Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csak a vizet melegítem fel...

Ha csak a vizet melegítem fel a mikróban az is baj?

Figyelt kérdés
2 hetes babám tápszeres lett. Az edényben történő melegítés lassú és nem lehet kiszámolni pontosan mennyi ideig menjen, így vagy túl meleg vagy hideg lesz. Ellenben a mikróban pontosan lehet tudni egy idő után h hány másodpercre kell pl. 60 ml tápszert felmelegíteni. (illetve csak a vizet) Utána tenném bele a tápszert, összerázom és kész.

2018. szept. 2. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miert lenne baj ?
2018. szept. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vajon van, aki máshogy csinálja?

Én is forraltam nagyobb adagot, aztán mikróban melegítettem vissza a vizet, bele a tápszerpor és kész.

2018. szept. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Már elcsitultak a mikrózás feltételezett káros hatására vonatkozó képzelgések keltette hullámok.
2018. szept. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem baj ha mikrozod, de egyáltalán nem lehet tudni, hogy mennyire melegítette fel, legalábbis a miénk ilyen fura, 30 mp alatt néha túl forró, néha hideg, a legjobb vizforraloban melegíteni a vizet, a miénkkel 10 mp és ahogy sercegni kezd kikapcsolom.
2018. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok mikró ellenes, de a 2-esnek a kérdésére válaszolnék. Vajon van, aki másképp csinálja? Igen, én! 2 féleképpen.

Felforralok nagyobb adagot, kiöntöm kancsóba, amikor adom a tápszert a babának akkor forralok megint, és egy kis forró vízhez öntök hozzá hideget, amit már előzőleg felforraltam és kihűlt. A másik mòdszer pedig, hogy a már kihűlt forralt vizet elkezdem ismét forralni, és félúton kikapcsolom a forralót, csak ameddig langyos nem lesz a víz, ez így pár másodperc alatt megvan.

2018. szept. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy szupi kancsós termoszom. Abba reggel és este is forralok vizet, majd kitapasztaltam hogy 200 ml tápszerhez 80-90 ml forró vizet öntök, a maradékot pedig szobahőmérsékletű babavízzel öntöm fel. A tápszert kimérem kis adagoló dobozkákba, zsutty bele a vízbe, rázom és kész. Voila ! 2 perc alatt be van keverve az adag tápszer. 10 hónapja így csinálom. Bevált.
2018. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom, mint az 5-ös
2018. szept. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van ilyen hőmérő, főzéshez, az is megoldhatja a problémát. Illetve vízforralóval gyorsabb, mint gáztűzhelyen. Nem kell teljesen felforralni a vizet, vagy önteni kell hozzá hideget, hogy pont megfelelő hőmérsékletű legyen.


Nem valószínű amúgy, hogy a mikrótól lesz valami baja. A későbbiekben úgyis az ételét is ott fogod melegíteni neki.


Viszont arra felhívnám a figyelmet, hogy az nem kérdés, hogy a mikró sugároz-e. Ami itt a kérdés, az az, hogy ártalmas-e illetve ha igen, mennyire. Ezt meg csak úgyis az évek fogják megmondani, kb akkor, amikor a mikrón nevelkedő generáció felnő. De persze ugyanúgy ott van a TV, a számítógép, az okostelefon, amik mind sugároznak... ezektől sem tilthatod el a gyereket.

2018. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia. Én úgy oldottam meg, hogy vettem egy új vízforralót, ami csak a babáé. Baba vizet használok (azt nem kell forralni), bekapcsolom a vízforralót, míg melegszik a víz (csak keveset öntök bele mindíg, így hamar felforr), addig öntök a cumisüvegbe a hideg vízből, aztán a forralóbol ( kitapasztaltam melyikből mennyi kell, de mindíg ellenörzöm. Ha jó a víz hőfoka, jöhet a tápszer. Ősszerázom, és már ihatja is.
2018. szept. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!