Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem nézi sok nagyszülő...

Miért nem nézi sok nagyszülő a baba érdekeit?

Figyelt kérdés

Olyan sokszor olvasom itt, hogy ezt, meg azt csinálja az anyós, após stb.Pl. fürdetéskor megy, mást enged meg a babának mint amit az anyukája engedne.És még sok más hasonló dolog.

Miért nem értik meg, hogy a babának kiegyensúlyozott életre van szüksége.Ennek érdekében nem ne szítsanak veszekedéseket, segítsenek be a kezdő anyukának, ha szüksége van rá.Örülni kéne, hogy pici van a családban.Boldognak kéne lenni, és nem marni egymást.Harmóniában kellene élni már csak a picik miatt is.Hogyan lehetne velük megértetni?


2010. jún. 23. 07:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz toleránsnak lenni manapság. És mindig kettőn áll a vásár, mert sok esetben az anyuka sem úgy áll az anyós tanácsaihoz.

Valahogy Mo-on mindig az anyós a sárkány. Pedig ismerek pár sárkány mamát is.


A nagyszülők mindig mást, többet engednek meg az unokáknak. Ez teljesen rendben van szerintem, azért nagyszülők, a gyerek meg pontosan tudja, hogy kinél mit lehet megtenni és mit nem. Pl. nagyiéknál hétvégén később fekszünk le, vagy délután is van egy szelet süti, később szólnak, ha ugrálnak az ágyon.

DE!

Ha alapvető dologról van szó, akkor már baj van. Pl. Mit egyen a gyerek (nálunk ez sarkalatos kérdés volt), veszélyes dolgokat is megengednek, esetleg leminősítik anyut és aput (hogy majd nem mondjátok el nekik). Na ezeket csírájában és nagyon határozottan el kell(ene) folytani.

De hogy ezt miért csinálják, na erre nincs válaszom. Tapasztalatom se sok, mert szuper anyósom és apósom van.

2010. jún. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nem nézik a gyerek érdekeit, hanem nem értik meg, hogy ma máshogy nevelnek gyereket, mint az ő idejükben. Nem hiszik el, hogy te, mint szülő, jobban tudod, mi kell a saját gyerekednek, mint ők. Nálunk is nagyon nehéz bizonyos alapvető dolgok betartása: mindig akkor állítanak be, amikor fürdenénk; szerintük nem kell a gyerek után menni, ha veszélyes dologra készül, mert tanuljon belőle; üssek rá, ha hisztizik és így tovább. Ja, és soha nem elég jó az unokájuk: miért nem csinál ezt meg azt, miért nem beszél, miért hisztizik, miért... Én általában elengedem ezeket a megjegyzéseket a fülem mellett, mert azt nézem, ki mondja, nem azt, hogy mit. Próbáltam már megbeszélni velük-süket fülekre találtam. Így én sem hallom meg őket-ez működik.
2010. jún. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk anyósom volt az, aki - ha ideje volt - jött, mint a távirat, nem nézett se embert, se istent, nem érdekelte, hogy épp szoptatok, vagy altatok, csak magát nézte, illetve azt, hogy ő az unokáját látni AKARJA.


Aztán megbeszéltük, hogy ez így nem lesz jó, mert ha épp altatok, vagy szoptatok, és ő meg becsönget minden előzmény nélkül, akkor kizökkenti a gyereket, és ez neki nem jó.

Kicsit megsértődött, de aztán felfogta, hogy ez nem ellene szól, hanem a gyerek mellett.


Én úgy veszem észre, hogy ezek a megengedem, mert miért is ne engedhetném, anyád túl szigorú dolgok nem rosszindulatból vannak, hanem azért mert aztán nem nekik kell kiköszörülni a "csorbát", hanem nekünk.

Pl: édesanyám halálra kényezteti a gyerkőcömet, és megenged neki nagyon sok mindent, ami itthon TILOS, de nem rosszindulatból, hanem azért, mert nem gondolja tovább, csak abban az időben gondolkodik, amit ott tölt vele a gyerek, abban a pár órában övék a világ.

Persze, ha hazaérünk, akkor meg én szívok, de szépen lassan majd kialakul a gyerekben, hogy itthon mik a szabályok, és a nagyszülőknél mik azok.


Az én nagymamám is sokkal többet engedett, mint anyu, mégsem voltak összetűzések.

Szerintem az éremnek két oldala van.

Azt is meg kell érteni, hogy a nagyszülő nem azért van, hogy neveljen, hanem hogy szeretgesse, kényeztesse az unokát, ők már egyszer voltak "gonosz, zord" szülők, most már csak a napos oldalát látják a gyerekkel töltött időnek.

Ez az ő joguk szerintem.

Nem kell ilyeneken kiakadni, úgy kell tekinteni, hogy ők ezt "kiérdemelték", a fegyelmezés a szülők dolga.


Vannak momentumok, amik kiakasztóak, de mindent meg lehet normálisan beszélni.

Szerintem, ha az ember normálisan áll a dolgokhoz, és nem harapja át első felindulásból a másik nyakát, akkor nagyon sok mindent meg lehet konfliktusok nélkül oldani.

Persze a gyerekem érdekében én is bárki nyakát helyből át tudnám harapni, de a saját szüleimét soha, anyósomét pedig a férjem iránti szeretetem miatt nem fogom.


Mondjuk nálunk nagyon nagy összetűzések soha nem voltak, de nekem jó természetem van, nem vagyok veszekedős fajta.


A harmónia szerintem legnagyobb részt az anyukán múlik.

És azon, hogy tud bizonyos helyzeteket kezelni.

BESZÉLGETNI KELL A PROBLÉMÁKRÓL, maguktól ezek soha nem rendeződnek.


Valahogy én azt veszem észre, hogy nem őszinték az emberek egymással családon belül sem, inkább egymás háta mögött morognak, és másokkal beszélik ki a problémákat. Csak ez nem oldja meg őket, inkább tönkreteszi a kapcsolatokat.

2010. jún. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én soha nem veszekszem egyik nagyszülővel sem.Ha anyóssal, apóssal van gond, szólok a férjemnek, hogy beszéljen velük.(Elvégre is az jobban jön ki, mintha én szólok valamiért.)Akkor meg anyós otthon bőg.

Kényeztetéssel nincs probléma.Szerintem azért vannak a nagyszülők, hogy egy kicsit többet engedjenek meg, mint amit otthon lehet.

A tesóméknál van két gyerkőc.Ha anyunál vannak, akkor elég sok mindent lehet nekik, és mégis sokkal fegyelmezettebbek, mint otthon.Tudják, hogy meddig van a határ.Elismerem, anyu is sokszor túlzásba esik egy kicsit.Végülis az unokák a mindene.Bármit megtenne értük.

Nem gond, ha leírom mi a problémám?Apósom idejött betegen (38 fölötti lázzal), amikor négy napos volt a baba.Havonta egyszer jön át a szomszéd utcából anyóssal, pont fürdetési időben.Ez már többször előfordult.

Beteg volt a babám.Úgymond tegnapra gyógyult.Egy hétig lázas volt, köhögött, meg minden.Erre tegnap este apósom beállított nagy betegen, torokgyulladás kíséretében fürdetéskor.Nem bírtam tovább.Amikor láttam, hogy már fel is akarja venni, szóltam neki, hogy ne.Már felvenni sem lehet?-kérdezte.Hát megtörtént anyóssal a sértődés, és elvonultak.(Ezen kívül van egymillió nagyon rossz húzásuk, amire nem szóltam soha semmit.)A férjemmel jól összevesztünk.Azt mondta, hogy ez mégegyszer elő ne forduljon, mert nagy patália lesz.Amúgy mi soha nem veszekszünk.Ez engem annyira bánt.

Bocsi, hogy leírtam, de nagyon magam alatt vagyok.

2010. jún. 23. 09:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel! Mindenki meg fog bekelni! Szerintem az aposod csak nem kepes vegig gondolni mi lehet a kovetkezmenye ha betegen megy latogatni, egyebkent tapasztalataim szerint gyakran nem kepesek "kisbaba mode-ban" gondolkodni, nem csak aposek es anyosek, de mindenki aki eppen nem kisbabas. Nalunk parom szulei kijelentettek, hogy mar van 2 unokajuk es az untig eleg, mikor a fiam meg pocakban volt. Most 4 honapos es ketszer 3 percre jottek el latogatoba.... en annak is orulnek, ha furdes idoben jonnenek, de oket mi nem erdekeljuk....
2010. jún. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom.De azért szeretik a Te babád is ugye?Biztos, különben egyáltalán nem mentek volna.Lehet, hogy később többször mengézik.
2010. jún. 23. 12:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, az a baj, hogy az emberek eredendően önzőek.

Csak az érdekli őket, hogy NEKIK mi a jó, a következményekkel nem számolnak.


Erre mondom én azt, hogy szépen meg kell velük beszélni a dolgokat.

Komolyan, akkor nem veszekedtek ti sem egymás között a férjeddel, és ők sem sértődhetnek meg.

Ha nagyon agresszív voltál, vagy beszóltál, azért esetleg a béke és a lelki nyugalom kedvéért kérj elnézést, és mondd meg, hogy a gyerek érdekében ne jöjjenek akkor, ha betegek, mert ez a pici lény akár rá is mehet egy olyan betegségre, amit egy felnőtt pikk-pakk kihever gond nélkül.


KOMMUNIKÁCIÓ!

Hidd el, hogy sehogy máshogy nem lehet megoldani ezeket a helyzeteket.

Állíts fel szabályokat, amiket be KELL tartani.

Nálunk ilyen volt a "csak úgy nem állítunk be, hátha alszik a gyerek" - muszáj volt anyósom miatt, azóta mindig telefonál, hogy mikor jön, és egyeztetünk.

Megbeszéltük, nincs sértődés.

Ilyen szabály a "betegen nem jövünk gyereket látogatni, mert annál értelmesebbek vagyunk" szabály.

Nem mondhatnak rá semmit, a gyerek élete a tét!

Amikor volt a H1N1 veszély, és a sima influenza időszak, akkor KÖTELEZŐ kézmosás volt, vettem fertőtlenítős kézmosót, és minden hozzánk látogatót megkértem, hogy az legyen az első, hogy mosson kezet.

Egyszerűen nem tudsz mást csinálni, mint szabályokat hozol, amiket okosan, szépen, türelmesen megbeszélsz velük.


Meg fogják érteni, hidd el!

Nálunk bevált, pedig anyósom a világ legsértődősebb nője!

2010. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Addig örülj, míg ritkán mennek, bár az én anyósom és apósom ne jött volna annyit, csak bosszantottak vele. Az enyémek is jöttek minden este fürdetés és szoptatás időben, és ők voltak megsértődve, ha aludt, és addig hangoskodtak, míg fel nem kelt rá. Mindenbe beleszóltak, amit csináltam. Utólag kiderült anyós is otthon bőgött az én kéréseim miatt, hogy mit hogy csinálok a babával, mert szerinte az úgy rossz volt neki. Hát biztos ő tudja jobban, nem az anyja mi. Ezt játszották 3 hónapos koráig. Mikor 3 hónaposan elkezdtek beleszólni a hozzátáplálás elkezdésének sürgetésébe is, akkor kiborult nálam a bili. Hiába mondtam el, hogy én, hogy fogom csinálni, mert most így ajánlják, nem érdekelte őket. Ezt el se tudja képzelni aki nem élte át, hogy milyen rossz. Sajnos párom rájuk hallgat, mert megbízik bennük, így még nehezebb a helyzetem. A beszéljük meg dolog sajna nem mindenkinél jön be. Én csak minél kevesebbet találkozzunk velük megoldást tudtam választani. Aztán ahogy nő a baba már talán jobb, mert akkor már ő is ki tudja nyilvánítani mi jó neki, pl nem akar mindig ölbe lenni, hiába is fogják és nyúzzák mindig. És mivel már lassan mindent ehet, így nem kell félnem tőle, hogy megetetik mindenfélével, amit szintén hiába mondok, hogy nem ehet mindent. Kitartást!
2010. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Nálam vannak szabályok, csak náluk nincs, és nem is akarnak.Majd azért próbálkozom.Bár a "betegen nem megyünk babát látogatni" szabályról a védőnőm elég hosszadalmasan elbeszélgetett a papával.Pont itt volt, amikor betegen érkezett.Hát nem érdekelte az ügy:(

Hát ebben van a remény.Ha majd nagyobbacska lesz a baba, megmondja ő mit akar.

2010. jún. 23. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!