Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te hagyod néha sírni?

Te hagyod néha sírni?

Figyelt kérdés
Kövezzetek meg de én bizony igen. Hagytam és hagyom sírni néha a gyerekeket. Másképp az életben nem végeznék az otthoni teendőkkel. Miért olyan nagy probléma manapság az, hogy neveljünk egy gyereket? Én azt látom, hogy manapság a gyerekek többsége kis mini terrorista, akitől szó szerint félnek a saját szüleik. Mert ha rosszat tesz, már a kezére sem lehet rácsapni lassan...hanem simogatja érte a szülő. Milyen generáció fog így felnőni?

#baba #nevelés #sír #sírni hagyni
2018. szept. 7. 09:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem hagyom sírni. Vagy akkor csinálom, amikor alszik, vagy magamra kötöm, vagy pihenőszékben jön velem. Nem hinném, hogy a csecsemőként sírni hagyott gyerekek jobban tisztelnék a szüleiket. Valami baja van, azért sír.

Később persze a hiszti más, azt hagytam egy ideig, hogy lenyugodjon.

3 gyerekem van és nem terroristák.

2018. szept. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekem 5 hónapos a lányom, max akkor hagyom sírni ha még 3db teregetni való ruha van a mosógépben és közben sírva felkel akkor azt a hármat még kiteregetem aztán megyek a gyerekért. Vagy hasonló helyzetekben még 1-2 percig amíg elintézem gyorsan a házimunka végét ha éppen ott tartok. Ha akkor sír amikor épp a közepén tartok valaminek akkor felveszem megvígasztalom, megetetem (ha éhes) aztán odaviszem magammal a pihenőszékében, és miközben főzök/mosogatok/teregetek stb addig játékot adok a kezébe ha éppen kezdi unni akkor beszélek hozzá, felveszem aztán pár perc múlva visszateszem és csinálom tovább a dolgom. Lassabban végzek az igaz, de nekem így is megéri.
2018. szept. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Teljes tévedésben vagy. A sírni hagyás nem nevelés, hanem cserbenhagyás. Főleg egy magatehetetlen csecsemőnél.


Sose hagytam sírni a gyerekem babaként. A kisgyerekkor és a tudatos hiszti más. Azt már lehet (részben) ignorálással is kezelni.

Nem mini terroristák a gyerekeim, nem is félek tőlük, de ők se tőlem, ami nekem fontos, ha neked nem is.

2018. szept. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Elég szomorú, hogy ez a 2 véglet létezik egyesek fejében. Kisbabát sírni hagyni, mi értelme? Persze, megtanulja, hogy rajta nem segítenek, ő nem fontos. Egy kisbaba nem azért sír, mert zsarnokoskodni akar. Nem képes türelemre, egy kisgyerek se végtelen ideig, de bizony akkor már felfogja, hogy kicsit várnia kell, de amúgy is az a természetes neki, hogy úgy is segítek, mert mindig segítek. Mert nem hagytam sírni. Úgy gondolom, az életkorának megfelelően nevelem-látom el. Nem egy zsarnok. Nem agresszív. A hisztizés se jellemző már. Hallhat rám, általában, mert megbízik bennem. És nem azért, mert félne tőlem. Én se félek tőle és ő se tőlem. 3 éves jelenleg.
2018. szept. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Gyanús, hogy szeretnéd azt a kövezést. :)

Megfordítva én is állíthatnám, hogy azok az anyák, akik sok időt fordítanak a takarításra, főzésre vagy csak kevésbé "közhasznú" dolgaikkal való haladásra, biztos nem törődnek eleget a gyerekükkel - kvázi nem nevelik...

Ha egy csecsemőt folyton sírni hagysz (és nem arról beszélek, hogy csakazértis elmész pisilni egy órás szoptatás előtt), akkor nem neveled, hanem arra tanítod meg, hogy nem érdemes sírnia, mert nincs, akit érdekel, a világ nem válaszol. De e között és aközött, hogy mennyire fogod megtanítani, hogy mit szabad és mit nem, nincs konzekvens összefüggés. És egyik sem nevelés. A nevelés inkább a példamutatás, szokások átadása, mesélés, éneklés... szóval az érzelmi intelligenciára való hatás, amiktől majd a gyerek tulajdonságai, képességei kialakulnak.

2018. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Ez valoban nem nevelési eszköz hanem cserbenhagyás.


De belinkelném azt a cikket amikor a kisgyerek szemszögéből irták le a napját.

Kb olyasmik vannak benne hogy probálkoznék egyedül enni de nem haggyák, csalodok de felvidit ha ledobom leesik de azt sem szabad, semmit sem szabad amiben jo vagyok es tetszik de elvárják hogy gyorsan maszat nélkul egyek csalodom de nem birok kiszállni az etetőszékből es elfutni, ilyesmik


Nem csak az evés, az egész napját leirják hogy mikor miért jut el már a sirasig a gyermek es a siras oka nem akkor kezdődött amikor már sir, mert az már az utolso apro csepp volt ahhoz hogy elkeseredjen végleg.

2018. szept. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

Én babakorában pont arra törekedtem hogy redukáljam a sirásait. Már joval hamarabb ott viritottam az ágyànál higy az első hangra már szoptatom is. És láss csodát 3-4 honaposan már tátogással jelezte ha éhes és nem sirással. Bízott bennem. Egy csodaként éltem meg.

Vagy amikor 3 hetesen sok volt neki a nyüzsgés a plázában, az apja is észrevette hogy ugy sir hogy közben kukucskál, minket figyel hogy mi lesz a reakcio, szoval nem csukott szemmel magánkivül orditott. Nagyon cuki volt ahogy a kiváncsiság is kiült az arcára a könnyek között :) gyorsan vittük is levegőzni, ki a szabadba :)

2018. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Én akkor szoktam hagyni, amikor berakom az ágyba és mielőtt elaludna kb. bőg egy percet, ilyenkor jobb hagyni, mert ha simogatom, akkor nem alszik el, de te szerintem nem erre gondoltál, egy csecsemőt hülyeség sírni hagyni, lehet, hogy nem lesz tőle lelki baja (vagy igen), de neked kell hallgatni, amíg bömböl és szerintem úgy igen nehéz lehet takarítani.
2018. szept. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Én nem hagytam sírni a babámat... Ha kellett az egész házat le tojtam. Mikor nagyobb lett meg értette a dolgokat akkor elmagyaráztam neki.. A hisztit nem tolerálom és ezt ő is tudja.. Ha hibázom bizony mindig bocsánatot kértem és kérek a mai napig.. Most 6 éves lesz... Tisztel és én is tisztelem... Hála égnek ki mondhatom hogy sosem hozott kellemetlen helyzetben sehol!! Jó kislány imádom...
2018. szept. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!