Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a legfontosabb dolgok?

Mik azok a legfontosabb dolgok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,mik azok a dolgok,amiket megtettetek a lakásban a gyermeketek védelmében? Gondolok itt konnektorok vakdugózása,felülre pakoltátok a törékeny dolgokat stb? Most kezdett el kúszni a babám és szeretném ezeket a dolgokat időben megcsinálni :) Előre is köszönöm :)
2014. jún. 27. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ezek jók, emellett a sarokvédő még egy remek találmány és nem csak a törékeny, hanem a szájába beférő dolgokat is elpakolnám előle

meg természetesen a vegyszereket

2014. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
felpakoltunk mindent magasabbra, hogy ne rántson magára semmit, konnektorba védők, konyhaajtón biztonsági rács (a vegyszerek a konyhaszekrény aljában, ezért be sem jöhet oda).
2014. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szobanövényeket is pakold magasra főleg amert mérgezést okozhat ha megrágcsálja.a külön álló polcokat érdemes fixálni nehogy belekapaszkova felmászva rá magára húzza.a konyhaszekrényekre és egyébb szekrényekre érdemes szárat tenni ha nem akarsz egész nap pakolni.:)
2014. jún. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok, igen a növények!

3., teljesen igazad van.. amikor a lányom elkezdett kúszni, megtalálta magának a lakás egyetlen növényét, egy fikuszt.. egészen addig nem tudtam, hogy mérgező. 1 pillanat alatt lekapott egy levelet és megrágta.. gyorsan rágugliztam, kiderült, hogy mérgező.. egyből hívtam a védőnőt, aztán a Heim Pál toxikológiáját.. mondták miket kell figyelni rajta, és ha látok valami tünetet, azonnal vigyem be.

szóval óvatosan a gazokkal :D

2014. jún. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdemes a szekrényekre zárat rakni,tudod az a babazár.

Nézz körül a lakásba és látod mi az ami veszélyes, mi az amit ha leránt akkor az bizony törik,vagy sajnálod, ha tönkremegy.

Én úgy csináltam, hogy amit eszembe jutott arra tettem valamit, meg elpakoltam a növényeket, sarokvédőt tettem több helyre, de aztán a többi folyamatába jött, hogy mi az amit elér már és inkább elteszem, mert féltem, bár nem veszélyes dolog, de nekem fontos tárgy.

Nézd meg azt is hogy a szekrény a falhoz van-e rögzítve, a gyerekek előszeretettel pakolják ki a fiókokat és bele is ülnek!!!! ez pillanatok alatt megvan, de ha a szekrény gyengécske még fel is borulhat.....

Érdemes a műszaki cikkeket is védettebb helyre tenni, nehogy tönkremenjen.

2014. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja és a terítőt is hanyagoltuk egy darabig, mert azt pillanatok alatt lerántja és minden jön vele együtt az asztalról.... :)
2014. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
gyógyszerek
2014. jún. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ablak közeléből olyan bútorokat eltenni, amin keresztül ki tud mászni az ablakra/párkányra. Pl.: fotel

Nem csak vegyszereket, hanem egyéb nem a szájába való dolgokat is eltenni elérhető magasságból: pl. cipőtisztító,kutyaeledel, tusfürdő (én gyerekem imád a kádba kapaszkodva álldogálni, úgyhogy a kád szélén csak fürdőjátékok vannak)

Vasaló+vasalódeszkát mindig elrakni, mert magára ránthatja a kőkemény tűzforró vasalót.

Amit sok helyen írnak még, hogy főzés közben mindig a belső gázrózsákat használni, úgy kisebb az esélye, hogy magára ránt valamit.

Elektromos dolgokat is érdemes feljebb tenni, pillanat alatt tönkre tudja vágni meg pl. egy rádiónál veszélyes lehet ha megrágcsálja a vezetéket, vagy hadonászik az antennával.

Ha félted a könyveidet és nem tudod mindegyiket elég magasra rakni, akkor az alsóbb polcokra méricskéld ki, hogy milliméterre pontosan ki legyen töltve a könyvekkel, hogy nehéz legyen kihúzni, ha be vannak feszítve akkor a baba nem bírja kivenni, csak ha már nagyobb lesz.

Én a cipőket is mind szekrénybe teszem mióta kúszik, mert simán a szájába venné a koszos utcai cipőt.

2014. jún. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!