Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyire tapadókorong a...

Miért ennyire tapadókorong a gyerekem?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag egy lépést nem lehet tőle megtenni. Ha leülök enni, rögtön jön, tépi a ruhámat, markol, sír hogy vegyem fel. WC-re sem tudok nyugodtan elmenni, veri az ajtót és sír amíg ki nem jövök. Játszani nem lehet vele, mert akármit rázogatok mutogatok neki, mindent eldob és mászik rám. Ha belémkapaszkodik én meg leültetem, mert arrébb kellene mennem, kitör belőle a sírás. Bár ez inkább hiszti. Nem foglalja le magát csak néha 1-2 perce, aztán rögtön jön rajtam csüngeni. Nekem ez ebben a mértékben már teher, egész nap ez megy és már nem bírom. Ha itthon van a férjem, akkor is ezt csinálja, csak pár percre tudna lefoglalni. Hogy lehet ezt a mértékű ragaszkodást mérsékelni? 13 hónapos.


(Ne írjon olyan, aki szerint tűrjek mert neki most erre van szüksége, valódi megoldást keresek!!)


2018. szept. 23. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Hinta, járóka, babakarám.

Nekem is hasonló a fiam, de ha nem lát elvan.

Beteszem a járókába, kicsit nyűglődik de aztán 20-30 percig játszik.

2018. szept. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Még nem jöttél rá? Beteszed a járókába, és hagyod hisztizni. Előbb-utóbb megunja, és rájön, hogy a hisztivel nem ér el semmit.
2018. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem vettünk járókát mert nem akartam korlátozni a gyereket, de egyre inkább úgy tűnik, hogy hiba volt. Nem szoktam felvenni amikor ilyen szituációban hisztizik, rászólok hogy fejezze be. Aztán vagy abbahagyja rögtön vagy pár perc után megunja hogy nem ért célt.
2018. szept. 23. 09:37
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Mar keso neki jarokat venni mert honapok kerdese es megprobal kimaszni belole. De nekunk nagyon jo szolgalatot tett.

Sajnos mar raszoktattad h allandoan csung rajtad, igy nehez lesz leszoktatni...

2018. szept. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan biztos, hogy jo megoldás a járóka, én most adtam el a miénket, nem mászik rám folyton a lányom szerencsére, de a járókát nem viseli el, ahogy beleraktam üvöltött.
2018. szept. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Legszívesebben visszamennék dolgozni pár órában hogy legalább addig nyugtom legyen és értelmes szellemi tevékenységet végezhessek.
2018. szept. 23. 10:23
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Hát akkor add bölcsibe, és menj vissza dolgozni. És légyszi ne szülj másodikat. Értem én, hogy ilyen választ nem kérsz, de a gyerekek ilyenek. Főleg, ha érzi, hogy le akarod rázni, akkor még jobban csüng. Ha úgy játszanál vele, hogy te is élvezed, és nem teher, akkor őt is jobban érdekelné a játék. Egyetek együtt, ne ülj le egyedül enni. Tedd az etetőszékbe, és kapjon enni olyankor ő is. Próbálkozzon egyedül kanalazni, vagy egyen apró falatkákat. WCre még sokáig követni fog, engedd be, és akkor nem ordít az ajtó előtt.
2018. szept. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy a 7-es írja..

Add bölcsibe, jobb lesz mindenkinek. Főleg a gyereknek.

Az enyém is nagyon anyás 14 hós lány és nagyon jól működik, hogy minőségi időt töltök vele, mikor mihez van kedve, aztán törődök a házimunkával. Jobban elvan így. Meg amúgy is tudja, hogy ha végzek, úgyis visszaülök hozzà.

2018. szept. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ennék én vele, de ha nem kapja meg azonnal a kaját, rögtön sír. Így is sokszor könyörgök neki hogy egyen hiába éhes (veri magát hátra a székben és sír, csapkod). Ahogy írtam már, játszani sem lehet vele mert akkor is csak mászik rám. Biztos én rontottam el valamit.

Nyugi, nem vállalok több gyereket.

2018. szept. 23. 10:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás. Teljesen normális, akkor is, ha neked ez nem tetszik. Ha találsz rà ellenszert, jelentkezz Nobel-díjra! 😂😂😂
2018. szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!