Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hiszi azt a nagymama...

Miért hiszi azt a nagymama generáció, hogy egy picibabának (9 hó alatti pl) nincs szüksége az anyjára vagy csak a látványára is akár?

Figyelt kérdés

Már megőrülök ettől. Konkrét példák: anyósom már a baba megszületésekor mondta, hogy ugye nyáron megkaphatja pár napra az unokáját (most 7 hónapos)? Ha sír a gyerkőc nála, nem adná oda egyből, hogy majd az anyja megnyugtatja. Párom kerszetanyja is: mennünk kellett valahová, ő vigyázott rá, nála volt a bébi, elkezdett sírni... erre én meg akartam fogni, vagy legalább puszit adni neki, errő ő direkt úgy fordul, hogy ne is lásson a gyerek, és hogy menjünk már, majd ő elaltatja. Meg hogy kár, hogy szopizik, mert akkor ott tudnánk hagyni nála.

Jóban vagyunk anyósommal is, nincs velük gondom, de ezek a nézetek.... csak nálunk vannak, vagy másnál is előfordul. Ha telefonközelben vagyunk, miért nem lehet szólni, ha sír a gyerkőc?

Nem nevelem a gyerekem burokban, nem is fél még az idegenektől sem, könnyen barátkozik, tényleg szívesen ott hagyjuk a mamákra pár órára (két szopi között, mostmár egyre több idő, mert a tízórait és ebédet már ők is oda tudják adni) de az ilyen beszólások kiakasztanak. Bocs, ha hosszú lettem


2010. jún. 21. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
mert igazuk van ;) és mert anyáink 6 hetes korunkban visszamentek dolgozni, nem 3 évig maradtak otthon velünk..és felnőttünk ;)
2010. jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Mert ők úgy nőttek fel. Más világban, más szemlélettel. Ezzel nem tudsz mit kezdeni,megváltoztatni a felfogásukat már nem lehet.
2010. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
szia, sztem az lehet mögötte, hogy ők még 6 hósan beadták bölcsibe a gyereket, vagysi minket, és mentek dolgozni. ott meg ugye nem látták hogy mi megy. próbáld meg finoman érzékeltetni hogy mi is van, hogy gondolod. nálunk is ez volt, az anyósom mondta, 7 hós volt ababám, hogy meg kéne próbálnom kicsit önállóságra szoktatni...érted, egy 7 hónapost!!!! kiakadtam, mert már régebben is pedzegette a témát. ráadásul, nem is tom, hogy kellett volna, mert ő 400 kmre lakik, és kb. 2 havonta jön 2 napra....a mai napig is idegen a kislányomnak, ami nem csoda, bár szetm azárt már vmi rémlik neki, mert már 18 hós. de alapvetően még mindig anyás. na én akkor mondjuk beszóltam neki, hogy majd én eldöntöm hogy mi a jó neki, én vagyok vele, én tudom mi a jó neki, mert én ismerem. kicsit idegesebben . azóta nem téma ez nálunk....
2010. jún. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

ne nézz szívtelennek de ezt én is megkaptam... és érdemes kihasználni. Mi két szoptatás között könyvesboltba mentünk a férjemmel hogy kicsit kikapcsolódjunk. A gyerek imádja a mamát és szívesen van nála nem azért mert otthagytuk!

Nem attól vagyok jó anya hogy ki se engedem a gyereket a kezemből hanem hogy nemcsak anya de feleség és társ is vagyok. Telefont vittünk és ha gond volt hívott.... szerintem igenis jót tesz ha az ember elszakad kicsit a mókuskerékből.

2010. jún. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
hihetetlen, nekem is mindig ezt mondogatták, mert hogy ők anno 3 meg 6 hetet maradhattak csak otthon...és?! nem az ő választásuk volt, ha tehették volna valószínüleg ők is maradnának. és nem tudom miért kell úgy elválnia a gyereknek az anyjától-ha csak egy két órára is, hogy sír.... azt ő úgy éli meg hogy erőszakkal választották el
2010. jún. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ok, de én nem mentem vissza dolgozni (mellesleg anyósom sem, mert párom tesója két évvel fiatalabb nála) így én vagyok egész nap a babámmal, nem más. Aki korán visszamegy dolgozni, az megteheti, mert tudja kire hagyni a babát, és őt is nap mint nap szokja a baba. De általában azért ez nem így van manapság. Én nem másnak szültem a gyereket, hogy nevelje. (ezzel nem leszólni kívánom azokat, akik hamar visszamennek dolgozni, nem is ez a téma, mert ők is otthon vannak este a babájukkal, altatják, babusgatják.)
2010. jún. 21. 12:59
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi együtt lakunk anyóssal. Elég jól megvagyunk. Nem szoktam ráhagyni én sem a babát, eddig 2szer fordult elő 1-1 órára. Hagynám én többet rá, ha bírná szusszal az energiagombócomat :) 21 hónapos, anyós meg 74 éves :)

De azt ő sem hagyhatja szó nélkül, ha nem látja hogy hol van a gyerek. Rögtön visít át a szobájából, hogy hol a gyerek. Hát mondom velem játszik, vagy néha mesét néz, vagy épp az apjával fúr farag. Nem ölöm meg a kölköt, és nem hagyom meghalni, csak mert nem a szeme előtt csinálok vele mindent. Soha nem fogja megérteni, ő ilyen.

Néha már én is csak annyit kiáltok vissza ha nincs kedvem udvariaskodni, hogy: - A szüleivel lenne ha hagyná.

Ilyen generáció, azt hiszik, hogy mivel az ő gyerekeiket is a nagyszülők nevelték, ezt nekik is és nekünk így kell továbbvinni. Nekünk meg nem muszály rájuk hallgatni. :)

2010. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert ő a nagymama, aki felnevelt 1, 2 vagy akár több gyereket is, és sok mindennel találkozott. Azt hiszi mindenre tudja a megoldást. Ismerős a helyzet! Hallgasd meg, aztán felejtsd el. Vagy meg se halld! Mert ha jól látom azért neked is jól esik, hogy vigyáznak rá, akkor meg használd ki az alkalmakat. Nekem nagyon jól jön, mikor a kislányom nincs itthon, mert akkor haladok a házimunkával és ha hazajön együtt tudunk játszani. Sajnos nálunk vita van, ha anyósoméknál két éjszakát is ott tölthet a lányom, akkor a keresztanyja azt szeretné, hogy nála három éjszakát töltsön el. És hát a keresztnek nincs (még) gyereke. Ő nem tudja felfogni, hogy igenis vannak helyzetek, amikor csak anyucihoz akarnak bújni a kis lurkók! Mert csak anyuci tudja mindenre a megoldást!

Egy fél éves kislány anyucija

2010. jún. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
az unokahúgom 13 hónapos, messze lakunk tőlük, havi egyszer lát egy-két órára, múltkor meglátott és nem akarta, hogy átvegyem a húgomtól, még bőgött is, 2 perc múlva nem tudtam letenni, mert úgy bújt és hajtotta a fejecskéjét a vállamra...hidd el, más is meg tudja vigasztalni, ha sír, más is tud vele foglalkozni, ha nem vagy ott ;)
2010. jún. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az előbb még csak egy volt :o) Szóval igen, nem vagyunk összenőve a gyerkőccel, sokat hagyjuk itt, ott mi is két etetés között, de valóban, miért nem lehet szólni telfonon, hamár ilyen mobil társadalom vagyunk, ha sír a gyerek este elalvásnál, és nem tudja megnyugtatni. Párom ment vissza, hogy megnézze minden rendben e, a gyerek még mindig sírt és érdekes módon a páromnál 3 perc alatt elaludt. Ezt miért nem lehet hamarabb? Miért kell bebizonyítaniuk, hogy márpedig ők is meg tudják nyugtatni a gyereket, ha sír, közben meg lehet, hogy csak anya kell neki (vagy apa).
2010. jún. 21. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!