Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig elfogadható, "normális"...

Meddig elfogadható, "normális" ha egy baba így étkezik?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a gyerekek mennyi idős koráig elfogadhatóak ezen a fajta étkezési szokások:

- Csak pépesen kapja/eszi meg a kaját, darabosat nem igen

- Tápszert kap reggel, este azt is csak cumisüvegből, nem csőrös pohárból vagy rendes pohárból

- külön főznek neki, nem kap a rendes "felnőtt" ételekből


2010. jún. 21. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Na most jót kérdeztél! Én még nem láttam sehol leírva, és nem is hallottam arról hogy meddig elfogadhatóak ezek a szokások. Le tudok neked írni két példát....

Barátnőm fia most 18hónapos, még mindíg pépesítenek, egyes cumin kapja a tápszert reggel és este, és még mindíg külön főznek neki. A pépes ebédet is Ő kanalazza a fiának.

Lányom most 16hónapos,10hónapos kora óta eszi a mi kajánkat(nem kellett neki a külön elkészített),11hónapos kora óta eszik egyedül kanállal, egy évesen már villával is. Pohárból iszik szintén egy éves kora óta egyedül, előtte 7hónapos korától én segítettem neki. Darabosat azóta kap, amióta kijött az első két foga, vagyis 9,5hónapos kora óta.

Szerintem nevelés kérdése is, és a baba fejlődési üteme is befolyásolja ezeket. Az hogy mikortól elfogadott? Passz. Mindenkinek más.

2010. jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

7-8 hónaposan már ettek darabosat, kenyeret, kiflit már előbb szopogattak

tápszer soha nem kaptak, 1 éves korukig szoptak, utána tejet, kakaót kaptak és rendes ételt, cumisüveg soha nem volt, csőrössel kezdtem a teáztatást

főzni soha nem főztem nekik, mindíg a miénkből szedtem ki rántás, fűszerezés előtt.

2010. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre nem tudom a pontos választ, még kicsi a babám, de olvastam, hogy vannak olyan bébiételek, amelyek darabosak már, szóval attól kezdve ehet olyat a baba kb. Na meg ha van már foga, akkortól rágcsálhat.

De gyakorlatilag, ahogy egy anya szoktatja a babáját.

2010. jún. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi :) Szerencsére nem rólunk van szó, csak egy ismerőssel történt beszélgetés kapcsán jutott eszembe. A fiam is eszik már darabosat, de annyira koránt sem ügyes mint az első válaszolóék :) Most múlt 1 éves, önállóan még nem eszik, a cumisüvegről most próbálom leszoktatni. Néha már kap a mi kajánkból is.

Tudom hogy nincs leírva de vannak amolyan "íratlan szabályok" , hogy azért mégis meddig normális az a dolog....

2010. jún. 21. 10:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy mi meddig normális, nem tudom.

Nálunk így vannak:

Csak pépeset 7-8 hónaposan kapott legutoljára (6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, 8 hónaposan 6 foga volt).

Viszont most is kap pépet, mert a bulátát pl. beletöröm a kefírbe.

Tápszert sosem kapott a lányom, a cumisüveget 6 hónaposan elvettem, azóta csak csőrös van, sportkupak meg rendes pohát.

Egyébként úgy 2 hónapos korától profin iszik pohárból (persze a megfelelő mértékű segítséggel).

A külön főzés is elmosódik, nem egy konkrét határ. Korának megfelelően, amiket már kaphat, kapta a mi ételeinkből 8-10 hónapos korától (pl. leveszöldség, leveshús, akármi), maximum hamarabb kivettem az ő részét, pl. rántás vagy habarás előtt.

De egyébként a mindent ehet téma úgy 1 éves kortól érvényes, akkor is ki kell hagyni még a száraz hüvelyeseket, valamint aprómagvasokat és allergizálókat (mogyoró és társai).

Remélem segítettem.

2010. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom hogy normális-e vagy sem, nem is érdekel, az én babám lassan 1 éves, de mind3 kitétel igaz rá :)))

Pépesítek neki, mert egyik nap úgy a torkán akadt a falat, hogy fejre kellett fordítanom, és ütnöm a hátát, így jött ki, na nekem ez akkora sokk volt, hogy továbbra is pépesítem, az üvegesben megeszi a darabosat, a védőnő szerint erős a garatreflexe,

cumisüvegből kapja a tápszert és az egyéb folyadékot is

külön főzök neki

2010. jún. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

"íratlan szabályok" :D :D és ezeket be kell tartani? miért? valaki felé el kell ezzel számolni? vagy meg kell valakinek felelni?

barátnőm fia 10 éves koráig cumisüvegből itta otthon a kakaót :) de ma már 20 éves, és pohárból iszik :))

na nem azt akarom mondani hogy ez a követendő példa, de én személy szerint nem foglalkozom ilyesmivel

2010. jún. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!