Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezd el kúszni?

Mikor kezd el kúszni?

Figyelt kérdés
Kisbabám 6 hónapos múlt, de valamiért a kúszás nem megy neki. Ne értsetek félre, nem arról van szó, hogy már tudnia KELLENE vagy sem, tudom hogy ráér még. Nem ezzel van a probléma, hanem a rossz technikájával. Kb. 3-4 hete körbe-körbe már csúszkál nagyon ügyesen. Ugyanakkor, ha előre akar menni (márpedig nagyon akar!!!), annak legtöbbször nagy sírás a vége. Úgy csinál ugyanis, hogy a lábát csúsztatja (van hogy mindkettőt egyszerre), de a kezével csak markolássza a földet, a fejét pedig nem emeli. Olyan, mint egy kis vakond. Pedig amúgy sokat van hason és nincs baj a fejtartásával, sőt, mellkasból kitolja magát simán. De ilyenkor nem. Szerintetek változni fog ez magától, vagy segítség kell majd? NEM siettetni akarom, csak remélem ez nem egy rossz berögzülés és rájön a dologra magától. Másnak is csinált így a babája?

2018. szept. 12. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Így kezdik a kúszást.Magától kell rájönnie, hogy mit hogyan kell csinálnia ,hogy előbbre jusson.Így fejlődnek az idegpályák is ami fontos.Bőven időben van ha már érett a kúszásra fog kúszni.Nincs vele semmi baj.
2018. szept. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
:) sztem sok baba igy csinal. Nagyon jo uton halad. Szepen menni fog neki hamarosan aztan meg sem all majd, te meg mehetsz utana. :)
2018. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kúszás lehet körkörös is, tehát a te babád már kúszik.

Vannak ilyen gyerekek, az én lányom is csak körkörösen kúszott, majd utána mászni kezdett. Előre kúszni sosem tudott.

2018. szept. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém tolatott:)


Az ilyen kis mérgeskedésekből fog elindulni a te babád is, ne aggódj!

2018. szept. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rájön majd magától, ne aggódj :) az én lányom eleinte nem is használta az egyik oldalát, nagyon aggasztott is. De pár nap múlva már egyre szabályosabban kúszott.
2018. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok! Remélem előbb-utóbb rájön a dologra. Addig is max. lyukat fúr a szőnyegbe... :)
2018. szept. 12. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!