Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik jellemző rátok, minden...

Melyik jellemző rátok, minden aprósággal szaladtok az orvoshoz vagy csak végső esetben?

Figyelt kérdés
Főleg kicsi babás anyukakra vagyok kivancsi.
2018. aug. 28. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Csak akkor viszem ha nagyon muszáj vagy nem tudom mi a baj.

Pl mikor 40 fokos láza volt nem rohantam pánikolva az ügyeletre, hanem szépen levittem neki. Viszont mikor reggelre teli lett kiütéssel és gőzöm sem volt, hogy mitől, akkor bevittem

2018. aug. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Semmivel nem rohantunk még oevoshoz, jövő héten lesz 9 hónapos. Probléma volt: egy kis nátha 3 hónaposan és a hozzátápi elején 1-2 hasfájás/hasmenés. A fogzást is nehezen viseli, 3 hónaposan már kijött az első 2, most 8-nál tart. A kötelező látogatásokon kívül nem találkoztunk még a gyermekorvossal. 😊 Nem gondolom, h egy kis orrfolyással vagy köhögéssel, hígabb széklettel orvoshoz kéne menni, hiszen ezek kezelhető dolgok. Amivel mennék: durva hányás-hasmenés, hosszabb ideig tartó étvágytalanság, nagyon csúnya köhögés, v bármi ijesztő tünet, mint hajhullás, kiütés v vér a pelusban.
2018. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Abban az esetben fordultam orvoshoz, ha nem tudtam mi a gond.

Láz esetén, megfázással nem vittem orvoshoz. Figyeltem, kezeltem és minden esetben rövid idő alatt elmúlt minden. Tudtam nincs gond.

Amikor kiütéses lett, akkor is inkább végig vettem a lehetőségeket és mindig megoldottuk. De ehhez egy egészséges gyerek kell.


Sajnos nálunk annyi gyerek van a körzetben, hogy nem szeretik ha kis dolgokkal kopogtatunk a rendelő ajtaján. Épp ezért első körben magam jövök rá, mi lehet a gond. Ha nem múlik, jöhet az orvos.


Ha komoly dolgot láttam volna rajta: viselkedési zavarok, túlzott fáradékonyság, stb akkor vittem volna persze. De szerencsére nem volt ilyen.

2018. aug. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

10 hónapos a babánk.Egyszer 3 hónaposan vittük ügyeletre és jól tettük ,mert oltási mellékhatásként hányt,hasa ment kiszáradt.

Ezen kívül státuszokon látja havonta egyszer a gyerekorvosunk a gyereket (nálunk orvos,védőnő is ott van).De a kórházba kerülésen kívül csak fogzás alatti hasmenése volt, enyhe hőemelkedése.

2018. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk rokonunk a gyerekorvos, így kicsit más, de mindig felhívom előtte hogy bevigyem -e vagy sem..

Ha nem rokon lenne akkor csak olyan problémával vinném amit itthon nem tudok orvosolni.

Pl vírus átmegy bakteriálisba, kiütések, el nem múló hasmenés, erős köhögés,fülfájás, stb.

2018. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem rohangálok aprósággal de nem is várok a nagy bajig. Hőemelkedést, enyhe lázat otthon csillapítok, ha másnapra nem múlik viszem orvoshoz mert tudom, hogy akkor valamilyen gyulladása van (fül, torok, mandula). Hányás-hasmenéssel azért megyek orvoshoz, hogy gyógyszert irassak fel nekik, tudom, hogy mást úgy sem tud velük csinálni.

Kislányom hajlamos a 40fokos lázra, 6 ilyen esetből 3x voltunk ügyeleten, nagyon kedveltek minket de pont lesz.artam, amikor már 2 órája semmi nem vitte le a lázát kétségbe estem. Kiütéssel nem rohanok orvoshoz de ha napokig nem múlik megmutatom.

2018. aug. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem másfél éves, de kb úgy járok el mint az előttem szólók. Náthával nem megyünk, arra nem ad semmit, kezelhető. Ha bakteriálisba átmegy,akkor viszem,mert arra kell gyógyszer. Vagy ha hirtelen magasra szökik a láza.(Bár ez egyszer fordult elő.) Hasmenéssel akkor,ha nem múlik.
2018. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1,5 évesen egész éjjel sírt ahogy köhögött, majd hányt is. Persze hétvége volt, bevittem, nehogy kiszáradás legyen. És nagyon jól tettem, infúziót kapott, plusz kiderült, hogy köhögésnél azért sírt mert nem kapott rendesen levegőt és fájt neki. Láza nem volt. Szóval igen, ha látom, hogy beteg, elviszem orvoshoz.
2018. aug. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!