Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejet mikróban tényleg...

Anyatejet mikróban tényleg nem szabad melegíteni? Károsítja nagyon? Csak langyosra melegítem.20mp az is árt?

Figyelt kérdés
A cumisüveg melegítővel/vagy forró víz az a gondom,hogy 5-8perc és addig úgy üvölt a pici,hogy a mikróhoz folyamodok,mert nem bírom a sírást.Úgy sír mintha 1hete nem evett volna...Szóval mit gondoltok?Olyan rossz a mikró?
2009. aug. 18. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Hát biztos hogy nem tesz jót neki. Az én babám már 5 hónapos, és mi már bébiételt is eszünk, de még azt sem javasolják mikróban melegíteni. Szerintem inkább ne mikrózz, a sírás nem árt a babának /még ha rossz is hallgatni/, a mikrohullám viszont igen!
2009. aug. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Lehet nem árt a sírás neki,de úgy sajnálom a szívem majdnem megszakad úgy sír ilyenkor,pedig ébredés után pár perc telik csak el és mégis.

Nem éheztetem,mert így is sokat eszik 160-180ml/etetés napi 5x Már 6kg így 8hetesen...(4kg született)

2009. aug. 18. 10:45
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Kerüld a mikrózást, ha lehet.

Fogj egy edényt, tegyél bele egy kis vizet és abban kezd el melegíteni. Nem tart az sem sokáig, hamar megmelegszik, a pici pedig ki tudja várni azt a pár percet, hidd el, nem lesz baja ha addig sír.

(Nekem egyébként eszembe se jutott berakni a mikróba a gyerek kajáját melegíteni...még hajnali 2-kor se hulla kómásan.)

2009. aug. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Azért nem szabad mikróban melegíteni az anyatejet, tápszert, stb, mert kiöli belőle a hasznos és fontos tápanyagokat, stb

Ahogy az előttem szóló is mondta, egy kis edényvizet melegíts, és abba tedd az üveget.

2009. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

A mikrohullámú sütő az ételben lévő vízmolekulákat "rezgeti" meg,ettől melegszik fel az étel.Semmi baja nem lesz az anyatejnek sem,de mivel nem vagyok atomtudós,itt egy szakértői vélemény:

"De abban a tekintetben is megnyugodhatunk, hogy a mikrózott élelmiszer nem tudja elnyelni vagy felvenni a mikrosugarakat, s nem is tudja tárolna ezt az energiát. Abból, hogy a mikrosütő belülről kifelé, s nem kívülről befelé degenerálja az élelmiszert, még nem következik az, hogy több rákkeltő anyagot tartalmazna, mint a hagyományos módon hőkezelt élelmiszerek, s bizony azt sem állíthatjuk, hogy a mikrózott élelmiszerben kevesebb táplálék és vitamin van, mint elfogadottabb társaiban."

2009. aug. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Anyatejet nem szabad mikróban melegíteni.

Nem a mikró káros hatása miatt,hanem mert az anyatejben lebomlanak a mikrohullámok hatására a hasznos anyagok.Még 20mp-re sem szabad betenni.

Amúgy minden más ételét nyugodtan melegítheted mikróban,semmi baja nem lesz tőle.Ha pótlást kap akkor csak a vizet,tejpépeknek is a vizet,utána tedd bele a tápszert,és a főzelékeket is melegítheted benn nyugodtan.

A tejnek azt tudom javasolni,hogy gyújts alá gáztűzhelyen egy kis edénybe víznek,abba tedd bele pillanatok alatt meleg lesz.

2009. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Ezen én is sokat filóztam. De mivel most pár napig nyaraltunk a következőképpen oldottam meg. Tápszeres babámnak mikor a vizet öntöttem a cumisüvegbe azt melegítettem pár másodpercig. Aztán adtam hozzá a tápszert és ráztam össze.
2009. aug. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lepontozhattok, de azért leírom amit tanultam az egyetemen és amit a mindennapokban a munkám során is használok.

A mikrohullám valóban a vízmolekulákat rezegteti meg és ezáltal melegít, viszont a fehérjék, aminosavak, nulkeinsavak térbeli szerkezetét képes megváltoztatni. Ezáltal a fent említett molekulák minőségét is befolyásolhatja.

A mikrohullámot mi a genetikai laborban használjuk az anyagok feltárására. És nem órákon át mikrozzuk, csak rövid ideig, pár percig.

Én is anyuka vagyok, szoptatok és tettem el a fagyasztóba tejet. Ha majd azokat fel szeretném használni, én nem fogok mikrozni.

2009. aug. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem igazán étem, hogy miért lett lepontozva az első válaszoló, mikor igaza van. ha téged ennyire zavar, hogy sír a gyerek, abban az 5-10 percben, vedd fel addig a kezedbe. és persze azt sem hiszem, hogy a baba annyira éhes lenne, hogy ne bírjon ki 10 percet, míg megmelegszik a tej, sima forró vizbe kell beleállítani....
2009. aug. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak


Persze,de szerintem nem mindegy hogy 20mp-ig üvolt vagy 10percen keresztül hajnali 2-kor.

Főleg,hogy a párom hajnali 4-kor kel... :[

Amúgy a kérdés óta szerencsére nem kell mikrózni az anyatejet,mert rájott 1hónap utána kisfiam,hogy lehet ciciből is enni,addig nem volt hajlandó. :[

2011. márc. 12. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!