Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg csak a 8. hónap körül...

Tényleg csak a 8. hónap körül kezd kúszni egy baba? Kislányom 2,5 hós, már küzdené magát előre, centiket halad is, de ugye ez nem kifejezetten látványos haladás. Valóban még 5-6 hónapig marad ez az állapot? Olyan soknak tünik.

Figyelt kérdés

2013. jún. 13. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta,hogy csak a 8.-ik hónap körül kúsznak a babák?:)
2013. jún. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hónaposan kezdett kúszni. 5 hós korában láttam rajta, hogy szeretné előre küzdeni magát. Szerintem ez babafüggő.
2013. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

7 hós körül kezd el kúszni átlagosan, de 5-6 hós kor elött tuti nem fog. nekem a második lányom újszülötten képes volt az ágyban 1 métert is arrébb evickékni, de ez inkább a nyugtalanság miatt volt, nem megfogni akart valamit, csak egyszerüen mocorgott és arréb tornázta magát.

Tudatosan 5-6 hós kor elött tuti nem.

2013. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

A 8 hónapos kor már a vége, amikorra kúszni "illik".

A viszonylag késői mozgásfejlődésű fiam is kúszott már 7 hónaposan, de mászni 10 és fél hónaposan, járni 15 hónaposan kezdett csak.

A kislányom 5 hónaposan már kúszott, 6 és fél hónaposan már mászott, 11 hónaposan járt.

2013. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as nagyon nincs igazad.

Legkisebb lányom 6 hónaposan már mászott és felült egyedül, nyolc hónaposan lépegetett állva oldalra kapaszkodva.


Nagy különbségek vannak. Három gyerekemből volt egy átlagnál lassabban, egy átlagosan és egy átlagnál gyorsabb fejlődésű.

De ez csak a mozgásfejlődésre vonatkozik, és később egyiknek sem származik sem előnye sem hátránya abból, hogy mit mikor csinált.

Pl. a legkisebb gyerekem nem is kúszott, mert rögtön mászott, előtte csak ringatta magát négykézláb, de nem haladt előre. Ilyen is van.


Kérdező, lehet hogy a tiéd sem várja ki a 6 hónapot.

De néha meglepően sok idő is el tud telni két művelet között, amik logikusan közelinek tűnnek.

Pl. a legnagyobb lányom 9 hónaposan felállt és lépegetett, de csak 16 hónaposan indult el egyedül.

2013. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bár valóban eltérő a gyerekek mozgásfejlődése, de azért abban szerintem nagyjából egyetérthetünk, hogy 2,5 hónaposan még nagyon messze a kúszás. Szerintem legkorábban 5 hónapos kor körül lehetséges, de ez azért ritka.
2013. jún. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

én is korainak tartom 2,5 hósan természetesen, csak gondoltam olyan 3-4 hós korában már elkezdi. hát ezek szerint nem. mindenesetre kíváncsi leszek! :)

köszönöm a válaszokat! :)

2013. jún. 13. 14:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Fiam 4,5 hónaposan kezdett kúszni,5,5 hónaposan mászni,9,5 hónaposan ment.Minden baba más.Ő 2,5hónaposan meg sem moccant,csak próbálkozott az oldalra forgással:)

Első voltam.

2013. jún. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jajj igen, azt el is felejtettem írni, hogy már 2x átfordult hasról hátra. természetesen véletlen volt, de azóta gyakran görgetem az ágyon :)
2013. jún. 13. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!