Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma kicsit elveszettem a...

Ma kicsit elveszettem a türelmem a babámmal és eldobtam a kanalát meg mondtam egy két nem épp szép szót. Ez a méreg kb. egy másodperc alatt elszállt, de ilyenkor olyan bűntudatot érzek. Ugye nem marad ez meg a babákban?

Figyelt kérdés

A majdnem egy év alatt ez volt a második ilyen eset, szintén evés miatt. Már a huszadik kaját adtam neki és semmi nem kellett, csak a hiszti ment, no és akkor röpült szegény kanál:)

Ti voltatok már így?

Amúgy mindig játszunk kaja közben, de ez most nem a mi napunk volt:(


2010. jún. 22. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Annyira kiszámíthatatlan mi marad meg bennük. Ha nagyon megijedt, akkor lehet. A csúnya szavakat valószínűleg nem érti, csak a hangsúlyt. Máskor próbáld visszafogni, vagy legalább szaladj át addig a másik szobába :)
2010. jún. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha hisztizik, hogy nem kell, akkor én soha nem adok neki utána másikat.Ha éhes megeszi, ha nem, akkor nem erőltetem.

Egy éves a babád?Vagy mennyi?És nagyon hisztis?

Amúgy a múltkor egy kicsit én is berágtam, de nem dobálóztam.Bűntudatom nekem is volt.

Persze, hogy néhányszor egy kicsit kiborul az ember.Emiatt ne bánkódj!Kiegyensúlyozatlan felnőtt ettől még nem lesz.

2010. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
fő a türelem,ő még nem tudja azt mondani hogy ez nem kell mert nem szeretem vagy már unom...stb jelez hogy nem ok valami,ha felbosszant vele amiben nincs semmi,akkor inább hadd őt hisztizni kicsit nyugodj meg és akkor nem fogsz dobálozni és csunyán beszelni vele.:)ha még csak a második még elmegy de ha többször előfordul rossz élményként fogja megélni az evést és még szenvedősebb lesz az etetés.
2010. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Annyira vérzik a szívem, mikor ilyet olvasok, mert velem is volt már ilyen, és ha csak eszembe jut, sírhatnékom van, én is nagyon szégyenlem magam. Eddig csak egyszer, mert azóta mindig az jut eszembe, hogy mennyire fogom utálni magam ez miatt. Én nem hiszem, hogy megmarad Benne, mondjuk az is számít, mennyi idős, de anyu is mesélt 1-2 rossz dolgot kisebb koromról, de valahogy én egyikre sem emlékszem, csak olyanokra, hogy játszunk, rajzolunk, énekelünk stb :) Tényleg néha szakad a cérna, inkább szaladj másik szobába, ez jó tanács volt az előző válaszolótól :) Jó babázást!
2010. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jajj, ne értsetek félre, nem dühkitörés volt ez, olyan nálam nem divat:)Nem azért vállaltam gyermeket, hogy idegbeteg legyek, de vannak "azok a napok" mikor semmi sem jó:)

Csak egy b@ssz@ meg-et mondtam kb. olyan hangsúllyal, mintha egy kutyafáját mondtam volna, a lányom lehet, hogy semmit nem vett észre az egészből, meg a műanyag kanalat dobtam el magam elé.

Csak azért kérdeztem, mert bizti, hogy érezte rajtam, hogy ingerültebb vagyok és nem akarom, hogy azt higgye, hogy stressz a kajálás...

2010. jún. 22. 17:26
 6/11 A kérdező kommentje:

Amúgy Ő a mindenem, az életem, Isten őrizz, hogy bármivel megijesszem stb.

És ez nálunk tényleg nem divat, azért is van bűntudatom miatt, pedig tényleg kutyafája szinten volt:):):):)

2010. jún. 22. 17:32
 7/11 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: egyáltalán nem hisztis, tündér baba, most lehet, hogy emiatt az idő miatt vagyunk türelmetlenebbek Ő is meg én is.
2010. jún. 22. 17:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát sajnos nálam szinte mindennap elszakad a cérna pedig nem olyan rossz gyerek csak én vagyok türelmetlen. Akkor szoktam begugurulni amikor olyan dolgot tesz ami veszélyes rá és direkt csinálja. Már ütöttem rá a kezére ilyesmiért de sokszor kinevet még akkor is. :/ Nekem is van bűntudatom ha arra az 1-2 esetre gondolok amikor komolyan vette a haragomat de muszály megértetni vele a dolgot valahogy. Hiába szólok 150x, hogy nem szabad mert stb.,stb. azt hiszi viccelek.

16 hónapos anyuka

2010. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a türelem sajnos nekem is nagy problémám...nem tudom, lehet magnéziumot kéne szednünk anyukák, mert "valójában nem haragszunk, csak nagy rajtunk a nyomás" :))))
2010. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

:):):):)

A magnézium jó ötlet:)


Pedig mikor még pocakosan néztem a reklámot fel voltam háborodva, hogy milyen anya az ilyen, hogy nincs türelme a gyerekéhez...:)


Pici kincs elaludt rajtam, jól esik ilyenkor egy pici pihi:)

2010. jún. 22. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!