Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babának meddig...

6 hónapos babának meddig lehet hátrahúzni a fitymáját?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre mintha az utóbbi 1-2 hétben kicsit összeszűkült volna neki. Ugyan olyan vastagságú sugárban pisil mint eddig, abban nem gátolja a bőr de ha próbalom finoman hátrahúzni csak a hugycsőnyílás látszik meg körülötte 1 mm maximum. Ez ennyi idős korban normális?
2018. szept. 3. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagy normális, tilos piszkálni három négy éves korig nemhogy hat hónaposan ????
2018. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Fiamnak teljesen hátra lehetett ennyi idősen.

De én születésétől minden fürdetésnél hátrahúztam 2-3x, amennyire a bőr engedte. Fél évesen már teljesen feljött.


Most 5 éves, soha semmi problémája nem volt ebből (mégha lepontoznak is ezért).

2018. szept. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Tilos hozzányúlni! Ha nincs begyulladva és tud pisilni majd 3 éves kora körül ha egyedül pisil, magának kezdje, huzgalja. Én kisfiam is így volt, hogy semmi nem látszott, de nem piszkáltam. Elmentünk gyerek urulógushoz. Ő mondta ezt és tényleg amikor nagyobb lett és magának huzgalja, szinte 2 hét alatt lejött teljesen a bőr.
2018. szept. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Semeddig, mert ne huzogasd. 1 eves korig amugy is tilos, es felesleges is.

En soha nem piszkaltam. Apuka tanitotta meg, hogyan tisztítsa meg, most 5 eves, rendesen feljön neki piszkalgatas nélkül.

2018. szept. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

kedves 1. normális vagyok. Nem rángatom neki, fürdésnél szoktam annyira hátrahúzni amennyire engedni, tudtommal azt is tisztán kell tartani. Te talán évekig nem mostad meg a fiad fütyijét?

Rajtad kívül mindenki tudott sértegetés nélkül válaszolni. További szép napot.

2018. szept. 3. 12:11
 6/6 VeDi84 ***** válasza:
64%

Kérdező!

Én is azon "nem normális" anyukák közé tartozok, aki gyerekorvos utasítására 2 hónapos kora óta ameddig a bőr engedi óvatosan hátra húzom. Szintén 6 hónapos a fiam.

5 hónapos koráig hasonló volt, mint ahogy leírtad, éppen a nyílás látszott ki, pisilt szépen. Aztán a férjem egy kinti pucérkodás során észrevette, hogy oké, ívesen pisil, viszont pisiléskor megduzzad a bőre, ergo a nyílás szűk, a bőr alatt feszít a pisi. Kaptunk szteroidos krémet. Ez 3 hét alatt olyan sokat használt, hogy már kb. a makk 1/3-a kilátszott, annyira hátra ment a bőr.

Szóval szerintem ha a korábbitól eltérő dolgot nem tapasztalsz, vagy a gyerekorvos nem mondja, akkor nincsen gond.

2018. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!