Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mennyit alszik a baba első...

Ki mennyit alszik a baba első éve alatt? Utánna jobb lesz?

Figyelt kérdés
2018. szept. 13. 03:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én a mázlista vagyok.

19:30 tól 3-4-ig alszik a 10hetes lányom hetek óta.


Van amikor kel 1-kor, olyankor 5után kel legközelebb.


2 hetesen is csak 12-kor 3--kor 6/kor kelt


Nem szopizik órákat, de peluscsere büfi, nekem pisi, inni miatt kb 30-40 p éjjel

2018. szept. 13. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Együtt alszunk, szerencsére nem volt hasfájós. A legtöbb éjszaka csak néhányszor a szájába adom a cicit, minden gond nélkül kipihenjük magunkat mindketten. Most 1 éves.
2018. szept. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
9 hetes korától csak 1x kelt olyan hajnali 2 körül, aztán egy éves kora után már átaludta az éjszakát. De tudni kell, hogy eleve nagy az alvókája, három éves elmúlt de még mindig két-három órákat szundít délután és éjszaka 10 órát alszik. Plusz mi is együtt aludtunk úgy, hogy ő babaöbölben volt, így ahogy hallottam, hogy ébredezik, meg tudtam simogatni, ez sokszor bőven elég volt ahhoz, hogy ne ébredjen fel teljesen és szépen visszaaludt. :)
2018. szept. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

4 gyermekem van. Megszuletesuktol 2 éves korig nem aludtak át egy ejjelt se.

Újszülöttkent kis csecsemőkent oramu szeruen 2.5 óránként ébredtek. Aztán volt amikor csak 3orankent vagy 4,aztan jött egy fejlődési ugras vagy fogzás és akár óránként is.

Vagy hajnali 2kor felebredtek és 5ig nem voltak hajlandók visszaaludni.

Mindegyik egy éves koráig szopott kB, gondoltam utána majd jobb lesz.

Nem, akkor is tovább ébredtek. De mindegyikük szinte pont 2 évesen abbahagyta. Korai kelok mai napig fel 6-6 de legalább éjjel alszanak.

Ezzel még szerencsésnek érzem magam mert barátnőm kislánya és kisfia is meg 5 évesen is járkál és atmegy a szulokhoz éjjel, sír stb.

2018. szept. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
3 évesen már nem ébredt éjjel. A mai napig korán ébred hétvégén is. 6 éves. Még nem pihentem ki magam.
2018. szept. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Fú, én nagyon keveset aludtam. Eleinte jó volt, 2x kelt a lányom, majd 1x, azt 2-4 hónapos kora közt aludt este 7-től reggel 6-ig. Aztán elkezdődött a fogzás, mozgásfejlődés, és egyre többször kelt. A csúcs valami 11-12 hónaposan volt, nagyjából félóránként megébredt. Együttalvással sikerült elérni, hogy én is tudjak pihenni.

Most 3 éves múlt, 2,5 éves kora óta a hét felében átalussza az éjszakákat, a másik felében egyszer felébref, iszik, és alszik tovább. Szóval már jó a helyzet.

2018. szept. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

6-is akkor még ne kiabáljam el?

1-es

2018. szept. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, amikor ennyi idős volt a gyerekem, én is örültem, hogy de jó alvókája van. Aztán jól elromlott :D a 4-6 hónapos kor sokaknál vízválasztó, ahogy látom, itt is gyakran olvasom. Remélhetőleg nálatok marad az alvás, de azért készülj a rosszabb verzióra is :)

6-os

2018. szept. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Az egyik gyerekem 3 hósan kezdte átaludni az éjszakát, nappal 5 evett. Egy éves koráig napközben kétszer aludt 2-3 órát, éjszaka 11-12 órát aludt. Még 6 évesen is aludt délután, éjszaka meg 10-11 órát.

A másik gyerekem 6 hós koráig 2-3 óránként evett éjjel-nappal. 2 évesen még 3-4x kelt éjszaka, de délután már nem aludt. Most 4, már csak olyan heti 3-szor kel fel hajnali 5 óra felé, éjszaka meg 8-9 órát alszik.

2018. szept. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Változó.. a kicsi 3 hós korig 1-2 óránként kelt, hasfájoós volt, 7 hós korig 2x kelt enni, 9 hós korig 1x. Azóta alszik. Reggel 6-7 között kel, este 8ig elalszik. Nem panaszkodhatok.

Első gyerek 3 és 5 hós kor között átaludta az éjszakát aztán volt, hogy 10x is kelt. 11 hósan hagyta el az ébredéseket, azt nem mondanám, hogy átaludta az éjszakát, mert minden egyes napot hajnal 4-fél 5 fele kezdett el. Másfél évesen kezdett 6-ig aludni.

2018. szept. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!