Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! Mik azok a...

Kedves Anyukák! Mik azok a dolgok, amiket a babátok születése előtt megvásároltatok, mert hasznosnak gondoltátok a babagondozáshoz, aztán mégsem vettétek hasznát, vagy csak az adott márka nem volt jó, nem szerette a baba, stb?

Figyelt kérdés
Babakelengye vásárlas előtt állunk és nem szeretnék a bőség zavarában eltévedni.Köszönöm a válaszokat!

2018. szept. 19. 15:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
83%

- Mellszivo, cumisuvegek (nem fogadta el a lefejt tejet egyik fajtabol sem, amiket vettem, aztan mar kesobb, mikor olvastam a cumizavarrol, nem is bantam)

- Travel systemes 3in1 babakocsi (az autosules jol jott belole, de ulnitudasig utalta, orditott benne, a mozes teljesen felesleges volt igy, a hordozokendo viszont kincset ert. Kesobb vettem konnyebb sportbabakocsit (lepcsore kell fel-le cipelni, az elozot szinte uj allapotban adtuk el)

- Extra hiperszuper etetoszek (utaltam, onnantol hogy enni kezdett szilardat, mibdenhova belement a kosz, az ikeas olcso szeket viszont imadtuk)

- Babaobol (boven eleg lett volna egy leveheto oldalu kisagy, igyse-ugyse hasznaltuk, mert egyuttalszunk, mert kulon rengeteget ebredt)

- Bimbovedo (cumizavart okoz, errolsem tudtam elotte, de nem is nagyon fogadta el)

- nem praktikus babaruhak (kapucnis felso, cipzaros felso)


Mi hasznaltunk pihenoszekszeru babahintat es jatszoszonyeget is, mindkettot szerette. Amit en igy utolag vennek, ami jol jott: gimnasztikai labda es hordozokendo altatashoz, 6-8 szett ruha 56-os es 62-es meretbol, kistakaro, halozsak, sapka, kiskad, ringathato szoptatos fotel, kozos kabat a hordozashoz, moshato pelenkaszett, par textilpelenka. Viszont nem lehet elore tudni sok mindennel, hogy a gyerek fogja-e szeretni, vagy lesz-e ra szukseg.

2018. szept. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Pihenőszék abszolut utálja...
2018. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Cumihegyek: próbáltuk az összes létező fajta cumit de repül mindegyik 30 másodpercen belül. + lázmérős cumi is ezáltal bár ezt ajándékba kaptuk

Pampers pelenkaraktár: NE vegyetek egy kis csomagnál többet (semmilyen márkából) nálunk annyira nem vált be sajnos, hogy a védőnőnek odaadtam vagy 3 nagy csomagot.

Ha lányotok lesz: ruhácskák. Utálom az összeset pedig vettem neki a Zarában nagyon csinosakat de feltűrődik a nyakába, sehogy se áll, kint van mindene, szívás így tartani. Felejtsétek el, vegyetek 1-2-t max ha alkalom van vagy olyat aminek bodys alszórésze van.

2018. szept. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
84%
Most 1 éves a lányom, szóval még viszonylag friss a lista, nálunk így volt: A pólya nekünk is felesleges volt, de ajándékba kaptuk. Tej gyűjtő kagyló - az elképzelés jó, de macera használni. Kézi fejő - szintén macera használni, iszsz mellett nem is kell (max kézzel fejni, ha még tényleg szükség lenne rá, akkor már kell az elektromos). Cumi, cumisüveg. A csörgők, rágókák és egyéb játékok legeslegkorábban 2 hó után kezdték érdekelni, addig úgyis szopi +alvás az egész nap. Nem praktikus ruhadarabok (50-56, sőt talán még 62 méretben is elég a body + rugi kombó). Babamérleget nem vettünk, csak kölcsönöztünk, ami jó is volt, mert csak 2 hétig volt nálunk. Légzésfigyelőt se vettünk, helyette együtt alszunk ❤️
2018. szept. 20. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

A hiperszuper etetoszeket en is hozzairnam a felesleges listahoz! Csakis a legegyszerubb tomeny muanyagot vennem amit 1 mozdulattal le lehet torolni! A mostanin valami puha muanyagparnas boritas van, nehezen tisztithato, a minta pedig 1 mosas utan lekopott! (Es csaknem 20ezer ftba kerult).

A sterilizalo folyadekot sem hasznaltuk, egy nagy literes ott all a szekrenyben. Nem akartam vegyszerezni a jatekait, inkabb szappannal es forro vizzel mostam oket.


Amit viszont nem vettem, mert azt hittem felesleges, de aztan utolag potoltam mert megis kellett : jaroka! Egy megvaltas volt. Fozes, hazimunka kozben benne volt a baba, tudtam mindent csinalni, napkozben abban aludt. Sajnos 8-10 hosan mar jart es megprobalt kimaszni belole, de addig hihetetlen jo szolgalatot tett.

Jatszoszonyeget egy nagyon kicsi, egyszeru darabot ajandekba kaptunk, azt hasznalta. De nagyon szerette, megerte volna beruhazni egy nagyobb, dragabbra.


Amit nem bantam meg, hogy nem rendeztem be teljesen a babaszobat. Kifestettuk a falakat es felraktunk 2 kepet. Nem zsufoltuk tele uj butorokkal, nem furtuk teli a falakat polcokkal, szekrenyekkel, lampakkal, nagy kepekkel. Ez jo dontes volt, hiszen fokozatosan tudtuk alakitani a szobat,es nem lett telizsufolva.

2018. szept. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék a " ruhácskát ne." csoporthoz..

Katasztrofa..


Ha hűvösebb van, akkor mindenképpen kantáros rugit kap.. Védi a derekát is.

Vagy talpatlant ugyanilyenből

Lányom hosszú lábú.. Mindegyiket labhosszban kinövi hamar, vagy széltében nagy..

Pedig csak 12 hetes

Zoknival egyszerűbb, ha jó méret, akkor nem rúgja le


Rengeteg cumi( bár kaptuk őket)

Nem cumizik

Cumisüvegkezdőszett ( 4 üveg, mosókefe, cumi)

Kaptunk ajándékaba is, van a mellszívóhoz is.

és konkrétan egyszer használtuk, amikor 38 fokban kellett 1,5 km arrébb orvoshoz mennem, így nem vittük magunkkal, hanem lefejt tejet kapott.

De ennyi.

1 üveg elég, de csak hogy ha kell, ne akkor kelljen rohangálni..de ennyi


Üvegmelegítő/ ételmelegítő is felesleges..


Hajkefe nekünk jó, heti koszmó elleni kezelésre ( nincs neki, de ha 2 hétig nem csinálom előjön)


Rengeteg játék ...teljesen felesleges

2018. szept. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!