amivel szintén nem volt gond,mert 2x10 perc volt.De az elmúlt másfél hónapban teljesen megbolondult a kisfiam.Este fél 8 körül van vacsora,elalszik.Fél óra,3/4 óra múlva felébred.Kap megint vacsit,egyik alkalommal sem hajlandó büfizni.Megint elalszik,majd 10 körül üvöltve kel,hiába simogatom,beszélek neki,semmi nem használ.Illetve az a mániája,hogy hajoljak be a kiságyba és ő fogja a kezem.De már a hajam is tépi,turkál a számban.Ez megy kb 1 órán át,míg nagy nehezen elalszik.Éjfélkor kel enni,majd hajnalban megint kel valamikor.Ennek folyománya,hogy egész nap nyűgös,fáradt,folyton vinnyog,sír.Semmi nem jó neki,semmi nem köti le hosszabb ideig.Viszont a nappali alvással nincs ilyen gond.Már mindent kipróbáltam:később letenni-nem jött be,mert akkor azért nem aludt.A második ébredéskor gyorsan megciciztetni még félálomban-ugyanúgy felébred 10 körül.Kipróbáltam azt,hogy keveset aludt nappal,hogy sokat aludt nappal,hogy még késő délután is aludt,semmi eredménye.Adtam neki tejpépet,megette a mennyiséget,2 óra múlva tépte le rólam a ruhát.Kipróbáltam a felvesz-letesz módszert,hagytam már sírni is.Teljesen tanácstalan vagyok.Apuka sem tud segíteni,mert a kisfiam senkinél nincs el 2 percnél tovább.Pedig nincs ölbe szoktatva.Bocsánat,hogy hosszú lett,de le kellett írnom.Segítsetek tapasztalt anyukák!
2010. jún. 21. 07:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még az hozzátartozik a történethez,hogy ha kikerülök a látóteréből,úgy üvölt,mint a sakál,és kapaszkodik belém,szorít magához.
2010. jún. 21. 07:28
 2/11 anonim ***** válasza:

Az,hogy téged akar teljesen normális.Rájön,hogy nem vagytok "összenöve ".Az,hogy nem alussza át az éjjelt,a lányom 14 hónapos koráig egy éjjelt aludt csak át.Addíg MINDEN éjjel 7x 8x ébredt.Csak szopival aludt vissza.Èn magam mellé vettem,és sokkal nyugodtabban aludtunk onnantól.Próbáld ki te is.Hátha csak fél,és azért akar annyira.Szügsége van rád.Hidd el olyan gyorsan el fog telni ez a kis idö,és már 2-3 éves lesz..Nekem a lányom 2,5 éves.El sem hiszem mennyi "gondom"volt vele.Most van egy kisfia,m teljesen az ellentétje.....Nekem sem segített senki.Most sem.Mindenki messze lakik,a férjem reggel 6-este 6 ig dolgozik.Próbálj napi rendet kialakítani,ha még nincsen.Az sokat javít a helyzeten.Tudja a baba mikor jön az játszás evés,alvás.Este azon idöben fürdés,vacsi alvás.....Hidd el könnyebb lesz.

A lányom nekem sem akart elaludni,vagy ha el is aludt felébredt,és cirkuszolt tovább.....Próbáld ki te is,hogy a kiságy egyik felét a rácsot leveszed és összetolod az ágyatokkal.Nekünk bevélt.Így mellé tudsz feküdni,fogni a kezét ha azt akarja.Ha elég mélyen alszik szépen kimész......

2010. jún. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!egy szobás lakásban élünk,nem tudok kimenni.napirendünk van,azt próbálom tartani.
2010. jún. 21. 07:52
 4/11 anonim ***** válasza:
szép lassan pedig lépni kéne. Az nagyszerű, hogy még anyatejes, de szerintem le kéne szoktatni az éjszakai ciciről, mert azért ébred.
2010. jún. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is az együtt-alvás jött be. 14 hós koráig minden éjjel odavattem magamhoz, és aludtunk boldogan reggelig, vagyis 14 hós koráig evett éjjel. egyszer. Azóta nem eszik, és a kiságyban alszik reggelig.
2010. jún. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Napközben elegendő kalóriát vesz magához?Meddig csináltad a felvesz-letesz módszert?Mert azt következetesen akár 2 hétig is eltart.PRÓBÁLD MEG ÚJRA!Egy hat hónaposnak már illik átaludni az éjszakát.Én a következő problémákra tippelnék:

1.Nincs napirendje

2.Nem 4 óránként kap enni,hanem gyakrabban,és csak nassol,sohasem lakik jól

3.Nem voltál kitartó a felvesz -letesszel

4.Hagytad kisirni magát

5.Éjjel megeteted

6.Fogzik

7.Szeparációs szorongás

2010. jún. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is arról lehet szó, hogy rájött, Te és Ő nem egy személy vagytok, és megrémíti, ha nem lát. Nálunk az 3-6 hónapos kor között volt, tartott 3 hónapig, aztán 6 hónapos kora körül kislányom "magára talált". Szóval, el fog múlni, kitartás. Bár, hozzáteszem, kislányom 2 hónapos kora óta nem eszik, és nem is iszik éjszaka. Este 9-től reggel 7/fél 8-ig szünet nélkül alszik. Akkor kel csak éjjel, ha valami baj van, pl. ha beteg, náthás, lázas, fáj valamije. De ez nagyon ritkán fordul elő. De, visszatérve az eredeti témára, sok a problémátok, de az a része, hogy nem alszik éjjel, meg csimpaszkodik Rád, az valszeg azért van, amit fentebb írtam, és el fog múlni, nálunk 3 hónap volt.
2010. jún. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi meg csak 4.5 honaposak vagyunk igaz, de nekunk az jott be, hogy estefele mar ket orankent kap enni. Egyebkent 4 orankent enne. Tehat reggel 8-kor ebred es kaja, utanna delbe 12-kor ismet kaja, delutan 16-kor kaja es innen inditom a 2 orankent evest. Kap 18-kor cicit igy nem lesz ehes furdes alatt. Utanna meg kap ismet 20-kor cicit. Igy biztosan nem uras a pocija. Leteszem es alszik reggel 8-ig. Napkozben delelott alszik 2 orat, delutan alszik 3 orat es a 18 orai cicizes utan szokott aludni kb 40 percet aztan jatek, furdes es ismet cici. Persze minden baba mas de nekunk ez jott be. Amig nem adtam neki 18-kor hanem csak lefekves elott 20-kor akkor kipattant a szeme hajnali 5-kor mindig es ehes volt.

Egyebkent nem lehet, hogy nektek a fogzas zavar be ennyire?

2010. jún. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
az éjjeli etetésről hogy szoktassam le?éhes,sokat eszik.nem iszik sem vizet,sem teát.napirend van,napközben is 3 és fél-4 óránként eszik.1x hagytam sírni,többet sem.
2010. jún. 21. 12:06
 10/11 A kérdező kommentje:
2 foga már van,annál nem volt ez az éjjeli zavar.akkor nappal nyügizett,de éjjel aludt.
2010. jún. 21. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!