Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hiszi azt a nagymama...

Miért hiszi azt a nagymama generáció, hogy egy picibabának (9 hó alatti pl) nincs szüksége az anyjára vagy csak a látványára is akár?

Figyelt kérdés

Már megőrülök ettől. Konkrét példák: anyósom már a baba megszületésekor mondta, hogy ugye nyáron megkaphatja pár napra az unokáját (most 7 hónapos)? Ha sír a gyerkőc nála, nem adná oda egyből, hogy majd az anyja megnyugtatja. Párom kerszetanyja is: mennünk kellett valahová, ő vigyázott rá, nála volt a bébi, elkezdett sírni... erre én meg akartam fogni, vagy legalább puszit adni neki, errő ő direkt úgy fordul, hogy ne is lásson a gyerek, és hogy menjünk már, majd ő elaltatja. Meg hogy kár, hogy szopizik, mert akkor ott tudnánk hagyni nála.

Jóban vagyunk anyósommal is, nincs velük gondom, de ezek a nézetek.... csak nálunk vannak, vagy másnál is előfordul. Ha telefonközelben vagyunk, miért nem lehet szólni, ha sír a gyerkőc?

Nem nevelem a gyerekem burokban, nem is fél még az idegenektől sem, könnyen barátkozik, tényleg szívesen ott hagyjuk a mamákra pár órára (két szopi között, mostmár egyre több idő, mert a tízórait és ebédet már ők is oda tudják adni) de az ilyen beszólások kiakasztanak. Bocs, ha hosszú lettem


2010. jún. 21. 12:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom imádja anyukámat, ha meglátja mamát ugrik az ölébe képes egész nap nagyival lenni, de anyukám tudja ha jön az este akkor anya és apa kell.

Mi egy lakásban lakunk a szüleimmel, itthon vagyok a kislányommal, nagyi dolgozik, de ha hazaér övé az unoka enyém a házimunka, ha pedig eljött az este akkor a kislányomnak csak mi kellünk, el sem tud apa vagy anya nélkül aludni, ezt az én anyukám tudja.

Ha anyósod tudja, hogy ha sír a gyerek akkor te kellesz hozzá, hogy megnyugodjon akkor miért nem hív fel, és akkor te is nyugodtabb lennél,

11 hós kislány anyucija:)

2010. jún. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Egfyáltalán nem értek egyet azokkal az előttem szólókkal, akik azt írták, hogy mert ,ár felneveltek akárhány gyereket, meg a társaik.

Nálunk úgy áll a helyzet, hogy anyósom ,mintha a te anyósod lenni, bár nem velünk csinálta ezt, hanem a keresztfiammal. Dettó: hátfordítás, berohanás ha felkel a gyerek...és hasonló, szóval mondom dettó mint a te anyósod. Én már akkor rosszul voltam ettől és megfogadtam, hogy ha nekünk babánk lesz vele nem fogja ezt csinálni. A keresztfiam ma már 3,5 éves, még mindig ugyanez a helyzet náluk. Az én kisfiam 7 hónapos. Ha meghallja anyósom, hogy felsír a gyerek fel sem áll, nemhogy rohanjon. Érezhetően és feltűnően jobban szereti a keresztfiamat, mint a az én drágámat, de nem érdekel. Legalább így az én kisfiam hozzám fog szaladni ha valami baja lesz és nem mamához, mint az unokatestvére!!

Szóval teljesen megértelek!

Mi a tanácsom?:

Vedd el a gyereket ha sír. Ha hátat fordítanak neked, menj utánuk és nyújtsd a kezed érte, hidd el ő is nyújtani fogja feléd. Ha nem akkor mond azt, hogy gyere anyához drágám, mi a baj és a mondat közben "tépd" ki a nagyi (bárki) kezéből a gyereket.

A másik, hogy ugye ott hagyjátok?. A keresztfiam rendszeresen ott alszik anyósoméknál. Én erre annyit mondok mindig, hogy minek hagynám ott van annak a gyereknek hol aludnia! Persze ez nem tetszést váltott ki, de lesz@rom! Tedd te is ezt!

Bocsi ha hosszú lettem, de a történeted kiborított, ugyanúgy, ahogy minden hétvégén kiborít amit látok anyósom és a keresztfiam között!!!!

2010. jún. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
Azért fordul el és vigasztalja egyedül, ha sír, hogy bizonyitsa neked: ő jó mama, megoldja a helyzetet, nàla van utánad a legjobb helyen a kicsi. Igy nyugodtan ott hagyhatod, gondolja ő. Nekem is pont ezzel a viselkedéssel váltja ki anyósom az ellenkező érzést, mint amit akar. Ha más kezében sîrt, bizony én határozottan elvettem megnyugtatni, gondoljon aki amit akar. Semmi értelmét nem látom, hogy mamánál vagy máshol aludjon, mint a saját helyén, csakhogy legyen szabad estém. Van szabad estém akkor is, ha itthon szépen kilenkor elaludt reggelig. Akkor minek vigyem a mamához aludni? Azért hogy bizonygassa, ő is le tudja fektetni...ezért felesleges. Ha komoly okkal nem tudnék itthon lenni, éjjel itthon aludni, akkor vigye. De csak mert ő most babát akar éjjel, nem látom értelmét.
2010. jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%

Az én anyósom is ilyen ha itt van és véletlenül alszik a gyerek addig nézegeti, hogy alszik e még míg fel nem kel és utána egy nyikkanásra rohan be a szobába...

De ha véletlenül bekakál akkor nem rohan ám, közli velem, hogy büdöset érez...

Mikor megszületett akkor is itt volt pár napig és éjszaka mikor felírt már rohant is be a szobánkba hogy mi van miért sír... a férjem közölte vele hogy majd mi elintézzük mert nekünk kell megtanulni mit kell vele csinálni na erre jól megsértődött.

Még nem aludt nála a fiam magában pedig már próbálta pedzegetni a témát.

Amúgy most várjuk a második babát hát kíváncsi leszek hogy fog anyós viselkedni mert természetesen szeretne itt lenni "segíteni" az első pár napban.

2010. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor megnyugodtam, hogy nemcsak nálunk létezik ez a "jelenség". Nekem mindegyik válasz hasznos volt, ebben is tényleg eltérőek a vélemények. Még én arra is gondoltam, hogy az idő, mint olyan, mindent megszépít, és talán már nem emlékeznek ők sem ilyen "részletekre", hogy milyen rossz, ha más akarná megnyugtatni a saját gyerekét mintha az anyja nem tudná....
2010. jún. 21. 16:28
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj Kérdező, de téged csak "megnyugtat" -ahogy írod-a válaszok, igazából az van, hogy nem mersz kiállni magadért, és azzal nyugtatos magad, hogy más is van ezzel így.Állj ki magadért, és azért a szerencsétlen gyerekért.Ne haragudj, de legalább őmiatta.Én soha nem hagytam, hogy rossz legyen a babámnak, szóltam mindenért ami bántott.Így tisztelnek majd anyósodék is.
2010. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel. Mondjuk én egyik nagyinál sem hagyom a gyerekemet, mert baromi elfoglaltak, dolgozik mind a kettő, ritkán is járnak hozzánk. Igaz anyukám teljesen más stílusban viselkedik a kislányommal (és a kislányom is bújik hozzá), mint az anyósom, akinek fogalma sincs mit kell csinálnia egy fél éves gyerekkel, de azért néha osztja az aranyköpéseit. Mindegy, bármelyiknél is pityereg vagy nyűgösködik, simán kiveszem a kezéből, nincs apelláta, én vagyok az anyja, én tudom mi baja van. Anyukám ezt megérti, anyósom meg nem érdekel.
2010. jún. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

3. válasoló vagyok. még annyi eszembe jutott, és muszáj elmondanom: amikor lekezdett mászni a kislányom, kicsivel múlt 8 hós. olyan 9 hós lehetett, mikor egyszer nálunk volt anyósom. a kislányom meg se állt egész nap. este vacsi után még ott jött ment az etetőszék alatt, ide-oda mászott, mint egy kiskutya. :)

anyósom meg azt mondja: nahát, mindig ennyit mozog, sose áll meg? mondom, mér, mit kéne csinálnia??

erreő: hát, nem tudom, de az enyémek (3 gyereke van) ennyi idős korukban a kiságyban feküdtek és a kezüket nézegették... (!!!!!!!)

na mivel egyik gyereke sem debil, így ezt kizártnak tartom, vagy van valaki, aki ezt egy 9 hósról el tudja képzelni????? szóval sztem már eléggé meg is koptak az emlékek, hogy mennyi idős gyerek mikor mit csinál, hogy viselkedik, mire van szüksége...... :))))))

2010. jún. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!